Skocz do zawartości

Wizja przyszłości - wasze zdanie.


danieldino

Rekomendowane odpowiedzi

Wojna raczej będzie zawsze ale na skalę lokalną... Gorszym wrogiem ludzkości jest cywilizacja - źle pojęta idąca w kierunku całkowitego uzależnienia człowieka od technologi i odbierająca mu zdrowe nawyki. Coraz większe znaczenie ma wirtualny pieniądz który jest a właściwie to go nie ma. Ludzie nie potrafią już wykonywać wielu podstawowych dla ludzkości czynności - uzależniliśmy się od marketów, usługodawców i przypominamy coraz bardziej niepełnosprawną osobę która nie może egzystować bez wielu pomocnych czynników. Dodatkowo takiego zagęszczenia ludności na małych obszarowo terenach nie było nigdy w jej historii. To powoduje wzrost konkurencji i agresję, ludzie nie potrafią już sobie pomagać (poza osobami najbliższymi), uważają się nawzajem za zagrożenie dla posiadanych dóbr. Jeżeli nie zakończymy tego wyścigu szczurów czeka nas - ludzkość smutny i pełen konfliktów los. Trzeba zagospadorowywać nowe tereny ale robić to z głową z poszanowaniem dla środowiska i z korzyścią dla człowieka jako szeroko pojętej jednostki a nie dla konsorcjum przemysłowych i bydlaków z kręgów biznesowo politycznych. Trzeba szukać nowych źródeł energii - przyjaznych środowisku i nie eksploatujących go nadmiernie. Przyszłość ludzkości - odległa przyszłość jest jednak w kosmosie... Wiem, że brzmi to na S.F. ale jeżeli przetrwamy jeszcze kilkaset lat to będzie to jedyne wyjście.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino - coś taki fatalista? W tej szkole tak Was straszą wojną :P ? Wojna totalna już nie jest tak realna jak jeszcze 20-30 lat temu. Wszystkie państwa mają świadomość że byłaby samobójstwem, użycie broni masowej zagłady jest jak skok bez spadochronu, jedynie szaleńcy mogliby się na to zdecydować. Nie martw się już tą wojną dino a myśl lepiej jak środowisko w swoim miejscu zamieszkania zregenerować. ;) Ucz się fizyki i chemii z może odkryjesz energią która zastąpi z powodzeniem ropę... - zostaniesz bohaterem ludzkości. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że dzisiejsze konflikty rozgrywane są na polu ekonomicznym, to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na zdominowanie i podbój sąsiada. My nie mamy w tej wojnie już żadnych argumentów, jesteśmy bezbronni a ostatnie ciosy zadają nam rządzący politycy i związane z nimi kręgi biznesowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w przyszłości będzie totalne bezrobocie - ludzie zostaną zastąpieni przez maszyny i nikt nie będzie miał pracy a duży odsetek ludności skończy przez to na ulicy.No i jeszcze globalne ocieplenie ,które podniesie poziom wód na ziemi i zwiekszy przez to liczbę kataklizmów.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopyl- masz całkowitą rację z bezrobociem... Technika wypiera człowieka z przemysłu, rolnictwa i biur... Wiele zawodów już dzisiaj zniknęło, czy pamiętacie poczciwe "maszynistki"? Nie chodzi mi o panie prowadzące pociąg ale o te piszące na maszynach do pisania - przez kalkę bo kserografów nie było. Swoją pracę dyplomową musiałem dać do napisania właśnie takiej pani... Co do ocieplenia to jest totalne kłamstwo - średnia temperatura w roku już od kilku lat spada, poziom opadów jest coraz większy... Ten szwindel z ociepleniem był potrzebny między innymi po to, żeby wielkie koncerny produkujące świetlówki i żarówki energooszczędne wykończyły te stare poczciwe fabryki tanich żarówek... oczywiście są jeszcze inne powody ale takie szaraczki jak my poznają je jak zwykle na własnej skórze jak już będzie za późna na jakąkolwiek obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to całe globalne ocieplenie jest i kłamstwem ale twierdze że coś ma wpływ na zwiększającą się liczbę kataklizmów.W roku 2010 nastąpiły w Polsce 3 bardzo poważne powodzie a ok.2 lata temu w Stanach odnotowano ponad 400 tornad w ciągu tygodnia i to w 1 stanie (nie pamiętam jego nazwy).Nie sądze żeby to był zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem .... Kupuję nowy komputer bo pewnie w bunkrach nie będzie ;) Jak ktoś wierzący to śmierci nie musi się obawiać :) A tak na poważnie ... Czemu wojny być nie ma ? Rosjanie zbroją się na Kaukazie. Korea jak wiadomo szaleje z programem atomowym to samo co Izrael. Wojna w Afganistanie ... Świat staje się coraz bardziej chory. Już wolałbym żeby się ludzi bili na te całe miecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nasz świat czekają 3 rzeczy: -Zaraza i brak lekarstw -Brak żywności a prędzej wody pitnej -Zabraknie energii czyli prądu i cały nasz dzisiejszy świat stanie , wszystko opiera sie na elektryce/elektronice 90% ludzkości bez swoich komóreczek czy samochodów nie przeżyła by tygodnia Ewentualnie wojna cvałego globu ,ktos pości atomówkę inny odpowie itak dalej i tak dalej ... Zapomnijcie teraz o wszystkim co działa na prąd i powiedzcie co macie ? NIC ! większość z was nie ma nawet tygodniowego zapasu jedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To was ja teraz trochę postraszę i odkopie zarazem temat.

Wyczytałem gdzieś że jeżeli nadal będziemy w takim tempie eksplorować węgiel to skończy się on za 90-100 lat

Drewno bodajże 50 albo coś koło tego.

Kpuc ma racje. Woda pitna stanowi 3% zasobów wody na ziemi. Ciągłe zużywanie jej w bezsensownych celach wyczerpie jej zapas.

No i realne zagrożenie wojną nuklearną. To co się dzieje teraz to może być początek końca. Wybuchające zamieszki, interwencje w krajach(Liban) to trochę niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niepokoi ten cały szalony byk zwany Islamem. To nie są wierni tylko ****. Ogólnie to tak. Wojna z islamem jest chociaż o tym nie wiemy. Ludzie wyznający Islam czy jak to tak, przenoszą się do Europy. Oni że tak powiem "pokojowo nas zajmują". Jak będzie nasz mniejszość to bach i po nas. Ogólnie to my jesteśmy tam tępieni. Chrześcijanie mają chore podatki a muzułmanie nie. Pojedźcie do Berlina. Tam to się dzieje. Muzułmanów w brud. Ogólnie islam zatrzyma się na Polsce bo jesteśmy nie tolerancyjnym krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To was ja teraz trochę postraszę i odkopie zarazem temat.

Wyczytałem gdzieś że jeżeli nadal będziemy w takim tempie eksplorować węgiel to skończy się on za 90-100 lat

Drewno bodajże 50 albo coś koło tego.

Z tym drewnem to może być prawda bo widoczne jest jego wysokie zużycie.W mojej okolicy (jak i pewnie w całej polsce a nawet europie) ciągle wycinają lasy,co chwile gdzieś jest zrąb.Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat już nawet nie będzie można na grzyby iść :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dziesięć-dwadzieścia lat rozpadnie się UE tak samo jak związek republik radzieckich. Potem będzie powrót do nacjonalizmu jako leku na biedę i pewnie dojdzie do zamieszek w których spłoną co mniejsze korporacje (największe będą wspierać "sprawiedliwy gniew" ludu). Potem nastapi okres spokoju bo ludzi będzie mniej (pozabijaja się w zamieszkach/wojnie). A następnie znowu się zacznie ta sama śpiewka o budowaniu wspólnej przyszłości razem ale za Twoje pieniądze. Chyba że jakiś wariat wysadzi wcześniej atomem ten cały pierdolnik http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/szczer.gif (Przepraszam ale użycie tego wyrazu było konieczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.