Skocz do zawartości

Mój nowy sprzęt do gier.


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

Stary temat usunąłem...nawet nie wiedziałem że mogę, jest już nieaktualny , szkoda zaśmiecać.

Procesor...

Intel® Core i7-2700K Processor 3.50 Ghz

Płyta główna...

ASUS P8Z68-V PRO/GEN3, Socket-1155

Karta Graficzna...

ASUS GeForce GTX 1060 6GB DUAL

Pamięci RAM...

Corsair Dominator GT DDR3 2133MHz 16GB

Dysk systemowy...

Corsair SSD Force Series GT 120GB 2.5

Dysk 2...

Corsair SSD Force Series GT 250GB 2.5

Zasilacz...

Chieftec Nitro Series BPS-850C 850W PSU

Cooler CPU...

Noctua NH-U12P SE2

Obudowa...

Cooler Master HAF X Big Tower Sort

Monitor...

Asus 27" LED VG278H 120Hz 3D

Dołączona grafikaDołączona grafika

i test 3dmark11 na extreme http://3dmark.com/3dm11/3571493

Pobawię się jutro z tymi wiatrakami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć.. :smile: .

Będzie jeszcze trochę ustawień dla SSD, ale napiszę o tym temat w dziale Soft. Jest coś co mi się nie podoba...4096 MB Corsair 9 @ 667 MHz...RAM jest na 1333 MHZ i to trzeba zmienić.

Zasilacz ma wiatrak do góry, czy mi się wydaje..jeżeli do góry to powinien być odwrotnie...chyba że obudowa nie ma w podstawie siatki dla wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna elegancio :) Mucha nie siada :D Co do optymalizacji to polecam ''SSD Fresh'' Jedynie co ty musisz zrobić to wyłaczyc plik stronicowania i w zmiennym srodowisku przeniesc temp na dysk tależowy. Trzeba się zarejestrować, ale wpisz co chcesz, email 10 minutowy wystarczy. Ja dziś zaktualizuje swój temat, poniewasz od 2 tygodni mam dysk SSD, to tobie troche rozjasnie sprawe co powinieneś zrobić z SSD :) (dotyczy sie to równiesz programów i przegladarek...) Ogólnie chodzi o to by jak najmniej robić niepotrzebnych operacji na komórkach SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odwrócić...zasilacz wiatrakiem w dół, wówczas zasysa zimne powietrze z zewnątrz i od razu wydala ogrzane z obudowy. Bardzo dobry patent. // Bios ma przypisywanie na sztywno profile pamięci..ustaw tam 2133 mhz. /// X5640 3DMarks pięknie to wygląda... :)..po zmianie RAM może będzie lepiej //// Koniecznie zmień wiatrak bo teraz jest odwrotnie..powinien dmuchać od przodu chłodnicy w stronę wyciągu z obudowy by nie zakłócał przepływu powietrza. Wówczas wydmuchuje z chłodnicy ciepłe powietrze / tłoczy w nią świeże, a to ciepłe wydala tylny wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kpuc, z chęcią skorzystam bo już widzę ze ogólnie zielony jestem natenczas. :smile: @malakas, przełozyłem wiatrak na cpu , odwrócę zasilacz, ale nie będzie za duzo kurzu z dołu zaciągał? I nie mam pojęcia gdzie zmienić Mhz pamięci...zmieniłem w ai tweaker ale chyba tylko z napisu, bo w Max bandwith jest dalej 1333, czy jakoś tak @MJ odłozysz ze dwie wypłaty i też taki kupisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze że przyszła wczoraj sąsiadka , jak sie dowiedziała , jak to sąsiadka ,to jej dech zaparło. A żona stwierdziła , że skoro mąż jest szczęśliwy to jej też pasuje...Narzeka ze zamiast jechać z nią na Majorkę to wybrałem nowy sprzęt...dobrze że nie wie , że sprzęt trzy razy drozszy od jej wczasów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz to lepiej bo fabryczne OC jest do bani. Jeżeli chcesz to podkręcać to tylko poprzez manualne zmiany w BIOS...mam nadzieję, że EFI to oferuje. Obserwuj też temperaturę bo pasta jest świeża.

Tak w ogóle to chciałbym zobaczyć

1...temperatury w Aida ...zakładka Czujnik.

2...daj tutaj CPU-z zakładka Memory.

3...wyniki testu ATTO 2.47

//

Poczytaj również to na początek..http://stalkerteam.p...1947#entry41947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do optymalizacji to polecam ''SSD Fresh'' Jedynie co ty musisz zrobić to wyłączyć plik stronicowania

Pobierz również to...http://www.abelssoft.net/ssdfresh.php..o czym pisał Kpuc i ustaw wszystko na zielono.. :)..jednak wyłączyć pliku stronicowania nie polecam, przenieść tak... jednak nawet tego bym nie robił.

//

Temperatury super.

Pamięci Ram trzeba ustawić na profilach w tej chwili są 1920 Mhz...może @Kpuc (on ma efi bios) podpowie bo ja nie mam teraz tego BIOS przed sobą. Jeżeli jednak się nie da ustawić lepiej to 1920 Mhz jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios ogarniesz powoli bez pośpiechu i tak na początek jesteś mistrz.. :)..Sam montowałeś, komp chodzi ustawiony OK więc do przodu. Nie podoba mi się na razie dysk SSD i jego osiągi w ATTO. Ja chcesz szybko ogarnąć Bios szukaj opisów w sieci. Zrób proszę jeszcze raz test ATTO chciałbym zobaczyć na AHCI...zawracam głowę ale jestem ciekaw. // Nie pytałem jeszcze jak sprawa hałasu w pudle bo wiatraki trzeba dobrze podłączyć. Najlepiej wpinać w płytę i obroty z profilu przypisać w zależności od temperatury.. inaczej wiecznie na full będą chodzić. Chodzi mi tutaj o przód i tył, góra to na pewno molex 12v.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to nie słysze nic , nie wiem jak karta pod obciążeniem gier , ale jak 3dmark chodził to nic w decybelach się nie zmieniło, buda jest prawie bezgłośna. Próbowałem podpinać wiatraki ale mają wtyczki 3 pin a na płycie są gniazda Fan 4 pin, wiec chyba się nie da. Zaraz zrobie test dysku...Sory @malakas, wprowadziłem Cię w błąd, automatycznie był już AHCI , ale tu masz IDE

Dołączona grafika

Nie mogę na przykład uruchomić sprawdzenia Trim mimo ze jestem administratorem domaga się uprawnień w cmd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak ..otwórz akcesoria najedź myszą na konsolę CMD daj PPM i z menu wybierz..uruchom jako administrator.

//

Jesteś pewien że podłączyłeś dysk do gniazda SATA3 na płycie..2 x port SATA 6Gb/s, szary i odpowiedni kabel....bo coś mało pokazał w AHCI

Jest jeszcze...Kontroler Marvell® PCIe SATA 6Gb/s : ...2 x port SATA 6Gb/s, granatowy

Inna opcja. Trzeba odłączyć dysk sata2 i spróbować wówczas tylko jeden dysk na AHCI...może obcięło transfer do mniejszego sata2.

//

Ten transfer 280 jest trochę mały...tyle mam ja na Sata2.. :).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dyski w szarym dają wynik 559 ogólnie podobnie jak wyżej...

Więc raczej dotarliśmy do końca był błąd połączeń Sata3. Dyski powinny byś wpięte na szary kontroler..teraz zrób sobie 3Dmark by zobaczyć różnicę w systemie i graj we wszystko co się rusza... :).

Jeżeli częstotliwość domyślna (natywna)Twojego monitora ma 60 HZ to wystarczy...nie ma problemu.

//

Dobrego i długiego użytkowania. To najlepszy komp jaki miałem przyjemność składać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.