Skocz do zawartości

DayZ/DayZ StandAlone - symulator przetrwania, uwagi, porady, jak przeżyć samotnie i nie dać się zabić.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że wśród członków forum są osoby grające w DayZ SA. Przyznam że to dopiero moje początki więc doświadczonych graczy proszę o cenne uwagi i porady.

Czego te porady miałyby dotyczyć:

-wyboru serwera

-jakie wyposażenie jest przydatne

-gdzie zdobyć broń i żywność

-jak walczyć

-jak się poruszać po świecie/brak mapy/

Zapraszam do tworzenia poradnika.

Znalazłem mapę

post-2230-0-11713900-1390829654_thumb.jp

Edytowane przez czernobyl10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer.

 

Na początek najlepiej poszukać takiego na którym jest dzień. W nocy słabo widać, a poza tym włączenie latarki odkryje waszą pozycję przed zombie i innymi graczami. Na serwerach DE, PL i EN mamy najlepszy ping.

 

Przydatne wyposażenie.

 

Najbardziej przydatną rzeczą jest dobrze wyposażona apteczka i otwieracz do konserw. Jeśli macie puszkę jedzenia, ale nie macie otwieracza, to możecie najwyżej popatrzeć sobie na etykietę. Puszki da się też otwierać bagnetem, piłą i innymi ostrymi przedmiotami ale wtedy większość jedzenia wypada na ziemię. Następnie kompas, leki przeciwbólowe i jakakolwiek broń biała dzięki czemu nie musimy już uciekać przed zombie, a i niektórzy gracze ominą nas szerokim łukiem.

 

Broń i żywność.

 

Żywność głównie w miastach i wsiach, w domach. Wodę dodatkowo można czerpać ze studni. Broni jest mało, a amunicji jeszcze mniej. Broń i amunicję najlepiej w wojskowych obozach, ale długie szperanie tam samemu nie należy do najbezpieczniejszych zajęć. Zwykle dużo graczy biega koło tych miejsc.

 

Jak walczyć?

 

Skutecznie. Na zombiaka najlepsza siekiera. Na gracza albo dobra broń i celne oko, albo dobra gadka, albo sprint w las. ;)

 

Jak się poruszać po świecie bez mapy?

 

Nocą orientacja po gwiazdach, za dnia w lesie po drzewach. Trzeba pamiętać, że morze koło dwóch najwiekszych miast to południowy kraniec kraju, a koło Solnichnaye, to wschód. Im dalej na północ tym  więcej lasów i wsi. Czytać znaki inforumujące do jakiej miejscowości wchodzimy, starać się znaleźć kompas i mapę. Mapy są podzielone na kilka części. 2 lub 3 nie pamiętam. Nie od razu znajdziemy całą.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się dopisać to:

 

Jakiś konkretnie serwer polecacie ?

W DayZ Commander można doinstalować MOD'y warto któreś dodać ?

Można jakoś zresetować swój stan i zacząć od nowa ?

 

Mnie wypluło na jakiejś mapie, w ekwipunku mam ~30 flar i tyle, ledwo się rozejrzałem to już było koło mnie z 10 zombie, mówicie że trzeba się udać do jakiejś wioski i przeszukiwać domostwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kpuc:

 

 

Jakiś konkretnie serwer polecanie ?

Zależy, podstawka (DayZ mod) czy jakaś "odmiania"? 

 

 

 

W DayZ Commander można doinstalować MOD'y warto któreś dodać ?

Można. Warto dodać wg. mnie te mody:

 

  • Epoch (Budowanie własnej bazy, handlarze, misje)
  • Namalsk (wariacja z motywem Stalkera, można się zapomnieć, że to jest DayZ)
  • DayZero (Hardcore, bardziej wyzywający niż sam DayZ)

 

Zobacz pierw podstawkę, opanuj grę a potem sam zobaczysz inne :)

 

 

Można jakoś zresetować swój stan i zacząć od nowa ?

Tak, wejdź na inny serwer a zaczniesz od nowa.

 

 

Mnie wypluło na jakiejś mapie, w ekwipunku mam ~30 flar i tyle, ledwo się rozejrzałem to już było koło mnie z 10 zombie, mówicie że trzeba się udać do jakiejś wioski i przeszukiwać domostwa ?

Zależne jest to od serwera gdzie zaczniesz grę i z czym, na początek polecam przeszukać miasta:

  • Czarnogórsk
  • Elektrowawodzk
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ Kpuc:

 

Zależy, podstawka (DayZ mod) czy jakaś "odmiania"? 

 

 

Można. Warto dodać wg. mnie te mody:

 

  • Epoch (Budowanie własnej bazy, handlarze, misje)
  • Namalsk (wariacja z motywem Stalkera, można się zapomnieć, że to jest DayZ)
  • DayZero (Hardcore, bardziej wyzywający niż sam DayZ)

 

Zobacz pierw podstawkę, opanuj grę a potem sam zobaczysz inne :)

 

Tak, wejdź na inny serwer a zaczniesz od nowa.

 

Zależne jest to od serwera gdzie zaczniesz grę i z czym, na początek polecam przeszukać miasta:

  • Czarnogórsk
  • Elektrowawodzk

 

 

Jest to wersja z steam, lecz odpalona przez DayZ Commander bo uruchomiona bezpośrednio wywala błędami.

 

U to kiepsko, serwer wyparuje to i nasza zawartość plecaka również. Dlatego lepiej by było grać od razu na dobrym serwerze.

 

Dzięki za mody, ten Namalsk może być dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do grających dłużej. Pograłem na polskich serwerach i o zgrozo byłem na trzech i co noc nic nie widać. Czy polskie serwery ustawione są na godziny rzeczywiste tzn gramy nocą i na serwerze jest noc czy po prostu nie miałem szczęścia. Dopiero 1,5 gry więc wiadomo zombiaki mnie dopadły. Z ciekawości wszedłem na serwer niemiecki tam był dzień, doszedłem do wioski a tam z 10 zombiaków, pozostało uciekać choć jeden uparty za mną gonił, najciekawsze gdy płynąłem to zombi szedł po dnie. Błąd. Przed grą długa droga usuwania błędów. Twórcy mogli by dodać możliwość otwierania szaf, szafek. Lekka przesada gdy człowiek penetruje gospodarstwo a tu ani śladu po siekierze dla mnie to przesada, broń sieczna, obuchowa powinna być łatwo dostępna.

Kilka screenów z nocnej próby

post-2230-0-52625600-1390889168_thumb.jppost-2230-0-80835800-1390889175_thumb.jppost-2230-0-51284800-1390889191_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ C10: Jeśli możesz daj większe screeny bo na tych nic się nie da zobaczyć :)

 

Musisz szukać serwerów gdzie jest dzień, bo jak pisałeś wyżej może być ustalony czas rzeczywisty, a zombiaków tyle mogło oznaczać, że ktoś tam z Tobą był jeszcze :P

 

A co do siekiery i tych spraw to może ktoś już tam był bądź nie miałeś szczęścia lub admin tak ustawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx co chciałeś zobaczyć na tych screenach, jest noc i ciemno jak w ...... Popatrzyłem na zegarek było po 3.00, czas pokazywany przez serwer ten sam czyli by się potwierdziło - ustawiony czas rzeczywisty. Szkoda ze to na serwerach polskich. Potem wszedłem na serwer zagraniczny i tam dzionek ale zombiaków tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.