Jump to content

Przyszły zawód


Recommended Posts

Witam otóż mam pytanko mianowicie już dorastam i zastanawiam się nad swą niepewną przyszłością :D więc do rzeczy.

Jak przebiega rekrutacja do oddziałów antyterrorystycznych lub na przykład GROMu? Chodzi mi o to że to trzeba się tam zgłosić jakoś? Bo czytałem na necie że to jest jakoś inaczej ale nie mogłem zbytnio pojąć :biggrin:. A co do wykształcenia, jakie szkoły powinienem skończyć żeby to takich oddziałów antyterrorystycznych się dostać, ponieważ broń zarówno jak i taki SWAT od zawsze jak pamiętam mnie fascynował i już kiedyś marzyłem być takim antyterrorystą. Zdaje sobie z tego sprawę że trzeba być sprawny fizycznie ale najważniejsze są testy psychiczne, ale wracając do pytania jakie szkoły powinienem ukończyć i jak przebiega taka rekrutacja do takowych jednostek :turned: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Mięśnie i równa kopuła nie wystarczą, trzeba tez się bardzo dobrze uczyć.

 

http://polscy-antyterrorysci.frix.pl/temat/216722/rekrutacja-do-jednostek-antyterrorystycznych-policji-w-polsce

http://grom.mil.pl/selekcja_pliki/SELEKCJA.HTM

 

I zapomnij o życiu prywatnym, całymi dniami szkolenia. Nie powinieneś też mieć nikogo bliskiego by nie zostało to wykorzystanie przeciwko tobie - oczywiście Polska to nie Ameryka, wiec to z przymrużeniem oka.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli jakbym chciał załapać się do SWATu to musiałbym przede wszystkim ostro się uczyć, a potem zgłosić się na normalnego policjanta tak?

Ale po gimnazjum to jakieś specjalne szkoły policyjne czy cóś w tym rodzaju? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Do policji to z maturą bo inaczej krawężnik.

 

Do SWAT'u to się pewnie nie dostaniesz bo to w USA u nas to do chyba SWiT albo SPAT nie pamiętam. To nie musi być policja, chodzi o służbę mundurową, najczęściej wojsko ale nie typowy bez belkowiec a jakieś elitarne oddziały jak czerwone berety.

Według mnie najlepiej było by iść na pierwszy komisariat policji i zapytać gdzie się udać z takimi pytaniami, by pokierowali.

Na forum raczej niema nikogo ze SWAT'u to realnej odpowiedzi nie dostaniesz.

 

Wydaje mi się ze do SWAT w USA biorą najlepszych z FBI, oglądając filmy dokumentalne na discovery tak to odbieram.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Po maturze musiałbyś pójść do wyższej szkoły Policji w Szczytnie. http://www.wspol.edu.pl/wbwia/index.php/rekrutacja Nie wiem jak jest teraz, kiedyś prowadzili nabór na dzienne studia w trybie skoszarowanym. Wiem, że kieruje do tej szkoły komendant jeśli już jest się w służbie, ale podejrzewam, że bez pleców to ciężko będzie. Do jednostek antyterrorystycznych nie dostaniesz się z ulicy, to oni wybierają kandydatów i to są raczej wewnętrzne nabory wśród funkcjonariuszy. Nie podejrzewam, co by na komisariacie tak dokładnie wszystko wiedzieli - wiem jak jest u mnie w Straży Pożarnej ;) Jak chcesz koniecznie w mundur to zapraszam do SGSP http://www.sgsp.edu.pl/

Edited by kfiat
Link to comment
Share on other sites

Ale bajki piszecie. Dobra odpowiem wprost. Mój tata jest st. sierżantem tak nawiasem i mam ogromną wiedzę na ten temat. A więc zaczynamy. 1. Do Gromu musisz mieć tylko zaliczoną służbę przygotowawczą NSR która trwa 4 miesięce. Od razu ci mówię że się nie dostaniesz. Chyba że od dzisiaj będziesz zapierdzielał fizycznie i nauka ale jeśli jesteś ... małpą czyli twój iloraz inteligencji jest niski to zapomnij. Tam idą ludzie odporni na stres i ogólnie dla mnie to masakratorzy. Tam idzie elita czyli najlepsi z najlepszych. Lepiej startuj do innych jednostek specjalnych takich jak  FORMOZA ( wodne ), Agat, Nil czy JW Komandosów.  Albo jednostki powietrzno-desantowe.Do wszystkich musisz mieć tą samą służbę NSR odwaloną. Ale najpierw się na nią dostań. Żeby się dostać musisz mieć papiery na minimum 10 tys albo ojca generała bo znam kolesia co ma ojca majora i też może w tyłku pogrzebać sobie patykiem.  Ja sam czekam już ... Już rok. ;) Z dobrymi papierami. Polecam najpierw zacząć od Strzelca ;) A tak btw. O rodzinie zapomnij. To pierwsze co mi powiedział Gromowiec. Albo rodzina albo jednostki. Nie ma pomiędzy. 2. SWAT ? Kurdę chcesz iść na antyterrorystę i nie wiesz jak nazywają się polskie jednostki antyterrorystyczne ... Od razu mówię że najlepszą jednostką w tym fachu jest BOR. A więc lecimy dalej. Pierwsze co musisz zaliczyć to matura. Bez tego ani rusz do policji. Następnie zgłaszasz papiery do policji. Zdajesz fizyczny test oraz pisemny. Dostajesz około 250-300 pytań takich jak np, Kto zarządza województwem ? Takie durne pytania dostaniesz.  Jak zaliczysz to lecisz na pół roku do szkółki policyjnej. Stamtąd idziesz na krawężnika albo do prewencji. Następnie po 3 latach nienagannej służby możesz zgłosić kandydaturę do jednostek antyterrorystycznych. 3. Nie idź na żadne specjalne szkoły po gimnazjum. Idź do technikum i wyrób sobie technika w dobrej dziedzinie np. Informatyka której postęp jest nie do zatrzymania. Takich ludzi potrzebują w służbach. Ale pierwsze to mózg potem siła fizyczna. 4. Nie napalaj się, marzenia szybko rozbijają się o mur rzeczywistości tak że powodzenia i trzymaj się kursu. Jak chcesz wiedzieć coś więcej pisz i na pewno pomogę. 5, Z antyterrorysty możesz dostać się do JW Komandosów ale nie wiem jak z przeniesieniem do innych jednostek elitarnych.

  • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Кристофер ma słuszność. O ile mięśniak jest dobry na "bramce" to już nie każdy lokal/właściciel potrzebuje "bambra". Podobnie jest w ochronie. To odróżnia "goryli" od ochrony właściwej. W sławetnym Gromie (choć nie tylko tam) jak sądzę jednak stara się odnaleźć równowagę pomiędzy predyspozycjami umysłowymi i fizycznymi. Po cholerę komu stado goryli z bronią? Niestety muskulatura czy też jej przerosty to wcale nie jest atut w wielu sytuacjach. No sam nie wiem - któryś z członków Gromu kiedykolwiek w historii był gabarytów Pudziana? ;-)

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli jakbym chciał załapać się do SWATu to musiałbym przede wszystkim ostro się uczyć, a potem zgłosić się na normalnego policjanta tak?

Ale po gimnazjum to jakieś specjalne szkoły policyjne czy cóś w tym rodzaju? :biggrin:

 

Czy policyjne to nie wiem, ale wydaje mi się że powinny być. Wiem że kiedyś chciałem iść do klasy Mundurowej, ale nie wiem czy to to samo :D

Link to comment
Share on other sites

@danieldino - owszem, nie mówię o teraźniejszości, bo nie tak bardzo dobrze jestem zorientowany, ale i Bear Grylls opowiadał o swojej ucieczce i mam znajomego, który uciekł pod koniec lat 90. i rzeczywiście w moich oczach jest kozakiem... No nie wiem, czy jak by Cię wysłali na roczny obóz na sam środek pustynii w Afryce albo do dżunglii czy dalej byś twierdził, że to chleb powszedni. Taka prawda, że wszelka postać instytucji związanych z wojskiem (szczególnie tych elitarnych) jest dla twardzieli z głową na karku :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli ogólnie rzecz biorąc po gimazjum iść do technikum lub liceum nie ważne jakiego a nie jakiegoś specjalnego przygotowawczego do służby w policji?

A i jeszcze jedno danieldinho na czym polega taka kandydatura do jednostek antyterrorystycznych?

Link to comment
Share on other sites

Może nie do końca w temacie pytań autora tematu, ale jak chcesz zabawy to Legia Cudzoziemska - dadzą Ci bardziej niż niemiłosierny wycisk... A! I ucieczka z obozu Legii to jest dopiero nie lada wyczyn!

Jak możesz @Radio sugerować coś takiego.? Czytałeś umowę? Nie to żebym umniejszał LC. To są twarde chłopaki. Twardsze niż persony z niejednej armii ale mimo wszystko. Przestajesz być żołnierzem. O! Zaryzykuję stwierdzenie obywatelem swojego kraju. Z mojej strony - odradzam.  Choć rzecz jasna to moja subiektywna opinia.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Witam otóż mam pytanko mianowicie już dorastam i zastanawiam się nad swą niepewną przyszłością :D

 

Obawiam się @Jurij, że dobrze to określiłeś - "niepewna przyszłość". Uważam, że w jakichkolwiek jednostkach militarnych Twoja przyszłość pewna nie będzie. Rozumiem Twoje zafascynowanie takimi służbami, większość młodych chłopaków tak ma. Ja za żadne pieniądze nie chciał bym być w takich służbach. Zero życia rodzinnego, stress, wysiłek fizyczny i psychiczny, no i olbrzymie ryzyko śmierci. Decyzja jednak zależy od Ciebie.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.