Skocz do zawartości

Powinność wrogiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem.

Podczas powrotu z czerwonego lasu do Kła na teren Baru, powinność mnie ostrzeliwuje, mimo tego iż nie zabiłem im nikogo. Generalnie być może ja coś namieszałem, ponieważ jestem już po zadaniach w Warlabie i na wcześniejszym etapie miałem Wolność za wrogów. z tym wiązała się niemożliwość oddania Łukaszowi amuletu. Poszedłem więc do Sidorowicza, aby naprawił mi relację z Wolnością, no i Sidor mi naprawił tak, że w zakładce frakcje zamiast być neutrałem to jestem wolnościowcem. Czy istnieje jakiś sposób na powrót do bycia neutralnym? Z góry dziękuję za pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takim problemem, ale sprawdź najpierw czy przypadkiem w ekwipunku nie masz Złotej Sztabki Łukasza, powinieneś pozbyć się jej do skrzyni w momencie gdy zmieniasz frakcję. Załóżmy, że sztabkę miałeś odłożoną, robisz tak:

  1. [*]w katalogu
gamedatascripts znajdujesz plik arhara_dialog.script. [*]robisz kopię rzeczonego pliku. [*]znajdujesz (ctrl+F) sekcję bullion_gild

Pierwotna postać funkcji:

function checking_taken_item50(obj)local info=nilif obj:section()=="bullion_gild" then join_freedom(obj)   endend

 
Zmieniasz do postaci:

function checking_taken_item50(obj)local info=nilif obj:section()=="bullion_gild" then join_stranger(obj)   endend

 
lub:

function checking_taken_item50(obj)local info=nilif obj:section()=="bullion_gild" then join_stalker(obj)   endend

 
Czyli join_freedom zastępujesz join_stranger lub join_stalker.
Dałem do wyboru 2 opcje mające ustawione dobre stosunki między frakcjami, musisz sprawdzić z jaką opcją wyjdziesz korzystniej.
Ważne: zmianę frakcji uzyskasz modyfikując w/w plik, ale całość oparta jest na przedmiocie czyli biorąc Złotą Sztabkę Łukasza uzyskasz zmianę frakcji na np. stalker...pamiętaj by była wyciągnięta z ekwipunku przed zmianami. Zrób kopię zapasową pliku zmienianego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to sprawdzić, sztabkę odłóż do schowka - załóż kłódkę i koniecznie - zmień lokację, tylko wtedy zmieni się frakcja. Sztabka bazowo ustala twoją frakcję na Wolność, mając ją w ekwipunku - ograniczysz swoje możliwości rozwoju fabuły. Prościej będzie jak wczytasz save sprzed zmiany frakcji u Sidora, odkładając sztabkę - sprawdź frakcję, zmieniając lokację dla pewności...jeśli to nie zda egzaminu, wówczas pozostanie modyfikacja plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.