Jump to content

Problemy z bronią - różnego typu


transadwens
 Share

Recommended Posts

Pierwszy problem, to brak lecącego pocisku podczas strzelania - najbardziej przeszkadza podczas strzelania z VSS. W podstawce i np. Priboi Story kiedy strzelamy to widać zazwyczaj lecący pocisk ("tracer"), czasami odbija się gdzieś rykoszetem. W TŚ2 nie ma tego i mimo długiego grzebania w plikach, nie mogę tego włączyć (np. weapons.ltx -> tracer -> off -> on). Wielka szkoda, bo strzelanie "na oślep" z VSS jest dosyć słabe, tym bardziej, że ten efekt świetnie działał w podstawce (lecąca kula opada i uderza w cel :D). Ktoś wie gdzie lezy problem?   Druga sprawa dotyczy celowników niektórych nowych broni (np. M4A1 z kolimatorem, Protecta, AUG-A3). Konkretnie chodzi o to, że miejsce w które celujemy za pomocą przyrządów nie pokrywa się z miejscem, w które uderza kula kiedy strzelamy. W przypadku AUGa pocisk uderza nieco poniżej i w prawo od "górnej czerwonej kropki", co powoduje, że broń jest bezużyteczna na większe dystanse, kiedy chcemy zdjąć wroga jednym strzałem. Szkoda, bo bardzo fajna giwera. Domyślam się, że trzeba jakoś tę broń "wycentrować", ale nie wiem gdzie lezy sekcja dotycząca pozycji  trzymania broni.   Oczywiście sam założyłem temat i sam sobie na niego odpowiem :D Starym zwyczajem nigdy się nie poddaję i ciągnę sprawę do końca. Jeżeli chodzi o "tracers" to sprawa jest trochę dziwna. W pliku "weapons.ltx" trzeba zmienić parametry dotyczące sekcji "bullet" na takie, które są oryginalne,  więc zmiany są bardzo niewielkie, a lecące kule pojawiają się.

Jeżeli chodzi o "niecelne bronie" - to część udało się naprawić, a część nie. W przypadku AUG A3 wystarczyło w pliku broni .ltx zmienić sekcję:

use_aim_bullet = true

na

use_aim_bullet = false

wtedy pocisk leci tam gdzie trzeba. Ale niestety nie działa to dla każdej nowej (dodanej w modzie) broni, warto jednak zmienić tę sekcję dla każdej, bo nie pamiętam dla których przyniosło to efekt. Ważne że działa AUG bo to bardzo fajna broń i szkoda mi było rezygnować z niej z powodu takiego gniota :P

Edited by transadwens
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity