Skocz do zawartości

LUA Error - amk_mod.script


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dopadł mnie podczas gry w Soliankę błąd, który swego czasu spowodował porzucenie tego moda przez niejakiego djcycu z forum STALKER.PL.

Trzeba przyznać, że błąd ten potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi :confused:

Objawia się on zawieszeniem gry bez wypadu na pulpit po około 3 minutach grania (czasem mniej, a czasem więcej - ale częściej mniej :D). Możliwe (nie zawsze - czasem RESET na twardo) jest wtedy tylko wyłączenie gry przez ALT+CTRL+DEL i zakończenie procesu w menedżerze zadań. Nie pomagaja na niego ŻADNE dotychczasowe rozwiązania (wchodzenie i wychodzenie z lokacji, sejw + load, teleporty na inna lokację itp) i dlatego jest taki upierdliwy :P.

Log błędu:


FATAL ERROR

[error]Expression	: fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : 
[error]Arguments	 : LUA error: ... shadow of chernobylgamedatascriptsamk_mod.script:2790 (zamiast może być numer 2786) : attempt to index local 'respawner' (a function value)

Po ciężkiej walce udało mi się znaleźć lekarstwo na niego (ponad godzina grania bez zwiechy lub wylotu).

Oto co należy zrobić:

W pliku: gamedatascriptsse_respawn.script

szukamy linii: amk.on_REspawn(obj,self)

NAD NIĄ dopisujemy linijkę kodu tak, by wyglądało jak poniżej:


get_console():execute("load ~ Spawn now ["..tostring(self:name()).."] -> ["..obj:name().."]")
amk.on_REspawn(obj,self)

W ten sposób fatal error zostanie zamieniony na wpis w logu, który będzie wygladał mniej więcej tak:


! Cannot find saved game ~ spawn now [bun2_respawn_tushkano] -> [tarakan_normal32686]

co dla nas nie ma większego znaczenia, bo możemy przeć do przodu z fabułą :P:P:D.

Mam nadzieję, że moja dzisiejsza walka o dalszą możliwość gry w Soliankę przyda się jeszcze komuś, bo nie było łatwo znaleźć rozwiązanie tego problemu (a złośliwie mnie dopadł w drodze do Limańska, gdy już mam przejść do Martwego Miasta, ale jak to kiedyś malakas napisał:"Solianka Cię lubi ;)")

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.