Skocz do zawartości

Wywala grę po wejściu na wysypisko.


WIESESMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem w Stalker Czyste Niebo. Jestem obecnie na etapie Agropromu i już go kończę lecz nie o tym mowa - mianowicie chciałem przejść jeszcze na wysypisko aby wykonać quest poboczny. Po wykonaniu zadania "Podążaj za Kłem" gdzie się wpada w zasadzkę dwójki bandytów nie mogę wczytać gry na etapie wysypiska oraz wejść na jego teren ponownie. Podobnie jak zginę to musze wyczytywać save przed wykonaniem tego zadania (i przed wejściem do piwnicy) aby mi gra nie scrashowała. Podsumowując po wejsciu na teren wysypiska pojawia mi się black screen z komunikatem "xrEngine.exe przestał działać" Mam czystą, steamową wersję gry, patch 1.5.10 jedynie z dodanym językiem polskim. Próbowałem zajrzeć w logi w folderze "logs" lecz niestety jest pusty, czekam na porady i sugestie jak naprawić owy problem.

 

System: Windows 7 64bit

Edytowane przez WIESESMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sierioża napisał:

Najlepszy sposób sprawdzenia loga to otworzenie notatnika zaraz po wywaleniu z gry i wklejenie zawartości schowka. Bo bez loga, to jak bez nogi. Albo i gorzej, bo kompletnie po omacku.

Mówiłem, logi są puste i to dosłownie - nic nie ma tam. Nie wiem dlaczego i nie potrafię tego wyjaśnić. Warto zwrócić uwagę na to że jak wyjdę normalnie to logi są - dopiero jak mnie wywali po wejściu na wysypisko to sa puste. Mogę jedynie podrzucić te które mam normalnie (kiedy nie wchodzę na wysypisko). Możesz też pobrać save (dałem link niżej) i samemu spróbować - może u Ciebie będzie to działało normalnie.

52 minuty temu, Sierioża napisał:

Bo rozumiem, że gra "czysta"=niemodowana? 

Jak najbardziej.

 

35 minut temu, kazik napisał:

Mogę sprawdzić jutro ale musiałbyś wstawić sejwa zrobionego przed problemem.  

http://www71.zippyshare.com/v/98416WQe/file.html

Edytowane przez WIESESMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, ale Czystego Nieba na dysku nie mam, a zanim znajdę i zainstaluję, to miną wieki - poczekaj na Kazika, jak on nic nie poradzi, to już nikt nie da rady.

Swoją drogą na Steamie jest taka opcja jak weryfikacja spójności plików. P-klik w Bibliotece -> Właściwości -> Pliki lokalne. Spróbuj, jak nie pomoże, to też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sierioża napisał:

Chciałbym, ale Czystego Nieba na dysku nie mam, a zanim znajdę i zainstaluję, to miną wieki - poczekaj na Kazika, jak on nic nie poradzi, to już nikt nie da rady.

Swoją drogą na Steamie jest taka opcja jak weryfikacja spójności plików. P-klik w Bibliotece -> Właściwości -> Pliki lokalne. Spróbuj, jak nie pomoże, to też nie zaszkodzi.

Niby był jeden plik niespójny ale to nic nie dało.

 

Zawsze tez moze wrzucić logi o ile by mu się ukazały ;)

Edytowane przez WIESESMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Nie zmienia to faktu, że najwyraźniej spójność plików nie ma znaczenia.

Nie wiem jak u Ciebie z angielskim, ale znalazłem wątek na Reddicie, w którym ktoś opisuje taki problem: 

https://www.reddit.com/r/stalker/comments/67kisc/clear_sky_crash_upon_entering_garbage/

Dobra wiadomość jest taka, że da się to naprawić. Zła - trzeba będzie się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej ten plik:
gar_space_restrictor_fang_pda_cellar.ltx  (ścieżka \gamedata\configs\scripts\garbage)
Powinno być ok.

Sejw po pułapce masz cały sprzęt oprócz kasy:

pda kla.dds
pda kla.sav

Możesz też wczytać swój dowolny sejw sprzed pułapki.
p.s. Jesteś przeciążony

Jeśli chciałbyś zmienić udźwig 300kg+
Podmień plik (z zachowaniem kopii swojego)
actor.ltx  (ścieżka  \gamedata\configs\creatures)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazik napisał:

Wklej ten plik:
gar_space_restrictor_fang_pda_cellar.ltx  (ścieżka \gamedata\configs\scripts\garbage)
Powinno być ok.

Sejw po pułapce masz cały sprzęt oprócz kasy:

pda kla.dds
pda kla.sav

Możesz też wczytać swój dowolny sejw sprzed pułapki.
p.s. Jesteś przeciążony

Jeśli chciałbyś zmienić udźwig 300kg+
Podmień plik (z zachowaniem kopii swojego)
actor.ltx  (ścieżka  \gamedata\configs\creatures)

Elegancko, błąd naprawiony. Co prawda muszę przechodzić od nowa cały agroprom ale nie jest tego dużo. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Można zamknąć.

Edytowane przez WIESESMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.