Skocz do zawartości

Wczytywanie bardzo zwolniło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kolejny problem techniczny dotyczący Solianki. Przy pierwszym wejściu do X-10 popełniłem błąd i wykonałem kilka questów w tym samym momencie (tj. przy jednym podejściu)

czyli zebrałem dokumenty dla Gawra, co zaowocowało spawnem kontrolerów i zebrałem dokumenty Sowy (czego chyba nie powinienem robić, bo nie miałem na nie żadnego questa).

Wtedy też zespawnowały się kontrolery i burery. Ale to normalne. Gorzej z tym co zaczęło się dziać zaraz po tym. Gra zaczęła mi paskudnie crashować, parę zapisów w X-10 nie chciało działać.

Ale na dokładkę bardzo zwolniło mi wczytywanie poziomów. Gdy wcześniej ładowałem zapis, lub przechodziłem na inną lokacje widziałem tylko komunikaty "wczytywanie zapisanej gry xxx.sav",

"wczytywanie CFORM", "wczytywanie tekstur", "Solianka: Synchronizacja". Ładowało się to około 30 sekund. Teraz przy prawie każdym ładowaniu widzę dosłownie KAŻDY komunikat: "Serwer: łączenie", "Serwer: wczytywanie", localhosty, "Klient: odradzanie" i mnóstwo innych o których istnieniu nie miałem pojęcia. Gra wczytuje się teraz ok. 2 minut co strasznie wybija mnie z rytmu i zniechęca. W porównaniu z poprzednimi 30 sekundami to jednak ma znaczenie. Napisałem, że "prawie" przy każdym ładowaniu. Otóż niekiedy zdarza się, że załaduje się normalnie - czyli 30 sekund i już jestem w grze, ale zdarza się to bardzo rzadko. Spotkał się ktoś już kiedyś z czymś takim? Jeśli tak to proszę o pomoc. Z góry dziękuję...

 

PS: Czytałem posty na forum i wiem, że Solianka u większości wczytuje się długo, ale skąd u mnie taki nagły spadek wydajności w trakcie wczytywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: zostaw zadanie z dokumentami Sowy, jest ono źle zrobione, ponieważ dokładano fabułę wielokrotnie  - zobacz ten temat, miałem problem do tego stopnia, iż musiałem wczytywać dość stary save - tracąc kilka dni rozgrywki. Tego plecaka - nie należy opróżniać!. Zacznij grę od momentu gdy nie masz jeszcze zawartości tego plecaka, który skutkuje spawnem mutantów - w moim przypadku to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.