Skocz do zawartości

SZone vs SO


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

swoją przygodę ze Stalkerem Online zacząłem już jakiś czas temu trafiając na SZone Online. Po pewnym czasie, zupełnie przez przypadek natknąłem się na inną wersję tej gry - właśnie SO. Nie powiem, to właśnie ta druga wersja pomimo lekkich problemów lingwistycznych całkowicie mnie pochłonęła. Przede wszystkim jest bardziej dopracowana i w moim odczuciu jeszcze bardziej "Stalkerowska". Jakie są Wasze odczucia? Którą wersję wybraliście i dlaczego? 

Chętni niech dopiszą jeszcze swój nick w grze, żeby było łatwiej się odnaleźć :)

 

Miłego, Stalkiery!

Edytowane przez Pan Faun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie są Wasze odczucia? Którą wersję wybraliście i dlaczego?

.

 

Grałem w każdą z istniejących wersji SO i koniec końców pozostałem przy sZone ze względu na to że są tu stworzone struktury klanowe i świetna grupa osób na TS.

Wspólnie walczymy, wspólnie odkrywamy, pomagamy sobie wzajemnie i bardzo dobrze się bawimy. Chyba głównie to zdecydowało o wyborze wersji.

Po za tym w okresie kiedy grałem na SO był to serwer w większości rosyjskojęzyczny a dla mnie to bariera nie do przejścia. Mimo że częściowo rozumiem rosyjski to posługiwanie się nim denerwuje mnie. Denerwowali mnie ludzie piszący do mnie po rosyjsku i wymagający odpowiedzi w tym języku gdyż nie znali angielskiego w ogóle.

Kończyło się tym że zamiast grać to wiecznie kleiłem teksty w tłumacza google i z powrotem.

Dodatkowo na SO  jakoś zawsze wycieraliśmy cudze klany przeważnie rosyjskie a nigdy nie powstał taki prawdziwy, nasz własny jak na sZone.

Owszem, można się dogadywać ale w rosyjskojęzycznym klanie zarządzanym przez Rosjanina czy Ukraińca człowiek nigdy nie był "u siebie". Zawsze był tym obcym.

W efekcie wróciłem grać na europejski serwer zSone i na razie nigdzie się nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia mam podobne, jak Miedzian. Gram już dwa lata w sZone, choć grałem i w SO, oraz sZone na serwerze rosyjskim.

Ale...tam nie ma tej atmosfery. Znajomych. Wrogów, których szczerze się nienawidzi.

Pominę już wątpliwości związane ze sprawami prawnymi - wszak sZone oskarża SO o kradzież, trwają batalie sądowe etc.

Oczywiście nie wiem, gdzie leży prawda, ale wiem, że SO miała zajęte serwery przez organa państwa. Więc to mnie jakby nieco odpycha od SO.

SO, to takie sZone w starej wersji. Stary system levelowania, expienia. Troszkę zmienione mapki. Trochę wodotrysków. Tam gra się o wiele łatwiej, do sZone trzeba mieć po prostu jaja...i nieskończone pokłady cierpliwości ;)

Mam tam chyba 12 czy 14 lvl w combat...ale nie sądzę, bym kiedykolwiek tam jeszcze zajrzał.

 

PS - na serwerze EN sZone jesteśmy najsilniejszym klanem. Skopaliśmy wiele tyłków. Rozmontowaliśmy wiele klanów. Jesteśmy najstarszym klanem na tym serwie. I nikt nam, kufa,  nie podskoczy ;)

Zaczynać od nowa w SO...bez sensu. Szczególnie, że tam można mieć wszystko bez wysiłku - GC kupowane za kasę z gry, to jakaś porażka.

 

A nick w grze? Dokładnie taki sam, jak tutaj. Wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cóż, życie zwykle kopie po tyłkach i weryfikuje przekonania...w sposób najmniej oczekiwany :)

Nie gramy na s.zone. Powodów było kilka, lecz będą one zrozumiałe raczej wyłącznie dla grających tam ludzi. Cóż, cheaty potrafią obrzydzić życie.

Kolejna rzecz - mój perm ban na wszystkie konta w grze i na forum. Oficjalnie za to, że pokazałem screen z możliwością zakupu cheatów (oczywiście bez linków/adresów etc..)w chwili, gdy developerzy twierdzili, że "читов нет". A tak naprawdę za to, że jako cenzor w grze i moderator na forum, wbrew zakazom, banowałem ich bezlitośnie. Rosjan. Cóz, bliższa koszula ciału, jak się okazało, a prawda nie jest towarem pożądanym w s-zone.

Przenieśliśmy się cała ekipą do Stalkera Online. I..ku mojemu zdziwieniu, ta gra okazała się w wielu aspektach lepszą, niż "shit-zone". O wiele lepszy balans obrażeń - tutaj można zabić każdego, z nawet średniej jakości broni. W s-zone nie wystarczały 3 magazynki, bo gość szybciej się leczył, niż ty strzelałeś. Chore to nieco.

Chity zapewne są i tutaj, gdzie obecnie gramy, ale nie są tak uciążliwe, jak w tamtej wersji. Zresztą tutaj wystarczy fundnąć sobie VSS, żeby wymiatać. A bracia Rosjanie nazywają go "antichit"...i nie bez powodu :)

 

Zapraszam serdecznie do gry z nami w SO, my, maniacy Stalkera - klan SoA i niżej podpisany

oloo

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo chętnie bym z Wami pograł. Ale brakuje namiaru np.: na kanał TeamSpeak'a oraz dokładnej informacji w jaką grę (SO, Szone) i na jakim serwerze aktualnie gracie.Grałem chwile w SO na serwerze MSK ale przytłoczyła mnie ilość rosyjskojęzycznych graczy nie będących w stanie zamienić słowa po angielsku. Zalogować się na forum klanu SOA też nie idzie bo maile aktywacyjne nie przychodzą na maila (tzn. mam usera i loguje się na forum ale bez ukończenia aktywacji nie jestem w stanie czegokolwiek zrobić). Jedyna metoda kontatku z Wami - przy użyciu forum stalkerteam.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysam SO, po raz drugi po 3 latach. Pierwszy raz wolę zapomnieć, jakoś mnie wtedy nie pochłonęło. Survarium odepchnęło mnie cheatami i wyłudzaniem kasy na graczach do bólu, w zła stronę to poszło i idzie nadal. Zwykły szary uczciwy gracz nie ma co szukać w Survarium.

Cóż spróbuję ponownie SO. A nóż... :smile_vlast:

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszyscy znani mi gracze grają na Stalker Online (na serwerze SPB). Jest jeszcze serwer MSK ale jest przeludniony na max wiec ciężko tam grać.

Jeżeli chodzi o Szone (na Steam) to ten projekt umiera w strasznych bólach i wątpliwe jest aby ktokolwiek kolejny raz się tam wybrał grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.