Jump to content

Mapa i harmonogram końca telewizji analogowej dla województw.


Recommended Posts

Dołączona grafika

Już za niecałe dwa miesiące rozpocznie się proces wyłączania emisji analogowej. Zielona Góra i Żagań to dwa pierwsze obszary, na których nastąpi to najpóźniej do 7 listopada.

Dalsze wyłączanie odbywać się będzie w sześciu kolejnych etapach na przestrzeni kilku miesięcy, zgodnie z planem jednak nie później niż do 23 lipca 2013 roku.

Nieprzekraczalny termin zaprzestania rozpowszechniania w sposób rozsiewczy analogowy programów telewizyjnych upływa z dniem 31 lipca 2013 r. Termin ten został ustanowiony w ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.

Artykuł:KLYK

Ja mam kablówkę, a po przeprowadzce satelitę. Ale jeżeli jeszcze ktoś z was korzysta z analoga i ma zaplanowane seriale, radził bym po woli zaopatrywać się w sprzęt.

Czy ktoś z was już ma doświadczenia związane z odbiornikami telewizji cyfrowej ? Mówię o tych odbiornikach na USB czy w postaci karty do pc ? Widziałem takie po 50-70zł ...

Link to comment
Share on other sites

To zapodaj link do takiego sprzętu. Pudełko, karta wewnętrzna czy USB zawsze musi mieć tuner TV Sat do wyszukiwania satelity i programowania poszczególnych kanałów. Nie wiem czy aż tak bardzo różni się od cyfrowych dekoderów dostępnych na rynku. Różnica taka że tam są guziczki, a tutaj soft. Dekoder cyfrowy Free to nic innego jak tuner TV sat połączony z konwerterem na talerzu..( inne niż analog pasmo i miejsce nadania sygnału ). Dekoder płatnej TV sat ma dodatkowo bramkę CAM, która odblokuje określony transponder na satelicie. Systemów kodowania jest kilka. Nasza "N" ma np Irdeto 2...trudny do złamania.

Link to comment
Share on other sites

Zbezcześciłeś Podkarpackie,wiochy typu Przemyśl są pod Naszym nadzorem :biggrin:

He, he

To zapodaj link do takiego sprzętu.

A nawet:

pci

http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-tv-dvb-t-mpeg-4-grabber-pci-i2595544979.html

usb

http://allegro.pl/konwerter-hd-dekoder-stb-tuner-dvb-t-mpeg-4-usb-i2578041469.html

Link to comment
Share on other sites

To co dałeś w linkach to HDTV TUNER DVB-T, czyli tunery dla cyfrowej telewizji naziemnej. Zastąpi to dotychczasowe karty TV. Nie mylić z TV Sat. DVB-T ( Digital Video Broadcasting – Terrestrial) – standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, Innymi słowy zobaczymy to co dotychczas na analogowej antenie w wolnym odbiorze. Potrzebna dobra, zwykła antena zewnętrzna. // TV Sat to całkiem inna szufladka...to świat otwartych i płatnych pakietów przeważnie z satelity Hot Bird 13 E i Astra 19,2 E. Do odbioru tego typu transmisji potrzebny jest tuner satelitarny, talerz i konwerter o współczynniku szumów...0,1 - 0,4 dB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity