Skocz do zawartości

Geonezis 2.0 czy SGM 2.2?


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Radźcie, w co zagrać. Geonezis 1.7 przeszedłem w ok. 50 % bo trochę mnie znudził, ale słyszałem że wersja 2.0 jest znacznie lepsza pod względem fabularnym i technicznym. Czy może zagrać w SGM 2.2, albo jeszcze poczekać na Geonezis 2.2? Czekam na opinię stalkerów, którzy grali w te mody, pracowali przy nich jako tłumacze, lub znają te mody z opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwa róźne mody. Oba maja "część wspólną" - tzn waniliową linię fabularną, ale tak poza tym to warto zagrać w oba mody. Tym bardziej, że Geonezis 2.0 jest bardziej "fabularnym" modem, a SGM 2.2 to stary dobry SGM - dużo akcji, ale jakiejś mega fabuły to się nie spodziewaj :D Moim zdaniem grać w oba - tym bardziej, że oba są spolonizaowane ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz a SGM 2.2, przedtem grałem w Geonezis i jak dla mnie wybór jest prosty. Geonezis 2.0. Dlaczego? Bo tam przynajmniej jest jakaś nowa fabuła, nowe zadania, sporo urozmaiceń gry w postaci nowych broni, kombinezonów itp. Fakt, nie ma nowych lokacji – poza Doliną Mroku, której mogłoby nie być, bo ilość mutantów i anomalii połączona z inteligencją stalkerów znajdujących się na jej terenie zabija (dosłownie i w przenośni). Fabuła jest rozbudowana – co jest zarówno plusem jak i minusem tego moda – łatwo się pogubić, a (pełnego) poradnika do moda nie ma. Co do SGM 2.2. Jestem na etapie kompletowania drużyny do Prypeci i jak dotąd sprawa wygląda tak: broń jest stara, kombinezony też; kilka lokacji jest nowych, ale mam wrażenie, że są wrzucone do moda na doczepkę – zadań na nich zbyt wielu nie ma (a kilka jest co najmniej dziwnych, żeby nie powiedzieć głupich), AI przeciwników powala (zwłaszcza na Agropromie), ze stalkerami nie pogadasz (Agroprom) a umieszczenie na nowych lokacjach mechaników, którzy do naprawy nie potrzebują ani narzędzi, ani części (o wódce nie wspominając) jest bez sensu. Na nowych lokacjach jest trochę nowej fabuły, od chwili przejścia na Zaton fabuła jest stara z kilkoma nowymi zadaniami. Tak jak Yurek napisał, najlepiej jest zagrać w oba, chociaż ja tam czekam na Geonezis 2.2....

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź, odpalę Geonezis 2.0. Tym razem zagram, po złej stronie- bandytów, jak mnie poniesie fabuła. A jak wyjdzie Geo 2.2 to może zagram, ale tak jak jest zalecane w poradnikach, aby ukończyć wszystkie questy. A masz pożyczyć sejwa, mniej więcej z etapu jak już przejdziemy linię z podstawki, albo z innego momentu w grze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.