Jump to content

Jak przeportować mapy z Lost Alpha do Zewu Prypeci?

Dziki Perun

Recommended Posts

Siemanko.

Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad przeniesieniem wielgachnych map z Lost Alpha do Zewu Prypeci, mianowicie z poniższych powodów:

- Zew Prypeci korzysta z nowszej wersji silnika X-Ray, która wspomaga DirectX 11, podczas gdy Lost Alpha korzysta z DX10.1 - nie ma teselacji.

- W Zewie Prypeci zaimplementowano tak zwane "smart terrains" które odpowiadają za swobodne przemieszczanie się NPC'ów z jednej strefy na jedną, co umożliwia ich migrację i przenoszenie się z jednej mapy na drugą, co alundaio zademonstrował tu.

- Bo tak mi mózgozwęglacz rozkazał.

A więc mam wszystko poinstalowane tak jak trzeba - Jest X-Ray SDK 0.7, jest X-Ray Re-Converter z 19 stycznia 2012 roku, zrobiłem mapping dysków, skonfigurowałem obydwie rzeczy tak jak trzeba, skopiowałem jedną mapę - Kordon z LA i tekstury związane z jego terenem, itp, itd.

Włączam SDK. Wbijam w linię komend, przenoszę się tam, gdzie jest mój SDK i uruchamiam konwerter z takimi parametrami, jak było napisane na ModDB.

converter -level cop:la01_escape -mode le -with_lods

Patrzę jak mi się poziom konwertuje, a na samym końcu przy zapisywaniu wyskakuje mi, że converter.exe przestał działać, ale myślałem że to nic. Biorę drugą mapę - Wysypisko. Konwerter ustawiony tak samo jak przedtem, tylko że z parametrem "cop:la02_garbage". Pod koniec było już OK i nie wyświetliło mi tego błędu, ale nie do tego zmierzam.

Jak próbuję otworzyć ten poziom, to mi SDK od X-Raya sra pod siebie, ładowanie stoi na 9%, wiesza się i na tym koniec. Wyłączyłem go menedżerem zadań, włączam go jeszcze raz, i co?

I gunwo. Nie chce się za chiny włączyć - zawias w trakcie ładowania, i tak przy każdej przeportowanej mapie z LA. Tylko reinstalka od nowa pomogła.

pls halp

Edited by Koma