Skocz do zawartości

Zmiany w HUD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Gram w wersję Rapack i mam pytanie o zmiany w HUD.

Czy da się przesunąć w poziomie wyświetlane wkażników zdrowia stanu pancerza itd na środek ekranu a a zegar na miejsce przesuniętego elementu. Chciałbym też trochę zwiększyć czcionkę zegara żeby był bardziej wyraźny. Kiedyś (chyba w TT2) przesuwałem poza "ekran" wkażniki liczby apteczek granatów i.t.d.ale nie mogę teraz znaleźć tego
w swoich zapiskach.

Chciałbym żeby wyglądałoby to tak:

ss_dom_09-14-15_21-32-40_(l03_agroprom).

 

Proszę o pomoc w jeszcze jednej sprawie.
Chciałem sobie z Bateryjki zrobić sobie Rubinową Bateryjkę tyczasem w recepcie napisane jest że Bateryjkę trzeba wrzucić w anomalię Śnieżna.
W Encyklopdii w PDA nie ma takiej anomalii. Kiedyś w innych modach była Śnieżynka ale tej w PDA też nie ma.

anomalia.thumb.png.2388d938e7109d26ef8adarty.thumb.jpg.96e9f6758e1fe73711c0a89fa

EDIT:

Znalazłem tą anomalię w dziczy gdy się do niej podejdzie slychać ciche dzwoneczki :)

W takim razie czy nie ma jakiejś niezgodności w Encyklopedii w PDA?

 

 

     

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,anomalie śnieżna masz na 1 swoim screenie po lewej:)Jak masz detektor anomalii od Holograma to pokazuje snieżynkę.

Jak nie wiesz jaką masz anomalie to najlepszym rozwiązaniem jest to "ustrojstwo" od Kuzniecowa do artmodyfikacji,podchodzisz,załączasz i się wyświetla co to za anomalia.

Co do HUD-a to się musi dać przerabiać,bo na rosyjskich filmikach z OP2 różne cuda z tym mają

Edytowane przez tom
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Staram się być zaradny ;) 

Ze zmian które chciałem wprowadzić na razie:
Przeniosłem zegarek w prawy dolny róg (zmieniłem też wielkość i kolor czcionki).
Przywróciłem na minimapę czerwone kropki wrogich NPC oczywiście nie działa to jak Bioradar ale zawsze to coś.
Zniknąłem wskażnik odleglości z minimapki
Wiem też jak przenieść minimapkę z kompasem w pionie w dół żeby była w miejscu wskaźnika zdrowia itd.. 
Na razie kombinuję jak przenieść sam wskaźnik w poziomie na środek ekranu.

Moje pytania:
1. Może ktoś wie jak w plikach nazywa się ten wskażnik?
2. Na wskaźniku który mnie interesuje jest pasek zdrowia zmęczenia i zużycia pancerza.
    Do czego służą pozostałe "ramiona" wskażnika?  
3. Obecnie pasek napromieniowania pojawia NAD powyższym wskaźnikiem.
   Czy to nie powinno być tak że powinien on pojawiać się w jednym z "pustych" ramion wskażnika kondycji GG? 
   Jeśli pasek napromieniowania jest oddzielnym elementem ekranu to jak się nazywa? 

 

ss_dom_10-18-15_22-10-31_(l05_bar).thumb

 

Proszę o wszelką pomoc.

        

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Szkoda że nikt się nie odezwał ale cóż...staram się jednak być zaradny i udało mi się zmienić parę rzeczy:
Ze zmian które chciałem wprowadzić na razie:


1.Przeniosłem zegarek w prawy dolny róg (zmieniłem też wielkość i kolor czcionki).
2.Przywróciłem na minimapę czerwone kropki wrogich NPC oczywiście nie działa to jak Bioradar ale zawsze to coś.
3.Zniknąłem wskażnik odleglości z minimapki.
4.Ściszyłem muzykę w barze i głos Sidora który zachęca do uruchamiania gry po wczytaniu sejwa.
5.Zamieniłem wskażnik zdrowia itd. na ten który był w pierwszej Soljance jest przesunięty w poziomie a minimapkę przesunąłem w dół i wygląda to teraz tak:

ss_dom_10-24-15_13-59-38_(l05_bar).thumb

ss_dom_10-24-15_13-59-08_(l05_bar).thumb

ss_dom_10-24-15_14-00-22_(l05_bar).thumb

Szukam informacji jak się nazywają wpisy które odpowiadają za wyświetlanie tych elementów które mnie interesują i gdzie ich szukać.
Myślę żę to któryś z plików w folderze \gamedata\config\ui

Nadal proszę o pomoc.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem edytować te pliki i ewidentnie gryzą się z polską wersją dlatego zostawiłem je w spokoju tylko zrobiłem fiks do minimapy :(

 

   

Dzięki za odpowiedź !

Odpuściłem sobie przesunięcie minimapki i wskażnika zdrowia. Po mimo wielogodzinnych eksperymentów nie udało mi się zrobić nic więcej niż napisałem w poprzednim poście więc minimapka i wskaźnik zdrowia są w tym miejscu co na początku. Mam za to inne pytanie: 
Czy może wiesz jak nazywa się ten plik dźwiękowy który pojawia się na początku gdy wybieramy "Nowa Gra" jest to taki jeden głęboki oddech a potem zmienia się w rytmiczny oddech - tło ekranu jest ciemne a po chwili GG odzyskuje przytomność na Kordonie i staje na przeciw Astronoma?    

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik - tego dżwieku szukasz?

 

breath_1.ogg

Niestety nie... ten oddech jest już "normalny" i za chwilę GG odzyskuje świadomość na przeciwko Astronoma...
Przed tym oddechem jest taki jeden BARDZO głęboki oddech. To wszystko dotyczy sytuacji gdy w menu wybierzemy Nową Grę. I żeby nie było że się czepiam ;) 
Szukam tego dźwięku ponieważ moja karta dźwiękowa czasami kaprysi przy uruchamianiu moda i muszę najpierw uruchomić Nową Grę a potem dopiero ostatniego sejwa.. (pisałem wcześniej o tym nietytpowym odpalaniu moda na forum jako problem techniczny). I teraz muszę się pilnować żeby ten dźwięk jednego oddechu nie ryknął w środku nocy ;) Pocieszające jest to że od kilku dni uruchamiam moda normalnie przez ostatniego sejwa a nie przez nowa grę.


Nie mniej dzięki za chęć pomocy !

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale żeby było wiadomo o który dźwięk mi chodzi to wrzuciłem go na mojego Janka ;)

https://yadi.sk/d/VPlmbFEXk4vRW

Dźwiek nagrałem z gry. Jak to nagrałem to okazało się że to są dwa oddzielne dźwięki. Ten pierwszy o który mi chodzi jest to tylko jeden głęboki i GŁOŚNY wdech i wydech. Potem jest 0.5 sek przerwy i zaczyna GG normalnie oddychać.   

EDIT:

W końcu znalazłem ten dźwięk nazywa się  rnd_respawn.ogg

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.