Skocz do zawartości

Poprawki do OP-2


Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier pytał o strzelanie przez ściany itd.. i czy jest możliwość poprawy moda w tym zakresie.
Więc szukając odpowiedzi na to pytanie natknąłem się na poprawki które datowane są na 21.02.2017.
Pojawia się jednak problem. Poprawka jest wrzucona do paczki gamedata.dba i próba dodania jej
do moda (repack) kończy się wylotem do pulpitu bez błędu w logu.
Coś się tam gryzie ale to jest już poza moim ogarnianiem tematu...
Jeśli ktoś z naszym speców chciałby spojrzeć:

https://yadi.sk/d/8xtX7mcd3EQkpQ 

W paczce są da pliki gamedata.db9 i gamedata.dba
Na ta pierwszą (moim zdaniem) nie trzeba zwracać uwagi.
Zmiany są naniesione w gamedata.dba ale jak je zaadoptować do reapacka ?

I tak poczułem się samotnie :) Snap8.jpg.29978d862551106b1c388dfd4700c311.jpg

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Junx napisał:

@kazik musisz poczekaj do soboty bo na chwilę obecną nie mam dostępu do kompa. Wypakuję całość Total Commander'em i dam ci w wersji "rozpakowanej" , myślę że sobie poradzisz bo ja niestety, ale OP-2 nie posiadam.

:) To ciut nie tak.
Paczkę mogę sam wypakować ale jestem za "cienki" żeby sprawdzić dlaczego nie działa dodana do OP-2.
Są u nas spece od takich spraw i może ogarną temat.
Op-2 skończyłem w zeszłym roku a teraz chcę tylko pomóc @kondotier 

Ale DZIĘKI za chęć pomocy.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mnie. Bo wyeliminowanie tego, że zginiemy za betonową ścianą od PM, lub od PM zginiemy będąc na drugim końcu mapy, pomoże wszystkim grającym. Jeśli o coś pytam, to właśnie pod takim kątem.

I nie dziwię się, że tylko niewielu z zaczynających grę, ukończyło moda. Potrafi skutecznie zniechęcić, a wielu chyba obrzydził stalkerkę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na cudzych savach przy takim modzie jak OP-2 mija się z celem. Możliwość brania zadań dodatkowych lub ich nie brania na danym etapie gry, jak i swobodny czas ich wykonania, spowoduje że się grający na cudzym savie zgubi w wątku. Jeśli już, to zgrzytając zębami grać samemu. Choć jeśli ktoś mieć będzie pecha i np. schowek Kolekcjonera trafi mu się na słupie, to albo grzebie w plikach zwiększając wysokość skoku, albo ma po dalszych schowkach. W OP-2.1 w menu będzie opcja doraźnego zwiększania skoku, więc sami autorzy moda przyznają się do delikatnie mówiąc przesadzonych trudności. Podobnie z z zapisami. Będzie nowa opcja zapisywania z klawisza, ale też nie do końca rozwiązująca problem szybkich zapisów.

Wyszukanie dialogów do zaliczenia zadań, wymaga wzięcia wcześniej innego zadania ( Kuzniecow wódka ) nam na tym etapie nie pasującego, albo którego nie chcielibyśmy wykonywać. Jak i szukanie itemów potrzebnych do wykonania zadań, pojawiających się w ograniczonej ilości, a wymaganych również do innych zadań, czy np. transmutacji artów. Takie rozwiązania powodują, że kręcimy się w obrębie kilku lokacji jak pies za własnym ogonem, zanim pchniemy akcję.

Nie znający języka rosyjskiego, a oglądający gameplaye, mogą nie usłyszeć, jak ci gamingowcy wieszają psy na modzie i jego autorach, za idące w złym kierunku zmiany w stosunku do Solianki ( np. w Soliance 10 rąk zombich, w OP-2 potrzeba 40, a w stadach zombich tych dających rączki jest znikoma ilość ) . Również niespotykane żądania NPCów do których idziemy z jakimś zadaniem, z których wynika "są gdzieś w Strefie, idź i szukaj, może znajdziesz". Albo zadanie "Znajdź bandytę który zabrał PDA", bez jakiegokolwiek naprowadzenia. I szukaj wiatru w polu.

I moje odczucia już po krótkiej grze, dokładnie pokrywają się z opiniami gameplayerów. Nic na to nie poradzę. Jestem pragmatykiem. Jeśli moja gra ma polegać na konieczności wcześniejszego oglądaniu tych filmików, to jak przyjemność grać, wiedząc co będzie :062::052:  .

Nie odbieram jednak prawa innym do ich oceny moda. Jest tak, że jedni lubią zapach szwajcarskiego sera, a innym wystarcza jak im nogi śmierdzą.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.