Skocz do zawartości

Kultura


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

http://lubimyczytac.pl/cytat/2744

Cytat :
Andrzej Sapkowski

Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.

 

Andrzej Sapkowski (z książki Historia i fantastyka)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz A. Zajdel - Polska - Cytaty min. z "Limes Inferior":

Ludzie stanowczo zbyt wiele wymagają od życia. (...) Szukają szczęścia i zadowolenia, nie próbując wcześniej dociec, co w istocie znaczą te pojęcia...

Należy zwrócić uwagę, że historia wykazała także powierzchowność innego sądu, wywodzącego się ze starożytności, a głoszącego, iż lud potrzebuje jakoby tylko chleba i igrzysk. Nieraz mogli się przekonać różni późniejsi władcy, że otrzymawszy sam chleb, lud niechybnie zapyta zaraz o masło i wędlinę, bojkotując najatrakcyjniejsze nawet igrzyska.

System oświatowy nie sprzyja rozwijaniu inteligencji u młodzieży, a system ekonomiczny nie dostarcza odpowiednich motywacji

Politycy zmieniają czasem poglądy, ale bodźcem do tego rzadko bywa racjonalny argument czy wzgląd na interes ludzkości. Najczęściej bodźcem takim bywa po prostu strach o własną pozycję lub o własną skórę...

"Paradyzja" - !!! - Ilekroć coś wyda ci się dziwne, przypomnij sobie, gdzie jesteś, i zamiast się dziwić, spróbuj zrozumieć.

W naszym pojęciu wolność osiąga się przez uświadomienie, że wszystko, co nas ogranicza, jest konieczne. Krócej mówiąc, wolność -- to świadomość braku alternatywy, innej możliwej rzeczywistości dla naszego świata niż ta, w której żyjemy.

"Cylinder van Troffa" - Tworzenie jest formą obrony własnego istnienia przed całkowitym kresem bytu jednostki

"Lalande 21185" - Istota rozumna nie może nigdy czuć się zadowolona i szczęśliwa. Stan taki jest nie do osiągnięcia, gdyż potrzeby rodzą potrzeby.

Miroslav Žamboch - Morawy -

"Koniasz" I tom - Każdy się bał, wystarczyło tylko wyciągnąć lęki z ukrycia

"Na ostrzu noża" t2 - Człowiek czasem spotyka się ze szczerością tam, gdzie by jej nigdy nie oczekiwał

"Sierżant" - Mówią, że nadzieja umiera przedostatnia. Dłużej przeżywa tylko czarny humor

"Czas żyć, czas zabijać" - Rzadko kiedy kłamię, bo potem muszę pamiętać, co naopowiadałem, a z tym jest za wiele zachodu

"Agent JFK" T 2 - Listopadowa noc była ponura jak niezaspokojona kobieta :):):)

Stalker (film, gry, książki)- MY!!! - Właśnie wróciłem. Dobrze trafiłaś z czasem, byłby z ciebie świetny stalker

Bez obaw. Prawdziwy facet nie boi się wchodzić od tyłu

  • – Czas wykazać się męstwem!
    – No nie… znowu?

    Szkoda, że nie zmarłem przy narodzinach.

Jesteś teraz członkiem „Powinności”, możesz swobodnie korzystać z kibla

Odetchnij sobie świeżym powietrzem i właź do środka!

S****iele odpowiedzialni za zabicie wielu naszych chłopców nie żyją. Wolność po raz kolejny pokazała, że kto zadrze z elitą, nakryje się pytą!

Wynoś się stąd, stalkerze! :):):)

Moje; jeśli jesteś na dnie, to zawsze możesz zostać górnikiem

Dlaczego!!! dlaczego ci co cię najbardziej wkur...ja są związani z tobą więzami krwi ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.