Skocz do zawartości

Padł windows 8 i ...


MiedzianeJaja

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że unikałem tego systemu. To straszne badziewie. Przekonałem się o tym wczoraj kiedy padł laptop mojego dziecka (kupiony z w8 na pokładzie). No i teraz jest problem. Windows padł i nie uruchamia się w zastępstwie pokazując niebieski ekran ze smutną buźką. Długo szukałem w internecie jak uruchomić go w trybie awaryjnym. W każdym normalnym było F8 i już. Tutaj jakieś kombinacje ale przebrnąłem i... tryb awaryjny nie włącza się. Pokazuje błąd i znowu ekran gdzie można wybrać start w trybie awaryjnym który pokazuje błąd i znowu ekran gdzie można wybrać start w trybie awaryjnym który... itd.

Zawiodły też wszystkie dostępne w win8 opcje ratowania plików i przegrania ich przed postawieniem od nowa systemu. Za każdym razem wybija błędy które uniemożliwiają mu przeprowadzenie operacji.

 

Pytanie jak się dostać do plików aby je przegrać przed reinstalacją ? Rozebrać nie mogę bo jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj systemu botowalnego np. z PenDrive :P

 

http://www.porteus.org/

 

A poradzę sobie z linuchem ? W życiu nie miałem do czynienia, nawet nie widziałem na oczy :)

 

@Czernobyl Na gwarancje i owszem ale chce wcześniej sprawdzić czy nie zamotał się tylko system, może ponowne postawienie pomoże. No i o te pliki dziecka chodzi bo podobno ważne są bardzo.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz "hiren boot cd" wypalasz i bootujesz płytę, z menu wybierasz Windows XP albo Windows 7, reszta to kaszka z mleczkiem podpinasz jakiś dysk USB (na pulpicie masz ikonę aktywacji USB) i robisz kopie danych na znanym ci systemie. Nie baw się w wersje z USB bo są bugi.  

https://thepiratebay.se/torrent/7814195/ Na pobranym obrazie iso wykonujesz skrypy (.bat) jak będzie problem to masz w pacce też program. Chodzi o przystosowanie kompilacji do polskiej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, wypróbowałem prawie wszystkie. Z porteusem sobie nie poradziłem, hirena udało mi się po długich przeprawach uruchomić z USB tylko częściowo, dopiero hiren wypalony na płytce dał radę. Po zgraniu plików i postawieniu systemu laptop powrócił do życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.