Skocz do zawartości

Zmiana wygądu HUD - mniej na ekranie OP-2


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu gram gram gram i gram  w OP-2.
Jedna rzecz przeszkadzała mi od początku ale nie wiedziałem jak się do tego zabrać...
Chodzi mi o widok ekranu w grze gdzie w większości pancerzy czy egzo część ekranu jest przesłaniana przez "okulary masek" 
dzisiaj wymyśliłem jak to zmienić i uzyskać np. w Egzo Czarnego Doktora czy w pancerzu Don Kichota to:

Było tak:

ss_dom_10-10-15_17-54-02_(l05_bar).thumb

a jest tak:


ss_dom_02-27-16_20-52-57_(red_forest).th

Widać o wiele więcej :)

Jeśli ktoś chce zapraszam do pobrania paczki z mojego Yanka:
https://yadi.sk/d/1QMVPh86pdf8f

Instalacja:
1. Zapisz grę po zdjęciu wszelkich egzo pancerzy itd..  czyli w samym sweterku.
Dla grających w reapack wystarczy do gamedata wrzucić rozpakowaną paczkę pobraną z mojego Yanka.
2. Wczytaj sejwa w sweterku załóż egzo lub pancerz.
Dla grających w wersję z "tradycyjną" instalacją:
1. Zapisz grę po zdjęciu wszelkich egzo pancerzy itd..  czyli w samym sweterku.
2. Zrób kopię pliku hud_exo1.dds ścieżka \gamedata\textures\abc
3. Plik  hud_exo1.dds z mojej paczki z Yanka wrzuć do \gamedata\textures\abc
4. Wyraź zgodę na zamianę plików.
5. Wczytaj sejwa w sweterku załóż egzo lub pancerz.  

UWAGI:
Mod zachowuje się stabilnie.
Nie testowałem tego rozwiązania na innych pancerzach niż egzo Czarnego Doktora i pancerz Don Kichota.
Gdyby ktoś chciał mieć więcej ekranu w innych pancerzach a moja poprawka nie zadziała to piszcie może będę mógł pomóc.
Moja poprawka nie dotyczy (na razie bo nie mam czasu się tym zająć) sytuacji w której pancerz czy egzo ulega uszkodzeniu
w większym stopniu i np. pęka szkło maski ochronnej. Wtedy pojawia się obramowanie okularów takie jak było wcześniej
ale po zmianie pancerza czy egzo lub ich naprawie obramowanie okularów znika ;)   

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modach gdzie jest opcja wyłączenia tego widoku z maski sprawa jest prosta. Jednak w modach gdzie takiej opcji nie ma, a gracz nie lubi mieć takiego widoku, zwłaszcza gdy pancerz jest znacznie uszkodzony, też jest prosty sposób pozbycia się widoku z maski.

Potrzebny jest do tego darmowy program Paint.NET. Program ten daje nam możliwość zobaczenia zawartości plików w folderze textures. Teraz wystarczy tylko odszukać pliki z widokiem przez maskę i zwyczajnie wymazać wszystko gumką. To prosty, ale skuteczny sposób. Oprócz tego można "wyczyścić" zabrudzenia, plamy itp. na siatce celownika, albo całkiem go przerobić, według własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.