Jump to content

Co by było gdyby... czyli Zona w ...


Recommended Posts

Zamek Książ - po drugiej wojnie światowej rozpalał wyobraźnię poszukiwaczy skarbów. To tutaj rzekomo miała zostać ukryta przez nazistów "Bursztynowa Komnata", a także gdzieś w tunelu miał stać "Złoty Pociąg" ze zrabowanymi cennościami. Już pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, jego podziemne tunele i sztolnie wydrążone przez hitlerowców, były penetrowane przez pojedynczych poszukiwaczy przygód jak i całe ekipy.

1.jpg

 

Mijały dekady. Pamięć o tajemnicach jakie skrywał zamek oraz jego okolice szła w zapomnienie. Nielicznym jednostkom które próbowały zdobyć informacje na ten temat, ówczesna władza krępowała swobodę działania.Dopiero w 2015 roku gruchnęła sensacyjna wiadomość o ustaleniu potencjalnego miejsca w którym znajduje się "złoty" skład. Wywołało to taki najazd amatorów szybkiego wzbogacenia się, że decydenci zmuszeni byli wprowadzić zakaz wstępu do rejonu poszukiwań osobom postronnym, zamontowano też monitoring. Na początku 2018 roku troje poszukiwaczy amatorów, przez przypadek odnalazło na wpół zawalone wejście do tunelu w pobliżu ruin "Starego Książa". Zachowując tą informację w tajemnicy, zaczęli penetrować tajemnicze podziemia.

2.jpg

 

 Nie wiadomo co odkryli, jednak wydarzenia jakie wkrótce nastąpiły wstrząsnęły całą Europą. 
 25.04.2018 r. niebo nad zamkiem zajaśniało złowieszczym, upiornym blaskiem. Ziemia wydała ze swych trzewi ponury pomruk.

3.jpg

 

W promieniu dwóch kilometrów od zabudowań zamkowych wyginęły wszelkie żywe stworzenia. Te które znalazły się dalej, szybko ulegały procesowi mutacji pod wpływem nieznanego promieniowania.

4.jpg

 

Ludzie wystawieni na oddziaływanie tajemniczej siły, zatracili wszelkie ludzkie odruchy. Ich byt ograniczył się do najprymitywniejszych agresywnych zachowań.

5.jpg

 

W rejon kataklizmu skierowano oddziały Wojsk Obrony Terytorialnej, z zadaniem opanowania sytuacji

6.jpg

 

To co się później stało można określić jednym słowem - jatka. Niedobitki oddziałów w panice uciekały z zagrożonego rejonu. Wielu żołnierzy trzeba było hospitalizować na oddziałach psychiatrycznych. Ci którzy mogli, opowiadali o scenach mrożących krew w żyłach.

7.jpg

 

Dopiero wprowadzenie regularnych jednostek i ciężkiego uzbrojenia pozwoliło ustabilizować sytuację. Wokół strefy utworzono zaporę strzeżoną przez wojsko.

8.jpg

 

Okolice Książa stały się strefą zamkniętą, a wszelkie działania z nią związane zostały utajnione.

9.jpg

 

Z czasem pojawiły się "przecieki" informacyjne z których wynikało że w Strefie niektóre z minerałów w wyniku promieniowania zyskały dziwne nieznane właściwości. Wielu wpływowych, bogatych ludzi zaczęło organizować grupy badawcze. Dzięki wysokim łapówkom mogły przenikać do izolowanego obszaru. Także pojedynczy śmiałkowie próbowali szczęścia.

10.jpg

 

Jednak w dalszym ciągu nie znaleziono odpowiedzi na pytania: jaki los spotkał trójkę poszukiwaczy i co spowodowało katastrofę. Czy spróbujesz odkryć tajemnicę ukrytą w podziemnych korytarzach?

11.jpg

 

Zatem do dzieła, zacznij tworzyć nową historię.

Spoiler

Logo.jpg

 

P.S.

Spoiler

Powyższe "dzieło" to wynik mojej chorej wyobraźni :059: . Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe i niezamierzone. W trakcie prac nikt nie ucierpiał, jedynie mój wzrok. Produkt w formie prymitywistycznej, bez polotu, nie zawiera nic odkrywczego. Wszelkie uwagi niemile ;) widziane. I na koniec - czy nie moglibyśmy stworzyć własnej, wirtualnej Zony?

 

  • Super 2
  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity