Skocz do zawartości

Dziwny bug


Rekomendowane odpowiedzi

Po jakimś czasie gry (po oddaniu kombinezonów Akimowi ) pojawia się u mnie dziwny bug , gdy biorę jakieś zadania albo wezmę od Sidorowicza zadanie na  ramkomplety (Sidor Ty tłusta krewetko...) gra zaczyna bardzo zwalniać , npc stoją jak figury woskowe gra coraz bardziej zwalnia a z czasem nie da sie grac bo znika wyświetlanie inwentory , na punkcie zmiany lokacji trzeba stać ponad minute aby zadziałało , aż w końcu wywala jakiś błąd przy ładowaniu sejwa  lub przy zmianie lokacji , próbowałem zakańczać misje ale to nic nie daje , wykasowałem masę sejwow ale to tez nic nie dało.

Cofałem się z gra sporo przed pojawienie się problemu , brałem inne misje i to samo się dzieje za każdym razem , już trzeci dzień nad tym siedzę

Podaje przykładowy błąd jaki sie pojawia przy zmianie lokacji , lub tez przy probie załadowania sejwa

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...-2\stalker op-2\gamedata\scripts\bind_stalker.script:1244: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)


Co może być powodem ?

 

Edytowane przez Qguar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej coś nie potrafi się wczytać. Jakiś skrypt uaktywniony po wzięciu konkretnego zadania. Próbując się wczytać tak obciąża grę, że wszystko się dławi. Sejwy się psują bo nie mogą wszystkiego zapisać skoro nie wszystko się uruchomiło. Może przeinstaluj całą grę od nowa. Potem daj nowa gra a potem wczytaj któregoś swojego sejwa. Albo wstaw tu jakiegoś swojego sejwa. Zobaczę czy u mnie też będzie się to działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem całość , zainstalowałem na nowo i wystartowałem  nowa grę, mam jednak pewne podejrzenia co mogło być powodem.

3 dni gry wcześniej kupiłem kolejny pojemnik na 8 artefaktów a błędy jakie mi wyświetlało były dokładnie takie jak w tym temacie - sprzedaż pojemników nic nie dala , a błąd był na tyle dziwny i tak powoli się pogłębiał  ze postanowiłem zacząć od nowa

 

Edytowane przez Qguar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot mający w logu "gamedata\scripts\bind_stalker.script:1244: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)" jest powiązany z zepsutym zapisem. Wylot mający w logu "gamedata\scripts\arc_8containers.script:33: attempt to index field '?' (a nil value)" jest powiązany z kontenerem na 8 artefaktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ja to rozumiem ale w trakcie tego "problemu" który nawarstwiał się bardzo długo bo to czas w przybliżeniu  12h realnego grania pojawiały mi się oba błędy, a z każdym zapisem było coraz gorzej, przez to ze to się objawiało powoli a finalnym dopiero efektem był zapis z jakimś wylotem i logiem błędu ciężko było mi wychwycić co tak naprawdę było pierwotnym problemem. Tak jak pisałem próbowałem to przez 3 dni wyeliminować cofając się po kilkanaście zapisów wstecz i prowadząc inaczej rozgrywkę ale to powracało. W końcu postanowiłem zacząć od nowa na czysto.

PS. Korzystając z okazji i aby nie zakładać nowego tematu mam pytanie , czy kwest  na zdjęcia anomalii i mutantów prowadzi do "czipa" czy tylko do jakiej tam nagrody typu bron , artefakt etc. jednym słowem czy jest niezbędny do zakończenia jakiegoś  wątku w grze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.