Skocz do zawartości

Fortnite Battle Royale


MaklerR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość dla wielbicieli PUBG'a czy też HIZI (H1Z1), wyszła darmowa wersja Fortnite z dopiskiem Battle Royale. W skrócie, Battle Royale to tryb w gry w którym trafiając z innymi graczami na dość rozległą mapę, rywalizujemy o zwycięstwo, oczywiście za pomocą ołowiu który znajdujemy rozrzucony po świecie gry. Fortnite BR różni się od innych gier tego typu tym że możemy (ale nie musimy) budować własne konstrukcje by dostać się w trudno dostępne miejsca czy też osłonić się przed ostrzałem :)

Pobierajcie i grajcie: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/download

ŁADNE OMÓWIENIE TYTUŁU:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko uważajcie, bo twórca PUBG prawdopodobnie będzie chciał pozwać Epic Games za plagiat, więc nie wiem ile pogracie.

Plus taka kwestia, że w wersji darmowej to tam mało co jest ;) https://www.epicgames.com/fortnite/pl/buy-now/battle-royale To już ten PUBG z tego co widzę pozwala na więcej przy zakupie za 30 ojro, a niedługo będą wyprzedaże i pewnie udałoby się wyrwać parę centów mniej. No i ten styl jakiś jest w Fortnite zbyt cukierkowy...  Także ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, early acces to dobrowolne płacenie za nieukończony produkt, który gwarantuje Ci jakiś tam ewentualny udział w powstawaniu pełnej wersji oraz samą pełną wersję po premierze. Pełna wersja też swoje będzie kosztować, raczej więcej niż w early acces. Ale z płaceniem za coś, co w pełnej wersji ma by darmowe się jeszcze nie spotkałem.

Tym bardziej, że zarobią (jak zawsze) krocie z mikrotransakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sierioża napisał:

Ta, tylko uważajcie, bo twórca PUBG prawdopodobnie będzie chciał pozwać Epic Games za plagiat, więc nie wiem ile pogracie.

Se może pozywać nie on wymyślił ten tryb, bo tryby w stylu last man standing istnieją od dawna.

I tu nie chodziło o pozywanie Epic tylko mieli żal ;) o to, że:

Cytuj

Chodzi dokładniej o Unreal Enigne, który wybrali twórcy PUGB i za który regularnie przelewa tantiemy właśnie na konto Epic Games. Wiele wskazuje na to, że właściciel silnika będzie korzystał z przygotowanych przez developerów PUGB rozwiązań, sam natomiast pomysły na usprawnienie rozgrywki w Fortnite zachowa dla siebie

No i wiadomo zaboli ich też to, że ich giera kosztuje ileś tam euro, a to jest free to play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaklerR napisał:

Ze wszystkim się zgodzę, ale tu walnąłeś gafę

Nie walnąłem gafy, szczególnie, że jestem starym armowcem czy też fanem OFP. Doskonale wiem, że zrobił je do army, h1z1, które później zostało samodzielnym trybem w tej drugiej grze.

Chodziło mi o to, że koncepcja battle royale znana jest od dawna, czyli  ostatni na mapie wygrywa i była już w wielu grach, to co on robi to normalna ewolucja tego trybu (duży wpływ na ten tryb miał chyba  film Igrzyska śmierci, na pewno większy niż japoński Battle Royale (i ten film to jest ten sam koncept co w grze), z którego wziął chyba tytuł dla swojego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, tryby w tym stylu istnieją od dawna, ale jak tylko zapowiedziano BR w Fortnite, to już pojawiły się pierwsze głosy, że to będzie kalka PUBG. Na pewno nią jest, ale na ile - pojęcia nie mam. I wiecie przecież, że w ewentualnym pozwie nie będzie chodziło o to kto ma rację, a czyja papuga lepiej plecie :)

Szczerze mówiąc to chyba jestem za twórcą PUBG. Bo to, że gra wyznaczyła kierunek i stworzyła nowy gatunek to wiadomo już teraz, ale nie osiągnęła jeszcze szczytu popularności. Do tego czasu na jego miejscu pewnie też próbowałbym zrobić wszystko, żeby nie dać sobie odebrać nawet okruszka z tego tortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że raczej jak kibicować to twórcy PUBG, w końcu on miał największy wpływ jak ten BR wygląda we wszystkich grach. Ale z drugiej strony nie ma jak blokować tego trybu w innych grach, to tak jakby twórcy np Dooma powiedzieli, że u nas deathmatch był pierwszy to już w innej grze nie może być ;)

No i od tylu lat mamy go w każdej grze i to też jest kalka :)

Każdy zaraz będzie robił jakieś BR, jak nie w rysunkowej grafice, to jakieś klimaty westernu, czy rycerskie, czy w kosmosie mozliwości  czy na co tam kto wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno: PUBG nie wyznaczył gatunku, sama rozgrywka nie różni się praktycznie niczym od takiego H1Z1 

Dos: Fortnite nie jest kalką, różni się wieloma elementami

Tres: Twórcy PUBG'a zaczynają gówno burze bo im kasa uderzyła do głowy, oni nie mają monopolu na Battle Royala

Cuatro: Fortnite BR powstał na fali popularności ww. trybu, gdyby ktoś zrobił duży tort z którego każdy może brać to też być uszczknął kawałek :) i tak zrobiło Epic Games 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom3kb napisał:

Ale z drugiej strony nie ma jak blokować tego trybu w innych grach

No jasne. Tylko X lat temu były trochę inne czasy, poza tym ten tryb jest w sumie tak hitową nowością, że na miejscu twórcy tak jak pisałem - prawdopodobnie też bym się okopał i walczył z każdym kto się zbliży.

@MaklerR

1: Nie grałem ani w jedno ani w drugie, więc nie zweryfikuję.

2: J.w.

3: Co nie zmienia faktu, że nikt im nie zabroni głośno krzyczeć; w końcu to oni są uznawani za "ojców" gatunku i na ich miejscu zapewne też chciałbyś tę opinię utrzymać.

4: Jak napisałem wcześniej ta fala popularności w stosunku do PUBG jeszcze nie minęła. Jeśli Epic chce korzystać po największym hajpie i zrobić nawet 10 kalek PUBG, to okej. Ale wciskanie do Fortnite w tej chwili takiego trybu to otwarta walka o tych samych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Moja wypowiedź jest oparta na zasadzie "nie grałem, a hejtuje".  

 

Mam wrażenie, że wygląda to tak jak z BF kupisz 3, a jak wyjdzie 4 yo w. 3 mało kto gra. I np. Dla mnie PUBG to dalej masło maślane w innej odsłonie, która trzeba kupić, bo w poprzednią nikt nie gra. Zaraz wyjdzie jakaś gra typu "New Battleground" albo "Gamres known ground"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mnieciu napisał:

"nie grałem, a hejtuje"

Ojej, ja też nie grałem :P 

Ten gość, który zrobił PUBG dociera tę formułę już od jakiegoś czasu i ta gra jest jego w pełni autorską wizją. Pierwszą. Od A do Z. Ma plan, żeby udoskonalać ją przez dość długi czas, więc może i coś z tego będzie. 

A może nie. Tak czy inaczej klony czy przeróbki pojawią się na pewno w ilości monstrualnej, ale jeśli autor dotrzyma słowa i będzie konsekwentny wbrew trendom w branży... Jeśli się nie orientujesz, to sprawdź jak było z League of Legends. A jeśli się orientujesz, to wiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.