Skocz do zawartości

Automatyczny tryb oszczędzania energii


Marcus-Polonus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Temat nie związany może z graniem wprost, ale niezwykle denerwujący.

 

Korzystam z laptopa z Windowsem 10 na dysku. Oryginalny zasilacz się uszkodził i nie chce ładować. Korzystam teraz z jakiejś podróbki, która przynajmniej ładuje, ale małym prądem. W praktyce, gdy gram/obciążam silniej komputer, zasilacz nie nadąża ładować i się po prostu rozładowuje.

Pół biedy z tym, ale jak mogę ustalić, kiedy system Windows ma włączyć oszczędzanie energii? Kiedy stan baterii osiągnie 30% oszczędzanie się włącza bez mojej kontroli i nic z tym nie potrafię zrobić. Panel sterowania, ustawienia dostępu, centrum mobilności, menedżer urządzeń etc.... Nigdzie nie mogę znaleźć tego progu, który determinuje takie a nie inne działanie baterii.

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to może być problem jakiegoś sterownika, czy jestem skazany na granie tylko przez 1 godzinę, dopóki się nie odpali oszczędzanie energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start -> Ustawienia -> (chyba) System -> Oszczędzanie baterii. Potem dalej w ustawienia oszczędzania i "odptaszkuj" automatyczne oszczędzanie lub zmień wartość z 30% na niższą.

I wymień ten badziewny zasilacz, szkoda lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcus_Polonus wpisz sobie w menu Start frazę "bateria" i z wyszukanych wyników wybierz "Włącz lub wyłącz oszczędzanie baterii" lub po prostu kliknij na ikonę baterii w zasobniku systemowym i wybierz "Ustawienia baterii".

Następnie odznacz "Włącz automatyczne oszczędzanie baterii, gdy poziom naładowania spadnie poniżej:"

2.png Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża

@Anton Gorodecki

Niestety już tutaj patrzyłem i zmieniałem ustawienia na niemal wszystkie sposoby. Oszczędzanie energii mam wszędzie gdzie się da wyłączone, tutaj gdzie napisałeś również, a nawet jeśli, próg ustawiłem na 10%, nie 30%.

 

Co do zasilacza, to nie jest takie proste. Używam obecnie laptopa Xiaomi, a zasilacz jest na mikro-USB. Jedyne, które pasują i nie są oryginalne (z Chin sprowadzane) to Apple'owskie, a one nie są najtańsze.

Edytowane przez Marcus_Polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:

1. Czy laptop jest na gwarancji (nawet nie wiedziałem, że Xiaomi robi laptopy)?
2. Jeśli możesz dołącz do postu zdjęcie tabliczki znamionowej na zasilaczu (o ile jest) i samego zasilacza.
3. Czy między laptopem a zasilaczem jest odpinany kabel USB czyli z jednej strony zwykłe USB a z drugiej micro USB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dotarłeś do tego miejsca w systemie: 

5ad0929109063_Beztytuu.thumb.jpg.129047399cc573957f2b497c323498af.jpg

Jest też możliwość trochę bardziej inwazyjna i to już możesz sprawdzić na swoją odpowiedzialność.

Skoro gwarancja nie jest priorytetem możesz spróbować wyjąć akumulator i pracować na samym zasilaczu jednak trzeba sprawdzić 
jak będzie z wydajnością laptopa.
Nie mam nic wspólnego z Mac (a Xiaomi jest kopią Mac) więc poczytałem w internecie i znalazłem informację, że oryginalny 
producent zastosował mechanizm ograniczający wydajność laptopa w Twojej sytuacji. Nnatomiast jak będzie z Xiaomi na samym zasilaczu można sprawdzić.
Czyli masz 10 śrubek do odkręcenia (jedna jest ukryta pod gumą).   
Tu masz przykład jak odłączyć baterię:

Jeśli zdecydujesz się to zrobić pamiętaj, żeby używać twardego plastiku np. starej karty do bankomatu do uwalniania poszczególnych zatrzasków !!!!

Kolejnym pomysłem jest próba naprawy zasilacza (chociaż to bardziej ładowarka) w jakimś serwisie. Nie wiem gdzie mieszkasz i jakie są tutaj możliwości.
Na początek serwis komputerowy potem warsztat elektroniki samochodowej zawsze coś ktoś wie a zasilacze nie są aż tak bardzo skomplikowanym urządzeniami.
Możesz też opisać problem z zasilaczem na elektroda.pl tam są różni magicy i nie cwaniakują. Przećwiczyłem pomoc z Ich strony.
Szkoda, że nie napisałeś jakiem uszkodzeniu uległ zasilacz..

W necie znalazłem też zamiennik i nie wygląda na chiński:

https://www.amazon.com/AirsFish-Macbook-Adapter-Replacement-Charger/dp/B0749GL7JJ/ref=pd_sbs_107_3/140-0867422-6483038?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0749GL7JJ&pd_rd_r=N4W7Z890DSC8GF1TYWTF&pd_rd_w=pqQpp&pd_rd_wg=if94A&psc=1&refRID=N4W7Z890DSC8GF1TYWTF

Towar jest dostępny i jest tam chyba możliwość wysyłki do PL. 
Może masz kogoś kto tak kupuje.  

51vEX3DBVNL._SX522_.jpg.c42eb67056cbb55cc2a4148d3f733992.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.