Skocz do zawartości

Artefakty oraz MGD


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

Artefakty oraz MGD – bezpieczne wydobycie

Październik 22nd, 2012 Wielki Stalker

W artykule: Anomalie - opisy mogliście przeczytać o różnego rodzaju anomaliach, jakie czyhają na was w świecie Zony.

Dowiedzieliście się również, że wiele z nich skrywa artefakty, drogocenne przedmioty które możecie sprzedać u kupców, lub wymienić na bardzo dobry sprzęt lub broń. Przeczytaliście również, że prawdziwy Stalker nie boi się żadnej anomalii, wskakuje w nią i wyrywa z jej wnętrza artefakty,

Jednak stalker początkujący, który dopiero opuścił mury bezpiecznego (taa, bezpiecznego) miasta, prawdopodobnie rozczaruje się, przegrywając walkę z pierwszą anomalią zaraz po zbliżeniu się do niej. Jednak istnieje sposób na wyrwanie anomalii artefaktu tak, by nie stracić ani trochę zdrowia. Do tego potrzebne będzie MGD (Magnetic Grip Device czyli chwytak magnetyczny) lub AMGD (Advanced Magnetic Grip Device ).

MGD można otrzymać jeszcze na stacji Lubecz (mapa1) po wykonaniu kilku questów dla miejscowych, albo kupić w Bunkrze Naukowców w lokacji Lubecz-Las (mapa2 kwadrat M12 ćwiartka 2) za ok 2000 rubli (Protyp).

AMGD jest do kupienia w obozie naukowców na Wezuwiuszu (mapa3) za niecałe 20k rubli. Radzę każdemu zaopatrzyć się w AMGD (kiedy tylko będzie go stać i zdoła przeżyć wyprawę do Wezuwiusza) , ponieważ waży tylko 5 kg w odróżnieniu od MGD, ważącego 15 kg i zużywa znacznie mniej baterii.

Baterie do MGD możecie kupić u większości mechaników lub w bazach naukowych a także niektórych handlarzy.

Każde włączenie urządzenia zużywa energię, podobnie jak każda próba złapania czegoś. Bo właśnie tym urządzeniem możemy przyciągać do siebie przedmioty z niewielkiej odległości, nie ważne czy to broń, artefakt czy amunicja. Każdy przedmiot, który leży na ziemi, a który można podnieść tradycyjnie i umieścić w plecaku, można również przyciągnąć za pomocą MGD. Dzięki temu urządzenie to świetnie nadaje się do łapania artefaktów, ale również naszych rzeczy, które straciliśmy ginąc w anomalii, z której nie potrafimy już wyjść.

MGD ma ekran ze skalą odległości oraz pięć okienek w których w trakcie przechwytywania ukazują się kolejno znaki z klawiatury, które trzeba nacisnąć, zanim wyskoczy następny znak, Są to tylko cyfry i strzałki kierunków. Punkt centralny ekranu to lokalizacja samego przyrządu. Mniejszy kwadrat oznacza odległość 20 metrów (ściągać można tylko w zakresie tej odległości), cały ekran wyznacza obszar do 40 metrów w każą stronę i pozwala zauważyć przedmiot w odległości większej, niż można go przechwycić.

Samo użycie MGD jest bardzo proste. Wystarczy zbliżyć się do przedmiotu, włączyć MGD a on zacznie skanować otoczenie. Wszystkie możliwe do podniesienia przedmioty w odległośći mniejszej niż 40 metrów pojawią się na jego radarze jako zielone kropki.

Zasięg skanowania wynosi 40 metrów i odpowiada powierzchni całego ekranu.Przedmioty można ściągać, jeśli znajdują się w odległości mniejszej, niż 20 metrów, co odpowiada zaznaczonemu na ekranie mniejszemu kwadratowi. Dlatego trzeba podejść tak blisko, żeby kropka oznaczająca przedmiot znalazła się w zasięgu mniejszego kwadratu. Teraz można spróbować uchwycić przedmiot:

Po kliknięciu na kropkę uruchomi się sekwencja przechwytywania - w okienkach poniżej ekranu zaczną się pojawiać w dowolnej kolejności cyfry i strzałki kierunku, które należy natychmiast naciskać na klawiaturze, zanim pojawi się następny znak. Jeśli nie zdążymy, całą sekwencję (od kliknięcia na kropkę) należy zacząć od początku. Jeśli uda nam się zdążyć z wybieraniem kodu, przedmiot znajdzie się w naszym plecaku.

Uwagi:

- Prędkość pojawiania się znaków bywa rożna dla różnych pól anomalii.

- Przy każdym włączeniu MGD zużywana jest jedna bateria. Kolejne baterie zużywają się przy każdej próbie przechwycenia przedmiotu.

- Przy odrobinie wprawy można włączyć MGD już w momencie wejścia na pole anomalii. To tylko jedna bateria, a za to pozwoli zauważyć wszystkie przedmioty w zasięgu 40 metrów, nawet trudno zauważalne artefakty Marewo (Mgiełka) luib Rubber (Guma) Pprzy tym samo skanowanie nie zużywa dodatkowych baterii. Jednakże sam skaner zasłania część pola widzenia i trzeba nabrać nieco wprawy, aby przypadkiem nie wpaść w anomalię zasłoniętą skanerem.

Skaner nie pokazujący żadnego przedmiotu w pobliżu

Dołączona grafika

Przed nami np. anomalia zawierająca w sobie artefakt. Odległość do artefaktu jest większa niż 20 metrów - nie można go jeszcze przechwycić.

Dołączona grafika

Trzeba zbliżyć się na odleglość mniejszą niż 20 metrów tak, żeby kropka oznaczająca przedmiot znalazła się wewnątrz mniejszego kwadratu

Dołączona grafika

Klikamy LKM na kropkę oznaczającą przedmiot i rusza wyświetlanie sekwencji cyfr i strzałek, które trzeba potwierdzać na klawiaturze zanim pojawią się następne. Jeśli się pomylimy, to możemy zacząć od nowa, jedyne co stracimy to kilka baterii.

Obrazek przedstawia sytuację, kiedy wprowadzono poprawnie wszystkie znaki.

Dołączona grafika

W tym momencie w czacie powinna pojawić się w czacie informacja o dodaniu do inwentarza przechwyconego przedmiotu. Również w czacie pokazywane jest zużycie kolejnych baterii.

Łapcie więc MGD i ruszajcie na polowanie ;)

Material zaczerpnięty ze strony http://stalkeronline.pl

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A teraz takie pytanko. Co jeśli to nie działa? W sensie MGD. Mam tą wersje prototypową którą dostałem w którymś z questów w mieście. Podchodzę do anomalii, klikam na kropkę kiedy jest już w mniejszym kwadracie, kropka mruga i nic... czekam i nic. Pole gdzie powinny pojawiać się znaki puste. I tak próbowałem kilka razy w różnych miejscach na rożnych anomaliach. Czy kupienie MGD może to rozwiązać? Czy ja czegoś nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na 100% określić czy magnetyk jest zbugowany/uszkodzony zrób tak:

1. Kup przynajmniej setkę baterii i miej ją w plecaku.

2. Idz w miejsce gdzie nikt Ci nie będzie przeszkadzał.

3. Wyrzuc na ziemię apteczkę, głowe psa, amunicję lub coś podobnego.

4. Uruchom magnetyk i próbuj z różnych odległości podnieść rzecz którą wyrzuciłeś klikając na pulsującą kropkę.

Można poruszać się z uruchomionym magnetykiem trzymając wciśnięty lewy Ctrl co oszczędza baterie normalnie zużywane na jego uruchamianie.

5. Zwróć uwagę czy po ekranie przesuwa się promień radaru (z góry na dół) czasem go nie ma a MGD nie działa. Taki bug na który u mnie pomaga przelogowanie.

6. Czat ustaw na zakładce All i sprawdzaj czy podczas prób nie pokazują sie tam napisy informacyjne dotyczące MGD

No i napisz jakie wyniki. Ja obstawiam że miałeś za małą ilość baterii :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzian ma racje - takie ćwiczenie to dobra praktyka. AMGD może słuzyc do wycigania KAŻDEEGO przedmiotu a nie tylko artów z anomalii. Ćwiczenie tam, gdzie nie ma zagrożenia pozwoli ci okreslic dokładnie z jakiej odległości urządzenie zadziała. Czasem ustawiasz kropkę na krawędzi zasięgu, ale jeszcze troche brakuje i jest zdziwienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami wybrałem się na pustkowie, wyrzuciłem ścierwo z mutanta na ziemię, uruchomiłem MGD i złapałem. Później znalazłem anomalię z artefaktem i tym razem bez problemów złapałem. Może po prostu MGD wymagał rozgrzania na jakimś badziewiu:) W każdym bądź razie dziękuje przedmówcom za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.