Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - FPS czy RPG?


[[Template core/global/global/poll is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Rekomendowane odpowiedzi

CRPG, a nie shooter! Owszem strzela się, ale podstawą w ME są questy i statystyki.

Podobnie jest w stalkerze. Artefakty zmieniają statystyki postaci. Można je też sprzedawać, co jest kolejną składową eRPeGów.

Reasumując:

Handel+questy+statystki+rozmowa = RPG.

Wszystko to mamy w S.T.A.L.K.E.Rze A co mamy w nim z FPSów? Perspektywę pierwszej osoby. I to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś jest mojego zdania. Przypomnę oczywiście... S.T.A.L.K.E.R. to gra FPS z dodatkiem RPG. Owszem, ma wszystko to, co gra RPG, ale no cóż - w stalkerze jest więcej akcji, np. bandyci napadają Cię w nieoczekiwanym momencie i w nieodpowiednim miejscu. Zrobię ankietę, gdyby ktoś nie chciał czytać wszystkich postów... Głosujcie, stalkerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na początku miał być RPG z elementami akcji, czyli teoretycznie FPSa, ale wyszło tak, że wyszedł FPS z elementami RPG :-) (Ale konstrukcja zdania :mrgreen: ) Dla porównania, można w CDA przeczytać reckę SoC, oraz beta-testy.

A najważniejsze jest to, że te beta-testy i zapowiedzi były bardzo obiecujące, a wyszedł taki crap jaki jest... - Elvis Scatter

Chodziło mi o SoC, a on jest lepszy niż CS, Tobie się przecież podobał. Poza tym, nie wiadomo, czy by nam się spodobał jako beta (w wersji, ale wydanej już oficjalnie). Więc cieszmy się, bo mogło być o wiele gorzej, ale niewykluczone, że i lepiej. - F23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamietajcie, ze to jest jedyna gra o Czarnobylu.

I trzeba byłoby się bardzo mocno zastanowić, jaki jest tego sens. Do takich gier trzeba mieć odpowiednie podejście, bo ani nie jest to miejsce, gdzie można iść i się pośmiać ani się zrelaksować, po dniu ciężkiej pracy/dniu w szkole. Do takich gier potrzebny jest dystans, oraz odpowiednia psychika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filippo: Mam czasem wrażenie, że zbyt poważnie podchodzisz do gier.

Moim zdaniem S.T.A.L.K.E.R. jest grą, przy której można się zrelaksować.

Fakt, jeśli chcę ciągnąć fabułę i poczuć ten klimat to muszę się skupić i odpowiednio podejść, ale równie dobrze można odpalić Stalka tylko po to, żeby postrzelać do mutantów dla rozluźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie RPG? Gdzie? Diablo ma większe możliwości edycji i rozwoju bohatera, niż STALKERy. A to rozwój bohatera jest esencją gier RPG. W stalkerze nie ma ŹADNYCH możliwości. w ciągu gry nie poprawia się ŹADNA statystyka. A dużo questów itd. to mamy na przykład w GTA które RPG na pewno nie jest, zgadza się? Tak więc: STALKER jest grą FPS z NIELICZNYMI elementami FPS.Co nie zmienia faktu, że jest świetną grą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu gry nie poprawia się ŹADNA statystyk

Jest, jest. Liczba zabitych mutantów, stalkerów, liczba wykonanych questów, niewykonanych, itd.

Filippo: Mam czasem wrażenie, że zbyt poważnie podchodzisz do gier.

Może czasami, ale to nie zmienia faktu, ze to co napisałem, jest po części prawdą. W Twoim poście, też jest dużo prawdy. Ja opierałem się na faktach z życia wziętych. Mój kolega, mając tyle samo lat co ja, rocznikowo, pożyczył ode mnie stalkera. Po przejściu go oraz (też pożyczonego) Clear Sky, zaczął się "naśmiewać" z Czarnobyla. Już wyjaśniam. Zaczął się śmiać do rozpuku, gdy pomyślał o Likwidatorach, zakopywaniu wiosek, oraz ciągle mówił "dyrektor Czarnobyla", "dyrektor elektrowni w Czarnobylu". Oto przykład, jak źle przedstawiony jest Czarnobyl i jego piekło, albo raczej jak nieźle jest przedstawiony, ale jak działa to na niektórych psychikę. Wiem, może napisałem bez składu, ale chciałem jak najbardziej uprościć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest. Liczba zabitych mutantów, stalkerów, liczba wykonanych questów, niewykonanych, itd.

przez statystyki rozumiem, siłe, zręczność, magię, manę, HP, żywotność, poziom, punkty doświadczenia, inteligencję, celność, dmg i wymyśl sobie co tam jeszcze (pewnie, że w stalkerze nie powinna rosnąć mana :lol: ale dlaczego nie rośnie celność wraz z ilością zabitych wrogów, np, gdy strzela się ze snajpery? Jak wiadomo, nie rośnie, więc nie ma mowy o ulepszaniu statystyk

A dane jakie podałeś to statystyki owszem, ale w rozumieniu OBOPu a nie gier RPG - takie same sa w GTA od dwójki w górę, podobne możesz znaleźć w NFS Underground. Nie czyni to z nich gier RPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.