Skocz do zawartości

Mój nowy sprzęt do gier.


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kwestia monitora , nie moge ustawić wiecej niz 60 Hz, wystarczy tyle?

Nie wiem jaki masz monitor ponieważ nie podałeś, ale zakładam że jakiś normalny a nie żadne 3D, tak wiec 59-60Hz jest standardem.

Dwa dyski w szarym dają wynik 559 ogólnie podobnie jak wyzej, jak dałem SSD do granatowego to mi wywalało komunikaty z poziomu dosa, tak że zostane przy tym.

Daj zdjęcie z DOS zakładka HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i poświęcony czas M. @korn nagrałem film ale po przerobieniu w Formcie na avi dał efekt o połowe gorszy więc nie wiem jak to zrobić żeby oddać realia. W każdym razie Crysis 2 na ultra ustawieniach, z DX11 i texturami wysokiej rozdzielczosci miałem 60 fps bo monitor albo fraps więcej nie puscił. Szukałem jakiejs gry która by mogła sprawdzić sprzęt , ale większość wymieniała Crisis 2 , wiec nie ma chyba co szukac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buber ostatnia prośba...Zapodaj jeszcze raz 3DMark na tych samych ustawieniach co poprzednio i daj do tematu. Chciałbym zobaczyć różnicę dysku i pamięci w tym teście.

Poprzednio było...X5640 3DMarks

//

Jako porównanie możesz traktować to zestawienie...http://www.anandtech...duct/586?vs=508..Metro 2033 nieźle zajechało karty ma pełnych ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 60 fps bo monitor albo fraps więcej nie puscił.

Wyłącz limit, w grach masz taką opcję by niepotrzebnie nie obliczać...

frame off

Szukałem jakiejs gry która by mogła sprawdzić sprzęt , ale wiekrzość wymieniała Crisis 2 , wiec nie ma chyba co szukac dalej.

Metro2033

GTA IV

Wiesiek 2 z uber próbkowaniem

MS Flight Simulator X

Battlefield Bad Company 2

Max payne 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie chęć zamiany monitora to polecam te pozycje...

1. doskonały Asus 3D..120 hz...http://www.komplett....sku=660844#info.

2...Samsung 3D..120 hz...http://www.komplett....aspx?sku=752271.

//

Zamieniony magazyn 1TB można wykorzystać na dysk zewnętrzny wystarczy dokupić odpowiednią obudowę np taką..http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=603861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka to kwestia przyzwyczajenia...ja już dawno mam HD i wcale mi to nie przeszkadza. Problem z ekranem HD jest jeden.. musi mieć co najmniej 24 cale.

//

W tej chwili dyski SSD kosztowały ponad 3000 koron. Planując taki wydatek można było kupić inny dysk do pudła, a ten co masz przerobić na magazyn zewnętrzny.

Oczywiście to tylko opcja bo takie plany można robić w nieskończoność. Jest kilka wynalazków...

..http://www.komplett....aspx?sku=657340.

...http://www.komplett....aspx?sku=657313.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalności...

Jeśli dokładamy drugi dysk Sata do komputera z Windows i nie widać nowego dysku w Eksploratorze plików (w BIOS jest widoczny, widać go w menedżerze urządzeń) musimy go „zainicjować”.

Klikamy -> Start-> Ustawienia->Panel sterowania-> Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami

Tam możemy przydzielić literę dla napędu, formatujemy dysk, lub dzielimy na partycje itd. Po tej operacji winda pokaże normalnie dysk w Eksplorer plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś trochę czasu po południu i pobrałem PDF tej płyty. Jest wszystko dokładnie opisane co i jak.. :). Bardzo ciekawy ten BIOS...trochę poprzeglądam bo jest kilka nowych rzeczy.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Pierwsze fotka to kontroler wiatraków...można tam wpiąć 3 pozycje..2x CPU FAN....FAN1 na 4 pin... FAN2 na 3 pin..potem można przydzielić profil Silent i będą sobie cicho pracować.

Druga to opis dostępnych gniazd FAN na płycie..jest sześć pozycji, cztery mają kontrolę obrotów. PWR FAN 1 i 2 kontroli RPM nie mają

Trzecia fotka to Memory OK...funkcję można było od razu wykorzystać przy ustawianiu kości RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz jestem w nirvanie...trochę sie muszę przyzwyczaic do monitora , z deka inne kolory, muszę poeksperymentować.

Kącik gracza...brakuje tylko mikrofali w zasięgu ręki i kibla zamiast fotela. :smile: I biurko już za małe...nastepny zakup.

Dołączona grafika

Najwiekszy plus monitora ze okno sie nie odbija w ekranie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz słońce, lub mocne światło w pokoju to ono może wpływać na wyświetlanie kolorów. To jest monitor LED więc trochę inny niż zwykły NT. Postaraj się o ciężkie zasłony do okna lub żaluzję. W pokoju najlepsze jest niskie oświetlenie, lub półmrok. // Dla mnie biurka nie produkowali i musiałem zrobić elementy na zamówienie, a potem sobie zmontowałem...blat ma 165 x75 cm... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji..monitor pracuje teraz na 120hz, czy jest poprzednie 60.? Jeżeli chcesz używać 3D powinieneś zainstalować sterownik do 3D i przestawić tryb monitora...oczywiście gramy w okularach. Polecałbym poczytać w sieci na temat ustawień dla tego monitora. // Czeka nas również zmiana gniazda dla karty na czarne i ustawienia w Bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa nie jest do dyskusji..ma być 120 hz. Dziwne, że hdmi 1.4 nie przenosi 120 hz poszukamy tego tematu. Mam jeszcze jeden szczegół z podręcznika który warto wypróbować...czarne gniazdo dla grafiki. Chodzi mi tutaj o wzmiankę w opisie płyty na fotce..wypadałoby wstawić tam kartę, włączyć mod x4 i przeprowadzić kilka testów.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.