Jump to content

vidkunsen

Weteran
 • Posts

  8,140
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  227

Everything posted by vidkunsen

 1. Masowe powołania do rezerwy ludzi w wieku 40 - 60 lat! https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/14026-sady-uchylaja-karty-wezwania-rezerwistow-na-cwiczenia-wojskowe-mon-zmienia-przepisy Dotychczasowe regulacje zawarte w rozporządzeniu rządu z 11 lutego 2015 r. w sprawie wprowadzenia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych (Dz. U. poz. 321) nie budziły wątpliwości organów administracji wojskowej ani sądów administracyjnych orzekających w sprawach odwołań obywateli od powołań na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Jednakże 21 stycznia 2021 r. zapadł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie (Sygn. Akt II SA/Rz 1317/20), na mocy którego uchylono kartę powołania na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. W uzasadnieniu wyroku sąd wskazał, że ze względu na wymóg określenia okresu, na jaki wprowadzono obowiązek ćwiczeń wojskowych, o którym mowa w art. 101 ust. 10 ustawy z 26 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony RP ( 2021 r. poz. 372), nie można prowadzić tych ćwiczeń w sposób bezterminowy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, powołując się na Konstytucję RP uznał normę prawną zawartą w § 1 rozporządzenia za niezgodną z delegacją ustawową, a tym samym stwierdził wadliwość podstawy prawnej karty powołania tamże w komentarzach: Wojsko nie ma umundurowania , nie ma pieniędzy dosłownie na nic, ale ma pieniądze żeby szkolić rezerwistów 50+ , jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę, żeby dziadki pokomunistyczne mogły sobie dorobić, żeby stwarzać pozory że te wojsko w ogóle jeszcze istnieje. Jednostki świecą pustkami , te niby zawodowe wojsko siedzi na dupie i w telefonach. Totalna ściema, chcą szkolić rezerwistów a sami w tarcze nie trafiają, chyba tylko na papierze. jeśli sie zgodzisz to zrbia ci test na covid na bramie a jesli nie to nie zrobią!? Proszę o podstawę prawną przymusu poddania się testowi na covid (w sytuacji, gdy nie ma podstaw sądzić, że dana osoba ma covid). Bez takiej podstawy nie mam zamiaru poddać się takiemu testowi. O szczepieniu nawet nie wspominam, bo nie jest obowiązkowe i nikt nie ma prawa cię do niego zmusić. nas starych biora co dawno juz swoje odjebalismy a mlodzi lataja z butelkami i chleja i sie smieja ze starych biora ich by wzieli nauczyli by sie zycia I zrobiło się dziwnie. Ćwiczeniom wojskowym podlegają mężczyźni (a także kobiety) w wieku od 18 lat do: 50 lat w przypadku szeregowych, 60 lat w przypadku podoficerów lub oficerów. Jednak w pierwszej kolejności są wzywani żołnierze rezerwy najmłodsi wiekiem. A przydziały mobilizacyjne są nadawane osobom, które miały już kontakt z wojskiem np. odbyły zasadniczą służbę wojskową albo są byłymi żołnierzami zawodowymi, kontraktowymi i nadterminowymi. Wzór karty mobilizacyjnej - wezwania na ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy (MON)
 2. Koniec głównej linii fabularnej, teraz tzw. wolna gra czyli zadania poboczne i część starego - z cieni - scenariusza:
 3. 1/ Komedia kryminalna" - "BAC Nord" (2021) Francja. https://www.filmweb.pl/film/BAC+Nord-2020-843298 2/ S F "Zone 414" - Wielka Brytania. https://www.filmweb.pl/film/Zone+414-2021-868335
 4. Suseł - ... dobra Stas!, polewaj a ty Stiopa obcinaj czy jakiś pajac się na krzywkę nie przykołysze, dżiny jego mac, co flaszkę wyciągamy to jakiś się zjawia!.
 5. Wolę tradycyjnie się przemieszczać - per pedes, fabuła polega na tym, że wchodząc na lokację dostajesz zadania, metodą szybką tracimy ten wątek i dlatego "jak machniesz blitz to nie masz nic".
 6. Tak, to są zmutowane krowy! Przygotowanie Bojowe 3
 7. Nakładka z 15.09.2021: https://cloud.mail.ru/public/zDZY/9msHiNCSX Z: https://ap-pro.ru/forums/topic/2888-mod-boevaya-podgotovka-3/
 8. Czarna rzeka i generatory:
 9. Przygotowanie Bojowe 3 - lokacja czarna Rzeka - coś jakby nocna mara, pijawka i ? - bardzo szybkie!:
 10. Anomalie: 1/ na Pustych ziemiach 2/ na lokacji Topy/Topiele - lokacja z moda w pajęczynie kłamstw
 11. Jak ktoś gra tylko główną linie fabularną to jest fajnie ale jak chce dorobić to bierze się za DHL.
 12. Lokacja Bonik - mutacja gza i muchy metalik zwanej też gównianką, szarpie lepiej od komarów - Przygotowanie Bojowe 3:
 13. Prypeć część z domem kultury -tutaj jak i na drugiej części Prypeci są podziemia do zaliczenia. Wlazłem przez windę od strony przejścia podziemnego - gastronom a potem dom/blok mieszkalny - a tutaj na dzień dobry miły religijny świr w stylowym wdzianku, markowym z nazwą i logo Monolitu.
 14. Na radarze są 3 bunkry. Jeden mały z apteczkami, drugi tradycyjnie koło anten i trzeci w tunelu w bok od głównej drogi. Tak wygląda zaliczenie - przez radiostację - zadania w bunkrze A 9: p.s. lokacje są tylko "znane" z nazwy, są pozmieniane, dużo urozmaiceń i zmian, ekipa Zahwat jest dobra! Tak wygląda lokacja Lokator:
 15. Nie tylko figurki, jeszcze nalepki, odblaski na kurtki, rowery etc.etc. a wystarczy przestać patrzeć w telefon a zacząć czytać książki ale ze zrozumieniem wtedy fabula moda jest bardziej zrozumiała a i Kisztymski termin Stalker będzie bardziej zrozumiany i odpowiednio kojarzony i nie z dewiantem podglądaczem.
 16. Zadania w głównej linii fabularnej pobierasz i zdajesz przez radiostację - krótkofalówka - która dostałeś od Kuratora.
 17. vidkunsen

  Matrix 4

  https://www.filmweb.pl/film/Matrix+Zmartwychwstania-2021-838524
 18. 09.10.1930 - 09.09.2021 "Mąż swojej żony" (1960) "Ogniomistrz Kaleń" (1961) serial "Kapitan Sowa na tropie" (1965) serial "Czterej pancerni i pies" (1970) serial "Alternatywy 4" (1986)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity