Skocz do zawartości

Sacharow wrogiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w trakcie realizowanie linii fabularnej "Szachista" po rozmowie z Cyklopem i wykończeniu Mścicieli na NT otrzymałem od Sacharowa wiadomość, że Leniuch nie żyje i żebym sprawdził co i jak i jak docieram na Jantar do bunkra to wszyscy są przyjaciółmi "zieloni" a po chwili Leniuch i wszyscy naukowcy w bunkrze są wrogami "czerwoni" i Leniuch strzela do mnie i ucieka, o co chodzi czy miał ktoś tak czy to ma tak być jak było z Powinnością i Wolnością??

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko Leniuch był czerwony - uciekał ode mnie i strzelał. I tylko kiedy do niego podchodziłem - tak jakby jakiś skrypt działał z opóźnieniem, bo kiedy przez dłuższą chwilę przebywał w zasięgu mojego wzroku (nie widział mnie) to jak gdyby skrypt przestawał działać i uspokajał się (te antydepresanty działają teraz z opóźnieniem :) ). Zeskakiwałem wtedy z dachu bunkra i przeprowadzałem całą konwersację. Ale też było kilka takich razy że mózgol jeden :happy: przerywał zawzięcie w pół zdania i otwierał ogień (notabene z broni którą mu sam własnoręcznie "podarowałem") tak jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobnie. Wyczaiłem, że problem z Leniuchem występuje jeżeli wchodzimy na Jantar z pomocą teleportacji. Wtedy skrypt ma problem. Jeżeli idziemy normalną drogą to przy wejściu na teren laboratorium Leniuch zaczyna strzelać a po chwili klęka i można z nim porozmawiać. W dialogu jest to tłumaczone słabymi nerwami kolesia. Tłumaczy się że nas nie rozpoznał. Wrogość pozostałych naukowców zapewne jest spowodowana postrzeleniem któregoś. Zapewne wchodziłeś na bazę, ktoś zaczął strzelać, ty odpowiedziałeś ogniem, no i masz. Zresztą co by nie było powodem, trzeba zacząć od autosave i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No próbowałem wejść na Jantar za pomocą teleportacji i normalnie od strony Dziczy i bez różnicy, na 100% nie postrzeliłem żadnego naukowca ponieważ jak podchodzę do bunkra to są zieloni a dopiero po chwili jak leniuch staje się wrogiem to i reszta też oprócz Powinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

U mnie po oddaniu broni Leniuchowi i sprzedaniu paru gratów Sacharowowi wszystko było ok. Gdy tylko wyszedłem za ogrodzenie bunkra to Sacharow i Elza oraz Leniuch są czerwoni. Leniuch pajacuje i strzela ale  Sacharow ma normalne opcje dialogowe mimo "czerwoności"

Nie bardzo wiem czy mam iść dalej szukać schowków szachisty czy do skutku oddawać broń Leniuchowi aż raczy stać się znów zielony. Jak to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powtórzył. Tu po prostu szaleją skrypty. Leniuch jest przypisany do frakcji naukowców więc jeśli on robi się czerwony to wszyscy się robią. Przejść na Jantar od strony Dziczy, podejść spokojnie do bramy. Leniuch zaczyna strzelać to odczekać aż zacznie uciekać. Potem rozmowa i odczekać aż zrobi się zielony i wróci na swoje miejsce. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal pomogło.

Jak radziłeś parę postów wcześniej przy przejściu między lokacjami,podczas kompletowania zamówienia Leniucha, nie korzystałem z teleportacji.

- przed przejściem Dzicz- Jantar zrobiłem skrytkę nieopodal ogniska przy którym jest okresowy spawn najemników i schowałem w niej wintoreza.

- wycieczka na Kordon  do Sidorowicza po TOZ-a za artefakt błysk.

-po drodze z Kordonu przez Wysypisko do Worona po patrony za ogony.

-Na wszelki wypadek  szybki save przed zabraniem wintoreza z plecaka przed Przejściem na Jantar.

-po podejściu do Leniucha ten strzela i pajacuje lecz JEST CIĄGLE ZIELONY (Sacharow i Elza w bunkrze też).

-daje mi fangę aż dzwoni ,po chwili klęka - pojawia się możliwość rozmowy.

-zadanie się zalicza.

-kontrolne przejście Jantar- Dzicz, przy próbie powrotu Dzicz -Jantar- wylot do pulpitu.

-ponowne załadowanie autosave i  wycieczka do bunkra- wszyscy zieloni.

Kobal ma zawsze rację... :D cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię bezpieczeństwa pliku actor.ltx w katalogu gamedata / config / creatures

Otwórz plik actor.ltx notatnikiem. Znajdź linijkę ph_box2_size. Są tam podane trzy wartości. Zmniejsz każdą z nich o połowę. Zapisz i sprawdź co z tego wyszło. Jeśli będzie za mało zmniejsz wskazane wartości jeszcze bardziej. Po wszystkim przywróć prawidłowy plik actor.ltx z kopii bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.