Skocz do zawartości

Waluta IV RP


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka do średniowiecza księża i osoby duchowne mogły mieć normalnie rodziny. Wiecie dlaczego papież zakazał takich praktyk? Bo dzieciom trzeba zawsze dać jakiś posag i majątek kościoła był rozdzielany między dzieci kapłanów. Został wprowadzony zakaz, legalnie księża nie mogą mieć dzieci i po kłopocie. A wiecie, że w każdej kurii jest specjalny fundusz na alimenty dla dzieci które spłodzili księża? Pół biedy jak zrobił dzieciaka przed wyświęceniem (bo tak się zdarza ktoś ma późne powołanie itp.), ale duża większość dzieci jest spłodzona spod sutanny i tu jest dopiero zabawa. Ale dzięki papieżowi któremuś tam do końca nauki dzieciak będzie dostawał kasę ale autka po tatusiu nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Rydzykiem nie jestem przekonany o tym, że posiada Maybacha i helikopter- pokażcie mi dowody na to. A telewizja Trwam to jedyna stacja, która mówi prawdę o polskim rządzie. Ostatnie afery z brakiem licencji dla 'Trwam' pokazały, że to jednak spore wyzwanie dla ryżego.

@LD

skąd wiesz, że w średniowieczu duchowni mogli mieć rodziny? O tym funduszu alimentacyjnym słyszałem. Śmieszne, że jeśli jakiś klecha zrobi dzieciaka, to nadal ma ważne święcenia duchowe, może odprawiać msze, itd. , a kuria zapewnia mu ochronę prawną. A jak się słyszy o takich historiach... http://nasygnale.pl/...ml?ticaid=5edf9

Ostatnio był serial "Rodzina Borgiów" oparty na faktach, opowiadający o jurnym papieżu. Skoro kościół woli żyć w tak zakłamany sposób, to nic dziwnego, że w mediach tylko czekają na kolejne afery, bo złe informacje lepiej się sprzedają.

Edytowane przez korn06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiemy z była bitwa pod Grunwaldem? Wszystko przekazy historyczne ja się interesować czymś to do końca. Ja swego czasu dość dobrze miałem opanowane średniowiecze i gdzieś się o tym dowiedziałem. A o Maybachu z tego co pamiętam sam opowiadał czy o Jagu, że woli jeździć wygodnie jak się ma przemieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korn, a na przewałki przy budowie Lichenia też chcesz dowodów...odpuść sobie lepiej. Kler to pasożyt społeczny chcący się żywić za nieswoje pieniądze i nie mieszaj tego z wiarą i Bogiem. Celibat nie obowiązywał w kościele od zawsze został uchwalony znacznie później i jest błędem. Np. prawosławie ma to lepiej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Licheniu, nie trzeba dowodów- wystarczy spojrzeć na złocony dach tej 'świątyni'. Brak ofiar na kościół, nie przyjmowanie księdza po kolędzie, najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jakiś czasu temu chcieli odpisu 1% podatku na rzecz kościoła, ale jednocześnie nie chcieli podać swego majątku- i nic dziwnego- bo dopiero wtedy byłaby niezła afera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, a mi się podoba w stanach funkcja pastora. Koleś sobie normalnie żyje owszem z datków ale może też prowadzić firmę, mieszka w domu służbowych chyba, że się dorobi własnego ja bym tak chciał żeby u nas było do czego dojdzie uczciwą pracą to ma. Normalnie jak widzę jakimi furami jeżdżą młodsi ode mnie czarni to mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, a mi się podoba w stanach funkcja pastora. Koleś sobie normalnie żyje owszem z datków ale może też prowadzić firmę, mieszka w domu służbowym

To nie jest "funkcja pastora w stanach" tylko po prostu protestancki ksiądz. Są w USA w Szwecji, Norwegii, Niemczcech, Danii - jednym słowem w krajach protestanckich :smile: To bardzo fajna, uczciwa, chrześcijańska wiara, prawie nie różniąca się od katolickiej. Tyle, że kasę dużo uczciwiej od ludzi wyciągają :teehee:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomiajmy że są księża pijawki i tacy co naprawdę są księdzem.znałem kiedyś jednego księdza który łupał w battlefielda oraz commandosa, a jak się zapytałem czy jego "praca" mu takich gierek nie zabrania to on mi z żartem odpowiedział że każdy jest człowiekiem oraz że przy zlikwidowaniu przeciwnika on go rozgrzesza :D Kiedyś babka od historii nam opowiadała że kościół ma specjalny fundusz na dzieci księży. Mi szczerze mówiąc lata czy ksiądz ma dziecko czy nie bo to jednak też jest mężczyzna ale mogli by tego nie ukrywać oraz płacić podatki :-)u mnie kiedyś na dzielnicy był ksiądz tak wporząku że szłem do niego i mówiłem "ksiądz muszę jechać" i mnie podwoził (wielu zaraz napisze że to był pedolif, ale nie :D) wzamian za podwózkę nagrywałem mu filmy i gry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.