Jump to content

Padł windows 8 i ...


Recommended Posts

Cieszę się że unikałem tego systemu. To straszne badziewie. Przekonałem się o tym wczoraj kiedy padł laptop mojego dziecka (kupiony z w8 na pokładzie). No i teraz jest problem. Windows padł i nie uruchamia się w zastępstwie pokazując niebieski ekran ze smutną buźką. Długo szukałem w internecie jak uruchomić go w trybie awaryjnym. W każdym normalnym było F8 i już. Tutaj jakieś kombinacje ale przebrnąłem i... tryb awaryjny nie włącza się. Pokazuje błąd i znowu ekran gdzie można wybrać start w trybie awaryjnym który pokazuje błąd i znowu ekran gdzie można wybrać start w trybie awaryjnym który... itd.

Zawiodły też wszystkie dostępne w win8 opcje ratowania plików i przegrania ich przed postawieniem od nowa systemu. Za każdym razem wybija błędy które uniemożliwiają mu przeprowadzenie operacji.

 

Pytanie jak się dostać do plików aby je przegrać przed reinstalacją ? Rozebrać nie mogę bo jest na gwarancji.

Link to comment
Share on other sites

Użyj systemu botowalnego np. z PenDrive :P

 

http://www.porteus.org/

 

A poradzę sobie z linuchem ? W życiu nie miałem do czynienia, nawet nie widziałem na oczy :)

 

@Czernobyl Na gwarancje i owszem ale chce wcześniej sprawdzić czy nie zamotał się tylko system, może ponowne postawienie pomoże. No i o te pliki dziecka chodzi bo podobno ważne są bardzo.

 
Link to comment
Share on other sites

Pobierasz "hiren boot cd" wypalasz i bootujesz płytę, z menu wybierasz Windows XP albo Windows 7, reszta to kaszka z mleczkiem podpinasz jakiś dysk USB (na pulpicie masz ikonę aktywacji USB) i robisz kopie danych na znanym ci systemie. Nie baw się w wersje z USB bo są bugi.  

https://thepiratebay.se/torrent/7814195/ Na pobranym obrazie iso wykonujesz skrypy (.bat) jak będzie problem to masz w pacce też program. Chodzi o przystosowanie kompilacji do polskiej klawiatury.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady, wypróbowałem prawie wszystkie. Z porteusem sobie nie poradziłem, hirena udało mi się po długich przeprawach uruchomić z USB tylko częściowo, dopiero hiren wypalony na płytce dał radę. Po zgraniu plików i postawieniu systemu laptop powrócił do życia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.