Skocz do zawartości

Model kombinezonu


Rekomendowane odpowiedzi

@Garand1939

Długiego płaszcza bandyty nie musisz szukać w innych modach, jeśli masz pliki Shoc (nie musi być modowany), to w katalogu [gamedatameshesactorsbandit] znajdziesz modele:

  • [*]stalker_bandit_master.ogf [*]stalker_bandit_veteran.ogf

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że chodzi o ten płaszcz - w innych modach ścieżka do modelu może być podobna.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos modeli - wiele modyfikacji zmienia tylko ich tekstury, stąd często problemy ze znalezieniem właściwego modelu. Każdy kto chce takowy obejrzeć, wystarczy że pobierze np. OGFViewer albo jak u mnie - milkshape 3d (mam wersję trial) + plugin. Skoro już mówimy o modelach, to wszystkim polecam stronę AMK - link - temat w całości poświęcony nowym modelom NPC'ów do stalkera.

@Kudkudak - z tejże strony brałem model kombinezonu do Crysisa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale może źle się wyraziłem. Szukam samego kombinezonu, nie modelu postaci. Przerabiam trochę Dimas moda i w nim właśnie jest kombinezon bandyty ale ma przypisany wygląd zwykłej kurtki (model postaci jest ok). A odnośnie strony z modelami to znalazłem taką http://stalker-stroy.moy.su/load/s_t_a_l_k_e_r_tch/mody_tch/2-10-2 dużo modeli się powtarza ze stroną podaną przez The Emperora ale pewnie znajdzie się coś nowego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garand1939

Model ściągniętego kombinezonu, zawsze określa parametr visual. Obojętnie w jakim modzie - znajdujesz plik odpowiedzialny za kombinezony, przykładowo weźmy Shoc'owy - outfit.ltx [gamedataconfigmisc], unikalne przedmioty - plik unique_items.ltx (ten sam folder), przechodzisz do żądanego kombinezonu:

- fragment

[bandit_outfit]:outfit_baseGroupControlSection    = spawn_groupdiscovery_dependency =$spawn             = "outfitbandit_outfit";$prefetch         = 32class            = E_STLKcform		   = skeletonvisual		  = equipmentsbandit_suit ; TO JEST ŚCIEŻKA DO MODELU PRZEDMIOTUactor_visual    = actorsherostalker_bandit.ogf

visual - ścieżka do samego przedmiotu

actor_visual - ścieżka do modelu/kombinezonu w który ubrany jest NPC.

Z powyższego wiemy, że poszukiwany model to bandit_suit.ogf, który znaleźć możemy w [gamedatameshesequipments]. Potrzebujesz zmienić model ekwipunkowy? - operujesz tylko parametrem visual.

Ze swojej strony dodam, że kiedyś dodawałem kombinezony bandyty i model którego szukasz tak naprawdę wygląda jak kurtka znajdywana na gospodarstwie w kordonie (okolice mostu). W Shoc nie było dostępnego płaszcza bandyty (w handlu), więc nie stworzono właściwego modelu ekwipunkowego do szukanego przez Ciebie płaszcza.

Edytowane przez The Emperor
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem. Tu mam przykład jak postąpiłem z płaszczem weterana. Model kombinezonu znalazłem w Shoker modzie do CS, dopasowałem model postaci, ikony i jest git. Tak samo postąpiłem z modelem mistrza bandytów, tylko brak mi właśnie modelu kombinezonu. Ten z Shokera powoduję błąd Invalid vertex type in skinned model. I właśnie nie wiem czy istnieje możliwość jakoś naprawić ten błąd lub przypisać modelowi weterana inną teksturę.

post-3360-0-62958800-1370014155_thumb.jppost-3360-0-36029600-1370014164_thumb.jppost-3360-0-77487200-1370014171_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garand1939

Model kombinezonu znalazłem w Shoker modzie do CS

powoduję błąd Invalid vertex type in skinned model

Problem w tym, że modele z CS i Zewu są niekompatybilne względem X-ray SHOC, niewiele modeli - z CS było dostosowanych pod Cień Czarnobyla a te które znalazłem musiały być wzięte z Shoc, pewien nie jestem - ale wydaje mi się, że nowsze wersje x-ray obsługują starsze modele - w drugą stronę to nie zadziała. Jeśli szukasz modelu, skup się na wersjach dostosowanych pod właściwy x-ray.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest problem, ponieważ nie znalazłem odpowiedniego modelu i nadal poszukuję. W pribojach, tajnych ścieżkach i kilku mniejszych modach nie znalazłem. Myślę, że najprędzej mógłby być w soljance ale ściągać tak dużego moda dla jednego pliku mija się z celem (zwłaszcza przy radiowym necie). Więc tu prośba do braci Stalkerów, jeżeli w jakimś modzie zauważycie model płaszcza, prosiłbym o informację (a jak nie ma to podstawie kurtkę bandyty i będzie spokój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem Solijankę, ale zawiera ten sam model ekwipunkowy (post #7) zmodyfikowany tylko teksturowo, niestety nie przypomina wyglądem tego z Shokera. Dam Ci radę - wpisz nazwę tego modelu w wyszukiwarkę z frazą Shoc, być może ktoś przekonwertował go pod Cień Czarnobyla?, ewentualnie czekaj na odzew na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.