Skocz do zawartości

Problemy z bronią - różnego typu


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy problem, to brak lecącego pocisku podczas strzelania - najbardziej przeszkadza podczas strzelania z VSS. W podstawce i np. Priboi Story kiedy strzelamy to widać zazwyczaj lecący pocisk ("tracer"), czasami odbija się gdzieś rykoszetem. W TŚ2 nie ma tego i mimo długiego grzebania w plikach, nie mogę tego włączyć (np. weapons.ltx -> tracer -> off -> on). Wielka szkoda, bo strzelanie "na oślep" z VSS jest dosyć słabe, tym bardziej, że ten efekt świetnie działał w podstawce (lecąca kula opada i uderza w cel :D). Ktoś wie gdzie lezy problem?   Druga sprawa dotyczy celowników niektórych nowych broni (np. M4A1 z kolimatorem, Protecta, AUG-A3). Konkretnie chodzi o to, że miejsce w które celujemy za pomocą przyrządów nie pokrywa się z miejscem, w które uderza kula kiedy strzelamy. W przypadku AUGa pocisk uderza nieco poniżej i w prawo od "górnej czerwonej kropki", co powoduje, że broń jest bezużyteczna na większe dystanse, kiedy chcemy zdjąć wroga jednym strzałem. Szkoda, bo bardzo fajna giwera. Domyślam się, że trzeba jakoś tę broń "wycentrować", ale nie wiem gdzie lezy sekcja dotycząca pozycji  trzymania broni.   Oczywiście sam założyłem temat i sam sobie na niego odpowiem :D Starym zwyczajem nigdy się nie poddaję i ciągnę sprawę do końca. Jeżeli chodzi o "tracers" to sprawa jest trochę dziwna. W pliku "weapons.ltx" trzeba zmienić parametry dotyczące sekcji "bullet" na takie, które są oryginalne,  więc zmiany są bardzo niewielkie, a lecące kule pojawiają się.

Jeżeli chodzi o "niecelne bronie" - to część udało się naprawić, a część nie. W przypadku AUG A3 wystarczyło w pliku broni .ltx zmienić sekcję:

use_aim_bullet = true

na

use_aim_bullet = false

wtedy pocisk leci tam gdzie trzeba. Ale niestety nie działa to dla każdej nowej (dodanej w modzie) broni, warto jednak zmienić tę sekcję dla każdej, bo nie pamiętam dla których przyniosło to efekt. Ważne że działa AUG bo to bardzo fajna broń i szkoda mi było rezygnować z niej z powodu takiego gniota :P

Edytowane przez transadwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.