Skocz do zawartości

Awaria komputera


Jozio

Rekomendowane odpowiedzi

Problem tkwi w tym że jak włączam PC'eta to w biosie wyskakuje mi napis "floppy diskette seek failure" nawet nie mogę dostać sie do menu biosu gdyż jakby klawiatura za późno sie włączała i nie moge kliknąć F12 : Rano normalnie włączyłem pograłem itp. wyczyściłem kompa programem ccleaner wyłączyłem komputer i wieczorem już się zaczęło z tym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""floppy diskette seek failure" nie wykryto stacji dyskietek. Ustawia się to w biosie. ew. sprawdź czy nie rozłączyły się kabelki komunikacji pomiędzy płyta a stacją. Bios możesz zresetować poprzez wyjęcie baterii z płyty głównej na jakiś czas (nie wiem ile potrzeba bo już nie pamiętam, ostatnio bawiłem się tym duperelami z 10 lat temu) Jeśli klawiatura za wolno reaguję może zmień port z PS/2 na USB jeśli możesz ew. odwrotnie. Dziwne żeby ccleaner aż tak namieszał, jak już uda ci sie wejść do systemu, wejdź w tryb awaryjny i cofnij zmiany z przed feralnego dnia ew. zrób przywrócenie kopi zapasowej z dnia wcześniejszego. Inna sprawa że FDD to archaiczny wynalazek już nie potrzebny w dobie USB (można bez żadnych problemów wyłączyć to w biosie, w menadżerze urządzeń i odłączyć kable zasilające. Wyjąc i wywalić :D FDD było potrzebne za czasów w95/98 jak potrzeba było startować z dyskietki podczas instalacji systemu czy podobnych rzeczy.

Edytowane przez Keldorn WistBlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno wyrzuciłem stacje dyskietek (jeszcze za czasu działania kompa) ale wtedy coś innego pisało (też o dyskietce, nie pamiętam co) ale niżej napisane było coś tam F1 żeby kontynuować uruchamianie komputera i normalnie działał. Do biosu nie mogę wgl. dostać się bo tak jak wyżej napisałem że klawiatura się spóźnia. Klawiaturę mam tylko na USB Wymiana baterii nic nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-1617-0-96143200-1350413221_thumb.jp PS2 to ta okrągła fioletowo-zielona,w starszych płytach są dwa takie gniazda jedno zielone i jedno fioletowe osobno do myszki i klawiatury.Być może usb przełączyło się do wersji 1 i dlatego działa z takim opóźnieniem.Mi swego czasu też uwaliło wejście stacji,ale bios uruchomiłem normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale piszę że nie mam w moim kompie takiego wejścia, jestem pewny na 100% Czyli wychodzi na to że płyta padła :/ Znalazłem parę płyt: - http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-k8vt890-9-athlon-3000-i2643798221.html - http://allegro.pl/asus-a7v600-x-plyta-glowna-amd-athlon-2-ghz-via-i2710303543.html - http://allegro.pl/gigabyte-ga-c7v7vx-rh-via-c7-1ghz-itx-1gb-router-i2713566177.html - http://allegro.pl/asrock-k8-combo-z-athlon-64-3000-1gb-gwarancja-i2717843851.html Co wy na to ?? potrzebuje płyty (najlepiej z prockiem) najlepiej jakby można było wrzucić ram ze starego bo mam 3gb i grafikę GF 9600gt Cena płyty to max 150zł z przesyłką

Edytowane przez Jozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturę mam tylko na USB

I to właśnie jest to, trzeba mieć klawiaturę na złącze ps2, inaczej umarł w butach. sterownik USB ładuje się jakoś pod koniec, po selftescie.

To co wyskakuje to wcale nic dziwnego, masz w biosie ustawione by alarmował o każdej nieprawidłowości, wiec to robi. Można to olać wciskając f1, ale to chyba pisałeś, bo coś mi mignęło.

Albo pożycz od kogoś klawiaturkę na ps2, albo konwerter usb>ps2, lub zamontuj stację dyskietek, po czym ja wyłącz i wymontuj.

Dziwne że nie możesz dostać się do biosu.

Jeżeli nie masz stacji (komunikat mówi o uszkodzeniu Floppy)to na bank padła płyta, a dokładniej chipset odpowiedzialny za urządzenia peryferyjne. Spróbuj na klawiaturze podłączonej przez złącze PS2,może uda ci się wejść do biosu.

Kolego prowadzasz ludzi w błąd. Po odpięciu stacji dyskietek błąd braku stacji lub jej uszkodzenia to normalna sprawa. To nie jest urządzenie plug & play, jak je odepniesz to musisz jeszcze wyłączyć w biosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klawiaturę ps2 i kupiłem konwerter na USB i tak jej używałem. Podłączyłem stacje dyskietek (mam dwie) i żadna nie reaguje a błąd dalej jest tej samej płyty nie chce (nawet pod ten procek) bo jest do dup... Grafika PCI-E a ram to DDR2 Socet to 775

Edytowane przez Jozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii nic nie pomogła.

Tu nie chodzi o wymianę baterii tylko o całkowite rozładowanie płyty. Wyjmij baterię, przełóż zworkę na Clear i pozostaw PC na 15 minut bez baterii. Potem przywróć wszystko. Po takim resecie stary BIOS i tak będzie miał ustawiony boot z dyskietki, ale może uda się przynajmniej wejść i coś zmienić. Tak jak pisał @Kpuc klawiatura na PS2 mile widziana jeżeli nie zaskoczy z USB.

Jeżeli pomieszały się pliki systemowe to tak czy inaczej lepszy format, niż przywracanie systemu.

//

Wchodząc do bios przycisk naciskaj wiele razy nie trzymaj wciśnięty..czasem to pomaga.

Nie wiem jak ma ta płyta ale można również spróbować F12 i dostać się do boot menu, wyłączyć dyskietkę i wskazać dysk systemowy jako pierwszy.

Próbował bym również zmienić klawiaturę na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ...powinna być taka zworka która opisana jest Clear, ale jeżeli wyjmiesz baterię z płyty na 20 minut to powinno wystarczyć. Obowiązkowo wyjąć kabel zasilania z sieci. Są przypadki, że sama klawiatura utrudnia dostęp do BIOS dlatego warto spróbować na innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterię, przełóż zworkę na Clear chodzi o przekręcenie bateryjki górą do dołu ?

Nie warz się tak robić bo to może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, nie tylko sekcji podtrzymania ale ogólnie płyta nie wstanie.

Ja spotkałem się jeszcze z przypadkiem gdzie do biosu wchodziło sie ctrl+del ale dopóki nie napiszesz dokładnie jaka posiadasz płytę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Dell OptiPlex GX280

Zdążyłem naciskać F12 w trakcje że ta powiem ładowania ale nie wszedł do biosa :/ nie wiem czemu (próbowałem kilka razy)

Nie założysz innej płyty do tego modelu. A już bez wątpienia innej, niż Dell. Podobne są w 270-ce.

Ma inaczej wyprowadzone wyjścia, inne mocowania etc.

Płyty tego typu czasem miewam, ale szkoda chyba kasy i czasu na naprawę tego staruszka.

O ile pamiętam, na tych płytach zwora jest oznaczona "cmos", a do biosu wchodzi się przez F2, lub Del

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze 2 obudowy (jakieś starsze ale można coś skręcić w nich) U mnie do biosu wchodzi się F2 i F12 Na razie nie stać mnie na kompa lepszego, dlatego chce ten jakoś postawić na nogi i pograć sobie w stalkera :P

Edytowane przez Jozio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img87.imageshack.us/img87/539/img0002ir.jpg podejrzewam że to duża obudowa, żeby go otworzyć trzeba położyć na boku.

Na allegro znalazłem płytę taka sama jak moja i właśnie za 50zł :D ale na razie brak pieniędzy gdyż składam skuter do stuntu wiec będę musiał jakoś przetrwać w zonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.