Jump to content

Powrót do Czarnobyla

Guest
 Share

Recommended Posts

Tegoroczny dokument na temat... no, chyba naprawdę nie wymaga to opisu :)

Za Filmwebem: 

Czarnobyl od ponad 30 lat rozpala wyobraźnię ludzi na całym świecie. Jest tajemniczym miejscem o którym przez lata narosło wiele mitów i legend. Po awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej w 1986 ze strefy wokół Czarnobyla ewakuowano w sumie 116 tysięcy ludzi. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ponad 300 tysięcy zaangażowano w usuwanie skutków awarii i zarządzanie strefą. Przez lata przygotowywali się oni do wyjątkowego wydarzenia: operacji nasuwania nowegosarkofagu, który zasłonił na zawsze betonowy sarkofag nad 4 blokiem elektrowni. "Powrót do Czarnobyla" to opowieść o ludziach walczących z nieznanym żywiołem i jednej z najbardziej niezwykłych budowli w dziejach.

Nie wiem sam, czy powinienem wklejać link do niego, ale średnio rozgarnięty nastolatek dałby radę go znaleźć, więc i Wam się uda ;)

A jeśli nie, to zapraszam na PW.

Po nasunięciu nowej osłony, zmienił się wygląd tej części elektrowni.

Jestem ciekaw, kiedy "modostroiciele" to uwzględnią w teksturach. No i działanie pod tymi osłonami też chyba ulegnie zmianie. Będzie ciekawiej działać w stałym półmroku, ale też i łatwiej, bo nie zagrożeni przez snajperów z innych budowli.  Może tego doczekamy.

12 minut temu, kondotier napisał:

Po nasunięciu nowej osłony, zmienił się wygląd tej części elektrowni.

Jestem ciekaw, kiedy "modostroiciele" to uwzględnią w teksturach. No i działanie pod tymi osłonami też chyba ulegnie zmianie. Będzie ciekawiej działać w stałym półmroku, ale też i łatwiej, bo nie zagrożeni przez snajperów z innych budowli.  Może tego doczekamy.

z ciekawości sprawdzałem modele i szukałem czy ktoś się pokusił o zmianę elektrowni w grze, ale wygląda na to że z powodu wielkości kopuły i totalnie innej konfiguracji elementów jak budynki i rury w stosunku do realnej elektrowni był by to cholernie trudne i wymagało by sporo pracy by efekt był w miarę dobry.

Ale fakt, chciałbym też zobaczyć kopułę w grze, dało by to niesamowity klimat i lokacje(ta przestrzeń pod kopułą)...

Edited by Paranoia

Hejże, ale przecież w grze jest alternatywna rzeczywistość, w której "kuku" miało miejsce przed budową nowego sarkofagu. Już widzę tych dzielnych, zdrowych na ciele i umyśle działaczy Monolitu, którzy w pocie czoła jak małe mróweczki zakrywają Elektrownię kopułą :P

A poważnie: prędko tego nie zobaczymy, bo jednak wyobraźnię rozbudza ciągle Elektrownia taka, jaką była przez te wszystkie lata. Ale nawet z ciekawości gdyby był jakiś minimod zmieniający mapę, to z czystej ciekawości bym spróbował.