Jump to content

Wipe


Szaminiszin
 Share

Recommended Posts

W skrócie. WIPE to miała być ogromna poprawka w której zmianie uległo by tak wiele rzeczy (miedzy innymi system rozwoju postaci) że wymagała by wyzerowania tego co postać zdobyła do tej pory czyli wszystkie rzeczy i umiejętności. Miało się to wiązać z rozpoczęciem gry na nowo "po nowemu" w lokacji startowej czyli grania "od początku". Pojawiły się jednak głosy że przecież niektórzy gracze kupowali rzeczy za realne pieniądze wiec zostali by okradzeni. Trwała dyskusja w trakcie której przyjęto za pewnik że rzeczy za GR-y przetrwają WIPE. Miały przetrwać także klany i prawdopodobnie ich bazy. Dlatego duża część graczy wyprzedała się z normalnych rzeczy i skupiła się na gromadzeniu zestawu anty-WIPE :wink:  złożonego z przedmiotów kupionych za Golden Ruble aby nie obudzić się pewnego dnia z PM-em w ręce w otoczeniu wrogów wyposażonych w sprzęt za GR-y. W takiej sytuacji nawet duże klany mogły by natychmiast stracić swoje bazy na rzecz klanów z kupionym za pieniądze gear-em.  Ostatni patch był już uznany za pewny jako WIPE. Ludzie żegnali się ze sobą i była wielka "impreza pożegnalna" w 310 :laugh:. Ale po dwóch tygodniach okazało się że to jeszcze nie to.

 

 

Natomiast na forum Stalker Zone Online 17 marca 2013 przekazano taką informacje :

 

A small preview of what will soon be a large patch of what we're working on now:

1. The new role-playing system is ready. Now there is a testing and rough balancing (fixing balance new role-play system will be after the patch, including according to your feedback and bug reports). Now ready 2 factions and 20 professions.
2. The new craft, creation, modification and dismantling things.
3. New trade. personal trading, trading robot.

I would also like to remind you: role-playing system, lvl-uping and craft, which you now see more longer exists. In patch will be all new. Ie in fact you see out in what is already a landfill No need to write in the subject opinion about the patch.

Also in this patch will include an updated version of the engine, global optimization of client and server code, improved anti-cheat system, as well as special effects for shader graphics (will cause improvement in graphics performance at constant iron).

This large patch orienting expected in 1-2 months. So please be patient and wait for its release.

 

 

Moje wolne tłumaczenie:

 

Mała zapowiedź tego, co będzie. Wkrótce duży patch nad którym pracujemy teraz:

1.Nowy role-playing system jest gotowy. Obecnie jest testowany i równoważony (nowo zbalansowany role-play system będzie po patchu, balansowanie odbywa się według waszych zgłoszeń i raportów o błędach). Gotowe 2 frakcje i 20 profesji.
2. Nowe crafty, modyfikowanie i demontaż rzeczy.
3. Nowy handel. osobisty handel, roboty handlowe.

Chciałbym również przypomnieć że zmieni się system rozbudowy postaci. Będzie różnił się od obecnego, który przestanie istnieć. Po patchu wszystko bedzie działać inaczej.

Również w tym patchu będzie zaktualizowana wersję silnika, optymalizacja globalna klienta i kodu serwera, lepszy anti-cheat, a także efekty specjalne dla shaderów graficznych (spowoduje to poprawę wydajności graficznej).

Wstepny termin wprowadzenie tego duzego patch-a to około 1-2 miesiące. Więc proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na jego wydanie.

 

 

Czyli jest duże prawdopodobieństwo że to będzie właśnie WIPE :woot:

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Due to numerous requests stalkers, finally you will be able to buy gold rubles with the help system of Moneybookers.

Also remember that all the gold rubles and the things you bought for real money, who were at the time of resetting the server, will be stored on the gaming accounts as in the form of gold rubles.

Resetting the server is expected before the release of the game, probably in July 2013

Dołączona grafika

Znalazłem dziś uzupełnienie tej informacji. Chyba tłumaczenia nie wymaga :)

Link to comment
Share on other sites

Z ostatnich informacji wynika, że wielkich zmian, o których na forum SZone mówi się 'Nowa gra', możemy się spodziewać w lipcu. Przedtem nastąpi 'reset' (to także według oryginalnej terminologii) podczas którego zostaną wykasowane wszystkie postaci, skille  i majątek graczy zakupiony za pieniądze z gry (ruble). Jeśli ktoś miał 'Złote ruble', zachowa je na specjalnym koncie. Także przedmioty zakupione za GR będą z powrotem przeliczone na GR a ich równowartość dodana do konta gracza. Pozostaje tylko czekać.

Tymczasem nowy patch przyniósł już teraz sporo zmian - pojawiły się nowe artefakty, podzielone na dwie kategorie: alfa i beta. Bety są cenniejsze i maja pełne zastosowanie w grze, ale znaleźć je można tylko na Lubech Caravan albo dalszych mapach. Alfy praktycznie nadają się jedynie do kraftu. Ale tu też jest pewien problem - twórcy gry zapomnieli uaktualnić recepty na modyfikacje i tworzenie przedmiotów i jak na razie te nowe artefakty nie nadają się do tego celu. Problem ma być naprawiony kolejnym patchem, ale nie wiadomo kiedy ...

Pojawiła się także nowa, ogromna mapa - Lubech Caravan a także spora ilość rozrzuconych po wszystkich mapach przewodników, którzy jednakże nie prowadzą donikąd (z jednym wyjątkiem), poza tym w kwadracie D4 mapy Lubech Las, który prowadzi nas do dwóch miejsc mapy Lubech Caravan (wschodni lub zachodni kraniec). Tam także są przewodnicy pozwalający wrócić do Lubech Las lub pójść dalej na Wezuwiusz albo Tunguzkę. 

Wspomniany wyjątek to przewodnik w kwadracie A10 mapy Lubech Las, który działa dla jednego z naszych kolegów z klany SOA. Niestety, oprócz tego kolegi nikt inny nie jest akceptowany przez tego przewodnika. Podejrzewam, że ma to związek z wysokimi poziomami reputacji, które ma wspomniany kolega (np u wojskowych - ponad 10000), ale jak na razie nikt inny tego nie potwierdził. Czyli - róbmy zadania...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity