Skocz do zawartości

Optymalizacja OP-2 czyli wincyj fpsów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ostatnimi czasy widziałem na forum dyskusję na temat wydajności w OP-2. Doszliśmy do wielu wniosków, które chciałbym teraz skompaktować i przedstawić w wygodnym temacie-poradniku żeby każdy nie musiał szukać w głębi forum co udało nam się zdziałać.

Co ma wpływ na FPS (od największego):

  • Taktowanie procesora (pierwszych dwóch rdzeni)
  • Dostateczna ilość RAM (4GB)
  • Ilość przedmiotów w ekwipunku (prawd. błąd projektowy twórców)
  • Ilość zadań w PDA
  • Ustawienie priorytety procesu na "wysoki" (menadżer zadań)

Pomocy! Nadal mam mało klatek:

  • Postaraj się targać jak najmniej przedmiotów ze sobą. Graty schowaj w schowkach
  • Podkręć procesor na wyższe taktowanie. Możesz też wyłączyć resztę rdzeni, zostawić tylko dwa i podkręcić je wyżej.

Moja karta to Intel GMA 950/GMA. Kaszanią mi się tekstury w ekwipunku:

  • Ta karta ma problemy z większością gier, nie wiem czy da się coś z tym zrobić ale to nie wina gry
    • Więc integra. To zależy od "wielkości" pliku ikon. Jeśli ma powyżej 4 mb, który w op-2 ma chyba 8 albo 16 mb. Takie coś będziesz miał w op-2 dokupi dopóty nie zmienisz karty, wiem po sobie. Co do CoC'a to sprawa jest jasna, tam plik ma 1 albo 2 mb i działa poprawnie.

 

Oczywiście, pamiętamy również o podstawowych rzeczach :

 - optymalizacja pliku wymiany. Różne są w tej materii teorie, ale moim zdaniem (apg2312)  ustawiamy plik wymiany na sztywno, i przydzielamy 4 do 8 GB miejsca na twardym dysku. Jeśli jako dysk systemowy mamy SSD, to plik wymiany zostawiamy na nim. Posiadając dyski HDD pamiętamy również o regularnej defragmentacji dysku.

- wyłączamy zbyteczne programy i usługi. Idealnym rozwiązaniem na czas gry jest odłączenie Internetu - wtedy można bez problemu wyłączyć program antywirusowy i zaporę. Oczywiście, wszystkie inne programy : komunikatory, przeglądarki internetowe, programy p2p, w ogóle wszystko, z czego w czasie gry na pewno nie będziemy korzystać zamykamy. To wszystko zżera zasoby systemowe. O optymalizacji i wyłączeniu zbytecznych usług systemowych na necie można znaleźć poradniki do wszystkich systemów, więc też warto to zrobić.

- aktualizujemy sterowniki wszystkich urządzeń do najnowszej stabilnej wersji. Dotyczy to szczególnie karty graficznej - nie polecam grać na sterownikach w wersji Beta, ani na modyfikowanych paczkach.

- w razie potrzeby obniżamy ustawienie grafiki - nawet do minimalnych i oświetlenia statycznego.

- jeśli żadna z powyższych porad nie pomoże, musimy zacząć myśleć o wymianie sprzętu na nowy.

 

 

Edytowane przez Godlike
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko zasugerowałbym jeszcze modyfikację pliku wymiany .

I jeszcze jedna rzecz : w swoim czasie zetknąłem się z czymś takim:

http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr3&thm_page=1&thm_id=6030&sec_id=18&page=0

Pytanie brzmi - czy to  byłoby pomocne w "upłynnieniu"  raczej wymagającej gry?I czy dałoby sie to coś dostosowac do SHOC-a , gdyz pierwotnie stworzone zostało dla potrzeb COPa i CSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.