Jump to content

Wymiana ramu i karty graficznej.

Szperacz
 Share

Recommended Posts

Zamierzam zrobić mały upgrade PC'ta, chcę dołożyć 16 GB ramu(2x8) i wymienić kartę graficzną(myślałem o GTX 970), najlepiej by było gdyby dało rade wybrać coś z RTV EURO AGD(dlatego że jest to najbliższy tego typu sklep w okolicy).

Jakby co moja płyta główna to MSI H61M-P20(G3)(MS-7788)

Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

3 godziny temu, Szperacz napisał:

chcę dołożyć 16 GB ramu(2x8)

Możesz co najwyżej wymienić RAM na 2x8GB, płyta wg opisu obsługuje max 16 GB pamięci RAM. Starą pamięć możesz sprzedać za kilka zł.

https://pl.msi.com/Motherboard/H61M-P20-G3.html#hero-specification

Ponieważ w zakładce "kompatybilność" są tylko procesory, to zakładam, że nie powinno być problemów z pamięcią.

Co do karty owszem, możesz kupić GTX 970, tyle tylko, że nie widzę w tym sensu. Za mniejsze pieniądze możesz kupić GTX 1060, która jest lepszą i co ważne nowszą kartą.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-970-vs-nvidia-geforce-gtx-1060-founders-edition

970 wg ceny minimalnej na Morele :

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O982048/1/#product_list

1060 wg ceny minimalnej na Morele :

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O1111434/1/#product_list

Tyle, że tutaj zależy wszystko od dwóch rzeczy :

1 jaki masz procesor ? Bo jak jakieś wolne ustrojstwo, to karta będzie się po prostu nudzić ;)

2 ile masz kasy do wydania ?

16 minut temu, apg2312 napisał:

1 jaki masz procesor ? Bo jak jakieś wolne ustrojstwo, to karta będzie się po prostu nudzić ;)

Intel Core i5-3340S, 2.80GHz

16 minut temu, apg2312 napisał:

2 ile masz kasy do wydania ?

Około 1500, ale możliwe że ta kwota się zwiększy ;)

4 minuty temu, Mnieciu napisał:

@apg2312 i jeszcze jaki zasilacz.

OCZ CoreXStream 500W

Edited by Szperacz

@apg2312 Ten mój"unikatowy" procek nie będzie przeszkadzał?

24 minuty temu, apg2312 napisał:

Fakt, lepiej, żeby to było markowe 500 W...

Właśnie było tak że miałem kupić markowy, ale w sklepie właśnie ten mi doradzili.

Przy ramie też mam na coś zwrócić szczególną uwagę?

Co do grafiki czy coś tego będzie odpowiednie?

@Mnieciu, ale jest możliwość zamówienia do konkretnego sklepu ;)

Edited by Szperacz

6 godzin temu, Szperacz napisał:

Zamierzam zrobić mały upgrade PC'ta, chcę dołożyć 16 GB ramu(2x8) i wymienić kartę graficzną(myślałem o GTX 970)...

Przy zakupie karty GTX 1060, powinieneś wiedzieć że twój procesor nie wykorzysta W PEŁNI jej potencjału (GTX-a 970 również).

Podaj ostateczny budżet to wspólnie z kolegami wybierzemy podzespoły dla ciebie.

Z Intel Core i5-3340S  GTX 970, a tym bardziej GTX 1060 będzie się nudzić. Z drugiej strony lepsze to, niż ma pracować na 120% możliwości ;)

Poza tym, zawsze można zmienić procesor na lepszy - i5-2550K,  i5-3570K lub lepiej  coś z i7 : i7-3770K, i7-2600K, i7-2700K. Specjalnie podałem procki z K, bo można je jeszcze podkręcić.

• Dodatnia 1

1 godzinę temu, Anton Gorodecki napisał:

Podaj ostateczny budżet to wspólnie z kolegami wybierzemy podzespoły dla ciebie.

Tak jak podałem wyżej 1500, ale i tak od razu nie kupię więc możliwe że uzbiera się więcej.

Najlepiej będzie jak dałoby radę zakupić w RTV EURO AGD.

Edited by Szperacz