Skocz do zawartości

Pytanie o wybór grafiki i zasilacz.


GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podepnę się pod temat. GTX 295 to potwór, parę lat temu najszybsza jaka była dostępna na rynku. Nie podałeś dokładnego modelu karty, czy jest podkręcana fabrycznie. Domyślnie karta pobiera max 290 Watt, a jeśli kręcona to więcej, potrzebujesz do tego dobrego zasilacza (nie jakiś feel albo inny noname), linia 12V powinna mieć ok 40A. 1000zł to dość dużo, szczególnie że karta na pewno ma ze 4-5 lat i dawno po gwarancji. Poza tym jest 2 generacje do tyłu, brak obsługi dx 11 no i rachunki za prąd będą większe. Generalnie każda gra, nawet ta najnowsza powinna śmigać na high, ale wiadomo że gry optymalizuje się pod najnowszą generację kart i sterowniki też tak się pisze. Polecałbym zamiast tej karty GTX 570, wydajność porównywalna, pobór mocy 30% mniejszy i obsługuje dx 11. Sam posiadam taki model, używkę na gwarancji można mieć nawet za 700-800 zł na aledrogo. Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być zielona to GTX 570 może być, choć może to by było lepiej...np. gtx 660TI...http://www.agito.pl/...attr=248-546987.

//

Jeżeli AMD do coś takiego oscyluje około 1000 zł, a jest nowe w sklepie i jeszcze mocniejsze od GTX570.

Link...http://www.agito.pl/...attr=248-508682....lub...http://www.agito.pl/...attr=248-508682.

//

Ogólnie zakup starej karty bez obsługi dx11 mija się z celem. Za 1000 zł można kupić nową ciekawszą kartę czy to zieloną, czy czerwoną.

Brak obsługi nowych... VertexShader Wersja 5.0 ...PixelShader Wersja 5.0

Trzeci poważny minus to duże zużycie prądu (co latem oznacza ciepło w budzie) i rachunki.

//

Są takie różne zbiorki i można sobie obejrzeć...http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem zwolennikiem kart Nvidii, a to dlatego że większość gier jest "powered by Nvidia" , poza tym utarło się że sterowniki są lepiej pisane. Miałem w swojej karierze kilka produktów spod znaku ATI i zawsze wracałem do GF jak zbity pies. Jak pisał kolega Malakas GF660Ti to dobry wybór, jeśli jednak nie masz tyle kasy to polecam GF570. w testach 660Ti ma przewagę nad 570 tylko kilkoma klatkami, a dopłacić trzeba ok 300zł. Co do zasilacza to polecam OCZ albo BeQuiet minimum 600W

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Graficzna Gainward Gt 430 1GB 128Bit

Procesor:Intel Core I 5 2300 4 X 2.8 GHZ

Ram 2048 Mb i 4086MB PC1333 OEM

Zasilacz i-box Atx 400w Sfan ce-pec 12cm/fan

Dysk HDD Segate 1 TB St31000524AS Sata III 32Mb

Płyta Głowna LGA1155 Z INTEL CORE I 5

Gigabyte GA-H61M-S2V-B3-H61

@GTX przecież wpisałeś w profilu 660 TI to po co ta zmiana ?

TO plany na przyszłość :).

Mam 1200zł na grafike i zasilacz

Jak coś to ja jestem znajomym Koksara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza zasada jest w sumie prosta: droższy - lepszy. Zwracać uwagę trzeba jedynie na linie 12V i ilość amperów na niej, im więcej tym lepiej (nie mniej jak 40 ). Może być kilka linii, teoretycznie wartości się sumują, ale lepiej sprawdzić na stronie producenta, albo na forach. Polecam, OCZ, BeQuiet, Tagan, Corsair, cooler master i chieftec (te droższe). zasilacz powinieneś kupić za 200-300zł.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system z pojedynczą kartą i CPU x4 wymaga dobrego zasilacza tylko 450W, ponieważ w szczycie (gra, testy obciążenia przy 90% TDP) pobierze góra 360W. W praktyce bardzo sporadycznie bo obciążenie procesora na 90% w długim okresie czasu zdarza się bardzo rzadko...grafiki częściej podczas gry.

Ważna rzecz to sprawność naszego zasilacza i filtry (zabezpieczenia ) jakie oferuje. Obecnie klasa 80+ to jakby standard.

Duży zasilacz warto kupić gdy myśli się o dużym OC procesorów, OC kart graficznych lub korzystaniu z dwóch kart jednocześnie SLI, czy CrossFire...dla normalnego użytkownika to strata kasy. Jeżeli kasy zbywa to wówczas tak jak mówi @agp2313 zakup przyszłościowy na kolejne zmiany konfiguracji, choć obecnie wszystko co nowe jest kierowane na mniejsze zużycie energii bo takie są wymogi i proces technologiczny. Można porównać kartę z tematu do obecnych gdzie to zużycie energii jest 50% mniejsze, a procesory 125W to już prawie przeszłość.

Marketingowe szaleństwo wprowadziło duże zasilacze po 700W i więcej do sklepów, a to w praktyce zwykłemu Kowalskiemu zupełnie nie jest potrzebne.

//

Można tak dla zabawy sprawdzić co się dzieje z licznikiem energii w zależności od tego co mamy w pudle...nie jest 100% dokładne, ale daje dobry obraz...http://www.thermalta...n.com/index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.