Jump to content

Przewodnik moda Zew Monolitu cz.4....


kobal

Recommended Posts

PRZEWODNIK MODA ZEW MONOLITU BY KOBAL CZ4...

Jantar,ATP,Dolina Mroku i Kordon...

W poprzedniej części przewodnika mając do wyboru trzy ścieżki wybraliśmy... Jantar. Zatem w drogę Stalkerze...

Przechodzimy z Baru do Dziczy...

W korytarzu, którym przechodzimy do stacji kolejowej czeka nas niespodzianka. Mniej więcej w połowie korytarza wpadamy w zasadzkę dwóch kontrolerów. Nie bawimy się w strzelanie tylko biegiem opuszczamy przejście i szukamy najbliższej osłony. Chowając się za osłonami wykańczamy mutanty.

Dołączona grafika

W tym korytarzu spotkamy się z kontrolerami

Dalsza droga przebiega w miarę spokojnie, trzeba uważać na silne promieniowanie PSI w niektórych miejscach. W zasadzie otwarta jest tylko droga przez tory kolejowe i anomalie elektro.

Przebijamy się na Jantar...

Na Jantarze idziemy do Bunkra. Pierwszą rozmowę odbywamy z Krugłowem. Prosimy go o zaznaczenie lokalizacji worka z trawką. Krugłow zgadza się pomóc, ale żąda w zamian dwa artefakty... Ognista Kula. Nie ma problemu, jeśli nie pozbieraliśmy po drodze to do Spalacza nie jest daleko. Przynosimy artefakty i dostajemy znacznik. Krugłow ma dla nas jeszcze jedno zadanie....

Znaleźć artefakt Serce Kontrolera....

Naukowiec podaje nam przybliżoną lokalizację artefaktu na Agropromie i wręcza specjalny detektor. Za pomocą dekodera, możemy odszukać ten niewidoczny gołym okiem artefakt.

Idziemy pogadać z Sacharowem. Profesor też ma dla nas zadanie....

Oznaczyć trzy mutanty na trzech różnych lokacjach specjalną amunicją z radionadajnikami.

1..Pseudogigant w Dziczy niedaleko rozbitego helikoptera

2..Elektrochimera w Dolinie Mroku niedaleko Fabryki

3..Pijawka na Kordonie w okolicy Mostu

Sacharow wręcza nam przerobionego Mosina i specjalną amunicję. Pamiętajmy... BROŃ TRZEBA ODDAĆ WŁAŚCICIELOWI!!

Wychodzimy z bunkra i idziemy do Dana...

Dołączona grafika

Dan na Jantarze

Przekazujemy Danowi list od Zachara. Dan ma do nas dwa zlecenia....

Po pierwsze prosi nas o dostarczenie Zacharowi na ATP polowej radiostacji....

Po drugie skarży się ,że mutanty nie dają mu spać. Trzeba wyczyścić okolice X16 z mutantów,cóż robić wszak sen najważniejszy...

Czynimy dokładne przygotowania i ruszamy na polowanie. Zadanie jest hardcorowe. Idziemy na teren Fabryki i zaczynamy zabijać mutanty. Sygnał od Dana kończy polowanie.

Wracamy w stronę Baru...

W Dziczy po drodze znakujemy Pseudogiganta. Po przejściu na teren Baru, robimy wypad na Magazyny Wojskowe po worek trawki.

Z Magazynów Wojskowych przenosimy się na ATP. Oddajemy Zacharowi radiostację....W czasie rozmowy ze starcem okazuje się, że Bandyci chcą go wyrzucić z ATP. Pomagamy oczywiście starcowi w kłopotach i eliminujemy bandytów.

Wracamy do Baru. Oddajemy trawkę Księciu, sprawdzamy wyposażenie i...

Ruszamy do Doliny Mroku...

Czas podciągnąć quest na PDA Barmana... W Dolinie Mroku odszukujemy i znaczymy dla Sacharowa Elektrochimerę. Stwora znajdziemy mniej więcej w miejscu, gdzie siedział Żyła. Po oznaczeniu i ucieczce przed podrażnioną Chimerą, zgodnie z sugestią Barmana idziemy do Woronina. Powinnościowiec niestety nic nie wie o kurierze, ale sugeruje spenetrować niedokończone budynki...

Idziemy do budynku,który w podstawce jest bazą Bandytów...

Przy wejściu znajdujemy ciała ludzi z patrolu Powinności, w PDA wyświetla nam się żółta kropka...oby to był kurier.?

Czyścimy całą bazę. UWAGA ...dokładnie przeszukujemy zwłoki. U jednego bandytów znajdujemy drugi fragment mapy Siemienieckiego.

Po oczyszczeniu budynku z bandytów i kilku snorków schodzimy na sam dół do aresztu. Znajdujemy tam Kuriera niestety nie ma on przy sobie PDA. Rozmawiamy z kurierem, który na szczęście podsłuchał rozmowę bandytów. Wynikało z niej, że jest jakiś schron, gdzieś na piętrze w budynku fabryki nad wejściem do labolatorium X18.

Idziemy w stronę X18. Po wejściu do budynku wita nas wielkie BUMM... Schron wyleciał w powietrze,trzeba pogadać z Barmanem.

Zostawiamy na razie ten quest na boku i...

Idziemy na Kordon zaznaczyć Pijawkę dla Sacharowa...

Pijawka kręci się przy zrujnowanym gospodarstwie za mostem od strony Wysypiska. Zaznaczamy.... zadanie zalicza się. Pamiętajmy, że należy obowiązkowo oddać karabin profesorowi z Jantaru.

Czas zobaczyć co słychać na Agropromie...

Po przejściu na Agroprom PDA sugeruje spotkanie z Biesem. Idziemy wg znacznika, rozmawiamy z Biesem. Bies prosi nas o pomoc, jego kumpla Lewszę trzymają najemnicy w niewoli.... Tak tego Lewszę, którego szuka Łukasz....Oczywiście zgadzamy się na udział w rajdzie. Ruszamy ze stalkerami w stronę centralnego kompleksu i eliminujemy wszystkich najemników. Po wszystkim idziemy uwolnić Lewszę

Dołączona grafika

W tym budynku jest Lewsza

Rozmawiamy z Lewszą,przekazujemy mu prośbę Łukasza. Lewsza i owszem jest na tak , ale żąda by przynieść ..Naukowy Kombinezon Najemników i Grozę (wszystko oczywiście w nienaruszonym stanie). Cóż kombinezon na pewno się znajdzie wśród trupów,trzeba tylko naprawić. Groza, jeśli nie mamy będzie do kupienia w Dolinie Mroku ewentualnie w Barze, u któregoś z Bandytów. Idziemy pogadać z Biesem. Bies ma do GG prośbę....

Trzeba wymienić karabiny na amunicję u Pietrenki w Dolinie Mroku...

Cóż robić może po drodze znajdziemy fanty dla Lewszy. Zanim wyruszymy w dalszą drogę, penetrujemy bagno na Agropromie. Zakładamy na pas detektor Krugłowa i w okolicach starego wagonu znajdujemy artefakt.... Serce Kontrolera.

Dołączona grafika

W okolicach tego wagonu znajdziemy Serce Kontrolera

Idziemy do Doliny Mroku...

Na Wysypisku niedaleko przejścia do Dolny Mroku atakuje nas grupa najemników. UWAGA ..jak zwykle dokładnie przeszukujemy trupy. U jednego z najemników znajdujemy trzeci kawałek mapy Siemienieckiego. Idziemy do Pietrenki dokonujemy wymiany. Wracamy do Biesa na Agroprom. Zdajemy zadanie. Po rozliczeniu się z Biesem czas podciągnąć główny wątek, czyli...

Odwiedzić Wariaga w podziemiach Agropromu...

Dołączona grafika

Wariag w całej krasie

Kilka słów o Wariagu...

Wariag nie będzie z nami rozmawiał dopóki nie ukończymy jego gry. Na strcie zabierze nam cały ekwipunek i po wszystkim niewiele z niego odda. Czas więc poczynić przygotowania do zabawy...

Wchodzimy do podziemi, nie rozmawiamy w ogóle z Wariagiem ,tylko schodzimy na dolny poziom. Czyścimy całe podziemia z mutantów, czyli kilku pijawek i kontrolera. Idziemy do schowka Striełoka. Jeżeli mamy plecak przenosimy cały ekwipunek do plecaka, jeśli nie wykładamy wszystko na ziemię. Podpowiedź...

... Ci co grają ze zwiększonym udźwigiem i targają ze sobą kilkaset kilo, a nie mają dodatkowego plecaka powinni zostawić większość towaru w jakieś skrytce na Agropromie,...dlaczego ? np. wywalenie kilku tysięcy sztuk amunicji na ziemię, może wysypać grę...

Goli jak święty turecki zapisujemy grę na wszelki wypadek i idziemy do Wariaga...

Gra polega na przebiegnięciu trasy w podziemiach od końca schodów na dole, do wyjścia na centralny obiekt, czyli normalna trasa jaką pokonywaliśmy już pewnie kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt razy. Rzecz w tym, że nie mamy nic prócz noża, a mutantów po drodze jest dużo. Na końcu trasy leży apteczka i drugą dostajemy po powrocie do Wariaga. Trasę pokonujemy cztery razy, za każdym razem z innymi mutantami. A więc czekają nas: najpierw Zombi.. potem Snorki..dalej Pijawki i na końcu Burery.

Da się to zrobić, nóż w Zewie to potężna broń. Gdyby ktoś miał problem, zawsze może wskoczyć do schowka i wziąć parę apteczek, gra toleruje także pancerz, ale nie toleruje broni palnej.

Po zaliczeniu czterech rund dostajemy nagrodę...Świetny karabin M16A2 z celownikiem optycznym i tłumikiem (widoczny na fotce ). Idziemy do naszego schowka uzupełniamy ekwipunek... rozmawiamy z Wariagiem na temat ekspedycji Wojskowych w Zonę...

Wariag nie mówi nam wiele, owszem prowadził ekspedycje wojskowe, ale czego szukały one laboratoriach nie wie i nie chce wiedzieć. Naprowadza nas za to na.. majora Jarofiejewa, który może będzie mógł powiedzieć GG więcej. Major przebywa na posterunku wojskowym w Kordonie więc tam kierujemy swe kroki...

Idziemy na Kordon...

Przesłuchanie Jarofiejewa wcale nie będzie proste. Dostępu do majora broni helikopter, dwa BTR-y i kilkunastu żołnierzy. Ci co grali w Soljankę doskonale wiedzą o co chodzi.

A zatem... idziemy lewą stroną lokacji wzdłuż ogrodzenia, aż do zwalonego drzewa. Po drzewie przedostajemy się na drugą stronę ogrodzenia. Po cichutku wchodzimy na stertę płyt, z nich skaczemy na wychodek, a z niego na dach. Przez dziurę w dachu skaczemy do budynku i... stajemy twarzą w twarz z Jerofiejewem.

Dołączona grafika

W tą dziurę w dachu trzeba wskoczyć

Przesłuchujemy Jerofiejewa...

Po przesłuchaniu major zaczyna strzelać, więc z czystym sumieniem likwidujemy wojaka. UWAGA... u majora znajdziemy czwarty kawałek mapy schowka Siemienieckiego. Dostajemy SMS od Sidorowicza z prośbą o spotkanie. Tymczasem w naszą stronę leci już grad kul. Nie wychodząc z budynku i unikając okien eliminujemy wszystkich żołnierzy. Gdy na posterunku nie będzie już nikogo żywego helikopter odleci, a nam zostaną tylko dwa BTR-Y do zniszczenia.

Kilka granatów i idziemy do Sidorowicza...

Razem z Sidorowiczem, analizujemy wszystkie zebrane informacje. Wychodzi na to ,że trzeba się dostać do laboratorium X16. Znalezione tam informacje należy przynieść do Kła. Kieł będzie czekał w Przysiółku na Magazynach Wojskowych.

Idziemy do Baru. Zdajemy Barmanowi relację z poszukiwań jego PDA. Barman nie jest zachwycony. Być może Duch będzie miał kopię poszukiwanych danych. Duch niestety jest w Prypeci, a przejścia do Prypeci nie ma. Barman wysyła nas do Łukasza. Być może lider Wolności pomoże odnaleźć dalszy trop?...cdn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.