Skocz do zawartości

Jakie specyfiki do czyszczenia laptopów polecacie


SmokeHead

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar przyłożyć się do czyszczenia laptopa lecz nie wiem od czego zacząć. Mam IBM lenovo T60 z 2007r ( wiem po numerach płyty głównej )

Kupiłem go używanego lecz w sklepie z używanymi lapotopami kupiłem go wyczyszczonego z systemem UBUNTU zmieniłem system na win xp.

 

Chciałem wyczyśćić z kurzu płytę główną i wymienić pasty na grafice i procesorze. Jakie środki czyszczące i pasty byście mi polecili.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SmokeHead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w dobre śrubokręty, sprężone powietrze, pasta termoprzwodzaca np. http://www.morele.net/arctic-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/, dobra pasta. Ze środków czyszczących proponuję tylko spirytus salicylowy i dobra szmatkę mikrofibrę. Z takim zestawem doprowadzisz laptopa do porządku bez problemów. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Miedzianemu chodziło o przypadek z bardzo dużą ilością kurzu i paprochów,

w przeciwnym razie sam pędzelek w zupełności wystarczy (najlepiej taki do nakładania makijażu dla kobiet

-sam zakosiłem ślubnej kilka ładnych lat temu :whistling:  i używam do dziś).

 

Jako "środek" należałoby również wymienić dużą dozę cierpliwości 

- obudowy laptopów są liche i wystarczy zapomnieć o jednej jedynej nie odkręconej śrubeczce

obudowy a później podważać na siłę i mamy klops :confused:

 

Przed dotykaniem wszelkich elementów  elektronicznych/ i lub podzespołów

należy pamiętać również o uprzednim rozładowaniu ładunków elektrostatycznych

z naszych rąk - czy to przez dotknięcie metalowego części urządzenia podłączonego

do uziemienia (np. lodówka) lub kaloryfera, czy noszenie specjalnej opaski lub lateksowych rękawiczek.

 

Przy mnogości przewodów wewnątrz obudowy, rozkładając pierwszy raz dany model należy również

po prostu zapisać na kartce papieru gdzie jaki przewód lub nawet element) umieścić.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.