Skocz do zawartości

Zadanie na Zdjęcie monolitu wylot po odnalezieniu teleportu


Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Po rozwiązaniu problemu zawieszania gry na Generatorach, kolejny bug w Sarkofagu po odnalezieniu teleportu w kwescie na zrobienie zdjęcia Molonitu.

 

error]Expression : !lst.empty()
[error]Function : CHudItem::animGet
[error]File : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGameHudItem.cpp
[error]Line : 295
[error]Description : svd_idle

 

Wynika to z tego, że po zbliżeniu do teleportu zalicza nam się zadanie na odnalezienie tegoż teleportu i spawnuje się fotobroń i to ona generuje problem (a w zasadzie jej animacja, choć to dziwne bo w tym momencie nie trzymamy jej nawet w rękach).

 

ROZWIĄZANIE

Otwieramy gamedata/config/misc/arhara_items wyszukujemy fragment kodu (nas dotyczy zielony):

 

[wpn_svd_foto_hud]

shell_point      = -0.140000,-0.030000,0.080000
shell_dir        = 0.0, 1.0, 0.0

fire_point      = 0.200000,-0.070000,0.090000
fire_bone = wpn_body
orientation = -0.049999,0.750000,1.550001
position   = -0.063500,-0.150999,0.049000
visual   = weaponssvdwpn_svd_hud.ogf

anim_holster  = svd_holster
anim_idle  = svd_idle
anim_idle_aim  = svd_idle_aim
anim_reload    = svd_reload
anim_draw  = svd_draw
anim_holster  = svd_holster
anim_shoot  = svd_shoot

 

I teraz po usunięciu przedrostków 'svd_' wylot zmienil opis na [error]Description : idle_aim. Więc chyba coś miałem pomieszane w plikach gry postanowiłem wieć zastąpić animacje animacja pustą (schowana broń - holser) i pomogło. Ostatecznie moj plik arhara_items.ltx wygląda tak:

 

anim_holster  = holster
anim_idle  = holster
anim_idle_aim  = holster
anim_reload    = reload
anim_draw  = draw
anim_holster  = holster
anim_shoot  = shoot

 

Gry nie wywala a mając w ręku Fotobroń nie ma ona animacji, nacelowyjemy przy użyciu krzyżyka widocznego na ekranie w trybie celowania (aim) widać celownik optyczny, brakuje animacji podnoszenia broni do celowania przez celownik oraz animacji samej broni trzymanej w rękach. Biorąc pod uwagę, że z broni oddajemy tylko jeden strzał - dla mnie żaden problem! :D

Mam nadzieje że komuś to pomoże, bo również spędziłem na tym trochę czasu. Z tego co czytałem u jednych pomaga dodanie svd_ u innych działa bez _svd. U mnie zadziałało tak jak opisałem.

Edytowane przez Taran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.