Skocz do zawartości

Mody RU na PL wydaniu gry...Czy to możliwe.?


Rekomendowane odpowiedzi

Mody RU na PL wydaniu gry, to możliwe - paczki dla każdej wersji tylko 2MB - prosta instalacja...

Gdy chcemy uruchomić mod zrobiony dla Rosyjskiego wydania S.T.A.L.K.E.R. często wywala nam błąd w stylu braku folderu RUS, a gdy go zrobimy i skopiujemy pliki z POL... o braku wpisów o podanym parametrze w tabeli.

Dołączona grafika

Pobieramy paczkę dla naszej wersji gry z text i plikiem localization (''stalker RU (RUS + Localization)'') z https://skydrive.liv...9A35E254D1A!148

i kasujemy katalog text i plik localization z naszego zainstalowanego polskiego wydania a następnie wybieramy odpowiedni katalog z paczki i wrzucamy w miejsce skasowanych. Teraz już spora cześć modów Rosyjskich będzie działać, wyjątkiem są te które modyfikują nam pliki w katalogu BIN (Jeżeli ktoś by bardzo chciał mogę też dodać foldery BIN z każdego patcha od 1.0000 do 1.0006, nie ma ich w pacce ponieważ nie są nam potrzebne.)

Robiłem tak gdy pobierałem mody z innej strony i tylko jeden się nie uruchomił na ~30 pozycji Dołączona grafika

ps. Kasowanie plików napisałem by poglądowo pokazać o co chodzi. Nie trzeba tego robić gdy nie chcemy na stałe przerobić naszej wersji gry. Wtedy wystarczy po zainstalowaniu na PL wydanie moda przerzucić brakujące pliki do moda, ale uwaga nie nadpisując już istniejących.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpucu pisze telefonu, wyskakuje mi strona z utworzeniem konta. Jak będe miał dostęp do komputera to pobiore. Kolejne pytanie podmieniam te pliki, gra wymaga płyty ale nie zmieniamy nic w plikach startowych więc odpali? Jeżel chcesz to poszukam rosyjskich patchy 1.004-1.005 i podam linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to dawaj, mogę zrobić takie paczki na 4 ; 5 i 6 pach Wypakowałem patch 1.0006 i folder TEKST nie jest tam zawarty, w związku z tym w wersji RU patcha 1.0006 poprawki są tylko dla katalogu BIN I tutaj ktoś musi przetestować jakiś mod pod 1.0006 na polskim BIN - jak nie zadziała mogę załączyć folder BIN ale bez płyty w napędzie ... ?~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpuc aby usunąć pliki pl trzeba rozpakować gamedate podstawki, która to jest gamedata gry, potem spakować na nowo.

Nie trzeba, pliki kopiujemy do rozpakowanej gamedaty moda, ale nie nadpisujemy już istniejących!

Mod i gra jest wtedy po rosyjsku.

Tylko dlaczego chcesz mieć moda i grę po rosyjsku ? Jak chcesz mieć i moda i grę z RU napisami wypakuj gamedata.db9 i zastąp plik localization.ltx a pliki z text przekopiuj do text. Wcale nie trzeba ich kasować, nie będą brane pod uwagę, chyba że zmienisz wpis w localizatoion np. dając innego moda.

Zrobić można tak samo z CS i CoP? Do Zewu potrzebny będzie wtedy rosyjski nodvd?

To jest tylko do cienia Czarnobyla, jak będę miał skąd skołować RU stalkera CS i COP to mogę też zrobić takie paczki tylko np. w COP to jest nie potrzebne dlatego że tu gdy brakuje odłownia nazwy do przedmiotu to w grze pokazuje się nazwa pliku w grze.Dołączona grafika i nie wywala bug trap :)

Równie dobrze można sobie zrobić grę uniwersalną. Wypakowujemy gamedata.db9 i dodajemy katalog rus do text, pakujemy i gitara.

edit:

dodałem info do pierwszego tematu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.