Skocz do zawartości

Komputer R4KET


R4KET

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam:

AMD PII X4 955 3,2Ghz@3,5Ghz - na stocku, może w przyszłości Mugen II pozwoli zrobić 4Ghz na rdzeń

2x2GB 1333Mhz Kingstone - dobre i tanie

Seagate 7200.12 500GB - dobre dyski, opinie na forach to bujda + stara 40GB na ATA, też Seagate - w planach dołożenie 1TB

Sapphire Radeon 5850 - szykuję się zrobienie CrossFireX, tj. 5850x2 :D

AsRock M3A770DE - przyzwoita płyta, ale do wymiany

PSU to jakiś no-name 450W, ale ładnie się trzyma - zbieram fundusze na OCZ ModXStream 600W http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif

Więcej grzechów nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


Seagate 7200.12 500GB - dobre dyski, opinie na forach to bujda

OPINIE NA FORACH TYCZĄ SIĘ SERI .11 KTÓRA MIAŁA WADLIWY SOFT. WYSTARCZAŁO ZMIENIĆ FIRMWARE I DYSK GADAŁ JAK TRZEBA...

Seria ..12 jest jak najbardziej w porządku.

przyszłości Mugen II

dużo lepszym rozwiązaniem będzie NOCTUA NH- U12P, lub XIGMATEK ...4 GHZ gwarantowane, ale zależy od sekcji zasilania na MOBO.

zbieram fundusze na OCZ ModXStream 600W

popieram dobra zasiłka czyni cuda...http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons//tongue.gif..OCZ lub Corsair

R4KET wstawiłbyś jakąś fotkę swojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

W weekend postaram się wstawić stare zdjęcie maszynki (u kolegi nadal działa i ma się dobrze).

Tymczasem w końcu postanowiłem opisać swój nowy szpej. Zdjęcia również w weekend dam, gdyż mam obecnie spory remont, stąd w środku sporo kurzu.
A co siedzi w środku?

CPU: Intel i7-7700K 4.2Ghz@5Ghz                                               
Cooler: Thermalright Macho Rev. B + 2x Thermalright TY-147A
MOBO: Gigabyte GA-Z270X Ultra Gaming
RAM: Corsair Vengeance LPX 4x4GB 3000Mhz
GPU: Gigabyte Aorus GTX 1060 6GB GDDR5
SSD1: HyperX Fury 120GB
SSD2: GoodRam Iridium Pro 240GB
HDD: WD Caviar Green 1.5TB
PSU: Corsair CX550M
SOUND CARD: Creative SoundBlaster Omni 5.1
CASE: SilentiumPC Aquarius X70W
FANS: 3x SilentiumPC Sigma Pro 120mm + 2x SilentiumPC Sigma Pro 140mm

Miałem w planach dać kartę pokroju 1070/1080 lecz są dla mnie nieopłacalne.
Sprawdzałem główne jak karta graficzna zachowuje się w grze ARMA III, lecz tam nawet GTX 1050Ti daje radę i przyrostu FPS po przesiadce na 1060 nie odczułem, zaś w innych tytułach tak.
W rozdzielczościach większych niż 1080p karta GTX 1060 dostaje po dupie, lecz nie posiadam jeszcze takiego ekranu, gdyż ceny przyzwoitych 4K z dobrą matrycą są duże.
Zestaw daję rade ze wszystkimi tytułami jakie uruchamiami, a w większości jest to kupka wstydu sięgająca siedmiu lat wstecz :P
W odległych planach wodowanie komputera... Odległych planach :cool:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Z tego co wyżej zostało mało, nowy-stary zestaw. Jak widać jest on słabszy niż to co posiadam obecnie. Dlaczego się można zapytać? Ano już lecę z wyjaśnieniami.

1. Po zmianie płyty z ATX na miniITX pozbyłem się dwóch kości RAM - nie mogłem ich fizycznie wpiąć, więc powędrowały na Allegro - przymierzam się obecnie do zakupu 2x8GB, ale jakie kości to jeszcze nie wiem.

2. GTX 1060 uległ poważnej awarii (uszkodzony jestes stos pamięci VRAM) - sklep nie miał na stanie innego modelu, a serwis rozłożył ręce i dostałem zwrot gotówki. Niestety karta padła mi w chwili boomu na kryptowaluty, więc kupno drugiej 1060 było bardzo nieopłacalne (dla przykładu mój poszybował wtedy z ceną do pułapu 2000zł, gdy zapłaciłem za niego mniej niż 1400). Padła decyzja by zakupić 1050Ti i szybko znalazłem w miarę tani model (którego cena i tak była żałosna, ale nic lepszego na rynku nie było). Niespełna dwa miesiące temu znajomy pozbywał się swojej 970, więc kupiłem ją w bardzo atrakcyjnej cenie, a 1050Ti powędrował na Alllegro, tutaj na szczęście udało mi się wyjść na plus.

3. Najbardziej zadowolony jestem z nowej płyty głównej, absolutny król miniITX dla chipsetu Z170 i Z270. ASUS pokazał tutaj klasę i płytę mocno szanuję, pozwala na dobre podkręcanie dzięki potężnej sekcji zasilania. Inżynierom z Asusa brakło miejsca na laminacie, więc ordynarnie przylutowali kolejny obwód drukowany pionowo :cool:. Na plus fakt, iż zakupiłem używkę na Allegro w naprawdę świetnych pieniądzach.

4. W tym roku jeszcze chce zmienić obudowę na inną, ale tym razem będzie to full custom, który od dłuższego czasu sobie projektuje. Dodatkowo czekam czy wraz z premierą Z390 od Intela ASUS znowu w miniITX pokaże jakiegoś Maximusa, jak tak to będę rozważał zmianę platformy ewentualnie polecieć już na grubo i zainwestować w platformę X299 czy co się ciekawego w sektorze HEDT pojawi. Co do tematu GPU to się okaże, co zaprezentuje nowa seria kart od nvidii, na chwilę obecną 970 do tytułów w które gram najwięcej jest nawet ponad stan.

CPU: Intel Core i7 7700K 4.2@5Ghz - po skalpie
COOLER: Corsair H100i
MOBO: Asus Maximus VIII Impact
RAM: 2x4GB DDR4 3000Mhz CL15 Corsair Vengeance LPX
GPU: Zotac GTX 970 Dual Fan 4GB GDDR5
PSU: Corsair CX550M
SSD1: HyperX Fury 120GB
SSD2: GoodRam Iridium Pro 240GB
HDD1: 
Western Digital Green 1,5TB 7200RPM
CASE: Fractal Design Nano S

Mouse: Logitech G502 Proteus Core
Mousepad: Natec Genesis M12 450x900mm
Keyboard: Tesoro Colada Evil MX Brown
Sound: Sennheiser HD595 + LG-XA42
Screen: Samsung 2493HM + Eizo FlexScan S1901

Zawsze chciałem mieć zestaw oparty o miniITX - ładne, zgrabne, ma wszystko co potrzebuje + bardzo łatwa w transporcie na granie w Q3 po lanie :D

Trochę zdjęć, komputer jest schowany pod biurkiem - brak ledów, okna - ale za to maszynka jest niemal bezgłośna:

AIK22ax.jpg

YCDBmvv.jpg

yyJVNTJ.jpg

HfAnDmo.jpg

TKofKuo.jpg

 

S!

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@smox Oto mój obieg:

 

2126832.jpeg

 

Jeżeli chodzi o temperatury:

1. Procesor: W stanie spoczynku dobija do 30*C, podczas obciążenia typowo procesorowego dobija do 70*C, bez skalpa często prawie ponad 90*C wbijał.
2. Karta graficzna: W stanie spoczynku ok. 35*C, podczas testu w Armie (mapa Tanoa, wszystko na max, suwaki terenu i obiektów na 10km) dobija do 75*C.

 

Dodatkowo jak będę zmieniał kartę graficzną, to też żegnam się z tym zasilaczem i kupuje coś w zakresie 800-1000W, wtedy będzie on odwrócony, by wyciągał ciepłe powietrze z obudowy.

 

PS: Dodatkowo dziś spojrzałem i widzę, iż niedawno mi 8 lat na forum stuknęło :D

Edytowane przez R4KET
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @R4KET za odpowiedź. Nie będę ukrywał, ale małe obudowy, to nie moja bajka. Chłodzenie wodne też. Po prostu obawiam się awarii i zalania płynem wnętrza. 

Tak sobie pomyślałem, że gdybyś mógł dać tę chłodnicę na górę, a na przód 2 dobre wentylatory wdmuchujące powietrze, to miałbyś o wiele niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości montażu chłodnicy na górze. Wynika to z budowy mojej płyty głównej, która ma w dość nietypowy sposób zamontowaną sekcję zasilania.

Dodatkowo montaż chłodnicy na górze to też kiepski pomysł, jeżeli chłodzimy tylko jeden element:

 

Podsumowując, temperatury mieszczą się w odpowiednich pułapach, a maszynka jest bezgłośna. Jest to też moja ostatnia przygoda jeżeli chodzi o tworzenie komputera do użytkowania na co dzień, niestety w związku ze specyifką mojej obecnej pracy będę musiał stworzyć nowy zestaw na ATX, ale to jakoś za rok czasu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam @R4KET o temperatury, bo zamierzam wstawić do mojego kompa znacznie lepszy procesor, który pewnie też oskalpuję. Zobaczę jakie będą temperatury i dopuszczam też zastosowanie chłodzenia wodnego, ale to ostateczność. Nie chciałbym zmieniać za bardzo obecnego chłodzenia powietrzem, bo uważam, że mam dobre temperatury. Ewentualną chłodnicę dałbym właśnie na górę.

Teraz temperatury w spoczynku mam takie jak na screenie. W grach wahają się pomiędzy 40 - 55 stopni. Max. w testach, to 60 stopni, zarówno procesora jak i karty graficznej.

Spoczynek.thumb.jpg.2cc41e142495886978ac63307f3f7181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox - o jakim procesorze myślisz?

 

U mnie zastosowanie chłodnicy było koniecznością tylko i wyłącznie dla tego, iż mam wysoką sekcje zasilania (wyższą niż pamięci RAM) przez co nie mogłem zamontować wentylatora widzinego od strony pamięci RAM na radiatorze.

Takie bydle miałem kiedyś:

2126863.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, R4KET napisał:

@smox - o jakim procesorze myślisz?

Myślałem o i5-8600K, ale ceny ostatnio sporo skoczyły i teraz kosztuje ~1300 zł. Do tego pasowało by też zmienić pamięć RAM na szybszą. Chyba, że zaczekać i wziąć coś z dziewiątej generacji np. i5-9600K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.