Skocz do zawartości

Kilka słów dla początkującego


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może mi napisać jak co gdzie i jak się co z czym je? Zacząłem grać w SO, ale wiadomo "ni be ni me". Co już zrobiłem. Na północ od obozu [baza?] jest domek na bagnach i tam zabiłem kilka potworków [takie małe] i mam jakąś mapkę z czymś tam [chyba o arta chodzi]. I co teraz dalej robić? Tak wiem zadania a coś poza tym można tak żeby szybko nie zostać zabitym? PS. Jak zrobić na full screen? Co tak w oknie to nie bardzo da się grać. Mam zaznaczone, że FS, ale coś nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppa :P Są pewnie bardziej doświadczeni, ale przez to też przechodziłem ;) Do tego qwesta musisz znaleźć pierwszy artefakt - broken screen. Jest to łatwe, proste i przyjemne. Musisz tylko zeskoczyć na tory i iść albo w jedną, albo w drugą stronę. W końcu dotrzesz do kilku anomalii chemicznych. Jeżeli coś na jej środku jest, to wskakujesz w nią i wyciągasz arta. Full screna masz w opcjach. Chyba samo powinno przeskoczyć. najlepiej jak ktoś wpadnie i kopsnie Ci jakieś ekłu, chyba że chcesz, tak jak ja, sam do wszystkiego dojść. Jak nie, to pisz do Smerfa, albo kogoś z tej stalkerteamowej ekipy. Wpadnie i pomoże materialnie ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie robił Full screen mimo odznaczenia opcji w menu. Pomogła dopiero zmiana ustawień proporcji na 5:4 (bo taki mam monitor) i 1280 x1024 (bo takie mam ustawienia ekranu). Od tej pory bez problemu. Myślę że to chodziło bardziej o proporcje niż rozdzielczość ale nie sprawdzałem czy zadziała przy zmienionej rozdziałce.

A jaką masz ksywkę w SO ? Wpadnę po południu Do Lubecz-miasto to CI pomogę. Albo przyśle kogoś od nas (grupa SoA).

Aha. I jak dotrzesz do Lubeczy (bo jakoś mi z tekstu nie wynika) to załóż sobie nową postać i wystartuj ją już w mieście. Jest taka opcja rozpoczęcia bez samouczka czy jakoś tak. Rzecz jest o tyle ważna że wiele questów nie działa jeżeli zaczynasz grę w Station:

http://www.speakingi...-stalker-online

i stamtąd przechodzisz do Lubeczy:

http://www.speakingi...-stalker-online

A najlepiej użyj tego http://stalkerteam.pl/topic/5139-teamspeak-3-komunikacja-glosowa-w-czasie-gry/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze za bardzo spieszyć sie z wyjściem poza Lubecz (Stadion to druga mapa - Lubecz Las). Do właściwego kształtowania postaci konieczne jest wykonywanie zadań, bo w ten sposób zdobywa się punkty umiejętności (tzw. "skile"). Do przeżycia w trudniejszych warunkach na dalszych mapach trzeba najpierw nabrać doświadczenia i umiejętności poprzez wykonywanie zadań już od samej Stacji Lubecz. Zadania sa opisane w Poradniku. Ja rozumiem, że każdego ciągnie od razu jak najdalej, ale naprawdę można wiele zdobyć już w samym Lubeczu. W grze można mieć równocześnie 3 postacie (tzw. Awatary). Jeśli jesteś już na Stacji Lubecz, najlepiej jest skasować istniejące i utworzyć sobie przynajmniej dwa nowe. Potem zacząć eksplorować otoczenie. W miarę możności prowadzić obydwie postacie równolegle, to się potem może przydać. Mamy polski Klan o nazwie SOA (jesli widzisz gracza z dodatkowym napisem poniżej nicka, to własnie jest nazwa klanu do którego należy.) - każdy z klanowiczów powinien Ci pomóc jeśli poprosisz. Największą pomoc, także materialną, otrzymasz od przywódcy klanu o nicku 'oloo'. Mój nick to 'Stas' lub 'Trurl' w zależności którą postacią gram aktualnie. Pros o pomoc, a będzie Ci dana... :) TS jest bardzo wskazany podczas gry, ponieważ pisanie w chacie zabiera czas a nie zawsze można go na to poświęcić, zwłaszcza jeśli akurat atakują mutanty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Uczyć się trzeba! No! :D

teraz jest ciut inaczej, niż w starej wersji gry - jak już zapewne zauważyłeś - nie założysz nawet zwykłego AK, jak nie masz 4 poziomu. I tak jest z wszystkim.

W sumie to dość logiczne - im więcej grasz, tym więcej możesz. A jak sobie już zrobisz ten 4 poziom, dam ci jakiegoś akacza i pancerzyk. Tylko się pochwal, ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod "K" są w oknie po lewej perki na przedmioty. Dwuklikiem włączasz na przykład mundur (pierwszy z lewej) i wtedy dopiero można  ubrać portki. Wybór perka zatwierdzasz górnym przyciskiem po prawej stronie na dole i  zamykasz okno. Bez potwierdzenia perki się wyłączą z powrotem samoczynnie. Rzeczy na głowę w tym chusta to chyba będzie perk z tą maską (a może mundur wystarczy, nie mam jak tego teraz sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dopiero zaczynam przygode z sZone oczywiście we wersji angielskiej nie jest tak żle coś tm ogarniam ale mam pytanko ponieważ chodzi o to że wszędzie mogę kupic ammo 9mm np do makarova ale niemoge nigdzie znaleść ammo do ak 74 czy do desert-a jak byście mogli podać lokalizacje jakiś npc czy coś w tym stylu z góry dzięki wielki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach większości amunicji nie da się niestety kupić. Trzeba ją sobie craftować z części mutantów i artefaktów. Wykonać to można u handlarzy i innych NPC. Handlarz w mieście to będzie kwadrat 311/2 w budynku milicji, na parterze po prawej przy wejściu. W lesie Ж9/4 ostatni budynek z prawej, idąc prosto od głównego wejścia wioski Gourmeta. Oprócz tego jest wielu innych handlarzy i craftujących NPC. Warto poszukać na nowej lokacji czy w nowym miejscu kto robi craft ammo. Na pewno robią w wiosce białych, na wyspie na bagnach, w jaskini bandytów i w drugiej jaskini na D6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach większości amunicji nie da się niestety kupić. Trzeba ją sobie craftować z części mutantów i artefaktów. Wykonać to można u handlarzy i innych NPC. Handlarz w mieście to będzie kwadrat 311/2 w budynku milicji, na parterze po prawej przy wejściu. W lesie Ж9/4 ostatni budynek z prawej, idąc prosto od głównego wejścia wioski Gourmeta. Oprócz tego jest wielu innych handlarzy i craftujących NPC. Warto poszukać na nowej lokacji czy w nowym miejscu kto robi craft ammo. Na pewno robią w wiosce białych, na wyspie na bagnach, w jaskini bandytów i w drugiej jaskini na D6.

Dzieki wielkie...

 

 

najlepiej poczekaj do wipe'a bo i tak postać Ci skasują, a wszystko co robisz do tej pory będzie nieaktualne (patch)

  A posiada ktoś z was jakieś info na temat tego, kiedy będzie wipe'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te SO To jest normalnie spełnienie moich marzeń. Nie długo będę miał internet bez limitu więc zaczne grać ( Tak około od 1 do 3 tygodni) ktoś móg by mi napisać skąd pobrać ten serwer na którym wy gracie ? I najlepialnej żeby to było w 100 % legalne źródło ponieważ mój komputer mam z projektu Unijnego i mogę pobierać tylko legalne. Jak by ktoś mógł to linka do jakiegoś polskiego samouczka, ale taki od podstaw krok po kroku. I jak by ktoś mógł to niech wypisze wszystkie możliwości, plusy i minusy gry no i niech ogólnie streści jak to w ogóle jest ;) Z góry dziękuję !!! Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest free. Czyli trudno o nielegalna wersję :D

Wolisz serwer (i język) rosyjski, czy angielski?

 

http://forum.szone-online.net/

 

Chwilowo po prostu poczytaj, co napisano na tym forum o stalkerze online. A jak nam spadnie limit, to zapraszamy na soa.zz.mu - tam masz wszystko. o co pytasz i dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to dobrze że będziesz miał internet za jakiś czas bo wskoczysz akurat po wipe czyli idealnie żeby zacząć razem ze wszystkimi bo po wipe wszyscy zaczniemy od zera :D 

Żadnych wypasionych "starych wyjadaczy", żadnych "gości co grają już rok" tylko wszyscy z pistolecikami i w sweterkach. Bardzo dobry moment na rozpoczęcie przygody z Szone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ktoś wie co ta wersja dodaje ?

z ich strony na FB

Information of the patch 0.9.1.5 We are trying our best to make it in coming days Locations: - Added a new location "Swamp." - Added alpha version of Arena for PvP-team competitions. To access you need to refer to the NPS "Bookie". - Increased the gaming space locations Tunguska. - Change the old parts of locations in toward greater Atmospheric. - Swamp in the neighborhood Lubitsch newly tightened fog. - Removed from the client test location "Liholeste." - At locations added a message board, where you can take daily quests. - On two locations added Donat-base groups, which can be purchased through an auction. - Also some control-points have been replaced with future Donat-base. - Add new types of anomalous zones, to dynamically acting on a character, depending on its characteristics at the moment. - Are added zones for personal trade. However, not all "safety area" You can set of personal trader. Location and number of trade zones in hereinafter will change. - Changed the scheme of Donath-bases on a more optimized version, prepared for the new system capture bases, etc. - Replaced part of the neon signage on locations. - Added hotkey "Take All" The mutants: - Added new mob "Vasilisk" - Changed the system logic and levels mutants. In different locations similar mutants may have different characteristics, as well to dynamically modify them. - Changed system of collecting loot from mutants. - Testaceous Verlioka now lives not only in the Tunguska, but also on the Caravan and the Swamp. Graphics and interface: - Added ability to more flexibility to customize the quality of the graphics in the game. - Improved character creation window. - Added new images at character creation. - Added ability to rotation doll character when the creating and selection. - Added new shaders. - Next to the line of health status, displays the status of "Violator." - Added setting range and brightness of the game world. - Replaced lots of textures. - Optimized a number of graphical elements, which favorably affects the the performance of your PC. - The nights became lighter. - Replaced some models flora, on of higher quality. - Added interface of events faction bases. - Changed interface leveling your character, according to a new role-playing system. - Improved and optimized quest journal. - Added option disable the display of others characters in safe zones by clicking "N" (for ease of access to the NPC in crowded places) Game mechanics: - Introduced in the game a new artifact "Evil" - Introduced the basis new role-playing system. - Changed the system leveling your character. Experience gains for players now much more non-linear, and the system of perks far more advanced. Such a leveling your character will allow to do the character development is practically endless. - Added item "Diary old stalker." Allows an experience 2 times more (duration 6:00). - Equipment items from inventory available by double-clicking the mouse. -Added the ability to move the contents of the warehouse in a backpack by pressing Enter. - Added the ability to create up to nine characters in one game account. - Now for the equipment of clothing / armor / weapons, you need to learn the skills required initial perks. -Characters with negative PC status is displayed automatically flag infringer who see all the players in the radius of 150 meters, even if the offender is hidden from sight behind the obstacle. - Changed the system of charge experience for killing mutants. Monotonous farm is not profitable. - Changed system Drop Rate loot with mutants and collecting characters. - Added the ability to exchange artifacts with NPC "Fence swag" for cartridges of different calibers. - Added system cutting parts mutants (using items-selling parts) on more useful items. - A new system of personal trading, which allows players to create autonomous trade bots. Characters in the trade regime can autonomously buy or sell your product, even if you are offline. - Changed the system on move the character more realistic. Major sources of increase / decrease the speed of the character now affect the size and stamina recovery rate. - Effect of chilblain is now cleared not only artifact "Heater", but also the Suit. - Changed the effect of buffs from Armor Suit speed character. Now they affect the size stamina. - Physical Recreation in the form of food, Field Ration, fire, energy now affect the rate of recovery of stamina. - Add restriction on the inclusion of running (shift). If less than 20% stamina - running is not activated. - Uniform System Kraft is replaced by on number of systems: Restoring items Create Item Inserting objects in improvers Modification items. - Added a system of collection and create unique armor UESt5z (Unique Equipment Stalker type 5 (zona)). - Added on personal black list of players. Add names to the blacklist perhaps via game chat or chat via the context menu. - Nicky opponent chatting PVP now clickable and have a context menu. - Added a special area on the territory of which the players can not inflict damage other players. It basically initial location and separate zones for them. - Changed the system create clans. - Added anti-cheat system updates. Items: - Added new items to craft systems. - Added new unique Armor Suit UESt5z Unique Equipment Stalker type 5 (zone). - Icons g.r. changed for a clearer distinction between their par value. As well changed and supplemented a number of icons to subjects. - Added item "box humanitarian assistance" (in special Shop). In it you can find the pieces of costume stalker (Unique Outfit Stalker type 5 (zone) - A new system running (shift) has made changes to some subjects and their properties. Antigrav, for example, now gives the Increasing the value of stamina recovery rate. - Corrected the amount of uses in the subject Injector with "Energetic". Now therein of charges 6. - Changed the maximum possible number of stacks effects imposed food. - Fixed a bug with an average Field Ration. - Change terms of the exchange of the AK-107. - Ammunition returned to the free market. Tungsten armor-piercing ammo and will be available through the exchange system and crafting. - Items in the Zone with a 100% condition no longer available for purchase in stores. - Are added into play new types grenades. the quests: - Added great number of new quests and quest lines. - Are added continuation lines old quests. - Changed the size of rewards for some quests. In connection with some errors, personal trade has been disabled.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie.

Opisywane powyżej zmiany wiążą się z wyczekiwanym przez zaangażowanych graczy niecierpliwie już od roku 'odnowieniem' gry, noszącym nazwę 'Wipe'. Wraz z dużymi zmianami w świecie gry, w organizacji perków, umiejętności i sposobu zdobywania doświadczenia, nastąpi 'wyczyszczenie' statystyk i stanu posiadania wszystkich graczy. Każda zarejestrowana w grze postać zacznie grę zupełnie od początku.

Zmiany te zostały już dość dawno wprowadzone na serwerze rosyjskim, serwer EU czeka na nie mniej więcej od roku. Ale jak twierdzą developerzy - przyszedł już czas. Aktualnie serwer EU jest nieczynny od tygodnia z powodu wprowadzania zmian. Nadchodzi bardzo dobry czas na rozpoczęcie gry na nowych warunkach. 

Póki co serwer EU nie działa i wejść do gry nie można. Trzeba poczekać aż ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.