Jump to content

Most przyjaźni

Anton Gorodecki
 Share

Recommended Posts

Nasi koledzy z portali stalker-worlds.rubar-reaktor.ru oraz ap-pro.ru postanowili, że uczczą 32. rocznicę katastrofy w Czarnobylu poprzez zmianę na jeden dzień swoich awatarów na poniższe:

VAlSkqW.jpg  4IBiSVx.gif wGvcXB7.jpg 9dAcB4P.jpg l7v7y3n.jpg

Nikogo oczywiście nie zmuszam do zmiany swojego awatara, ale uważam, że inicjatywa jest warta uwagi i naszego uczestnictwa z racji choćby tego, że nasze narody (mówię tutaj o Ukraińcach i Rosjanach) ostatnimi czasy więcej dzieli niż łączy. Zapraszam do uczestnictwa w "Moście przyjaźni".

• Dodatnia 6

Nie wiem czy to dobre miejsce ale...

Akurat wczoraj zupełnie przez przypadek oglądałem film dokumentalny Bitwa o Czarnobyl.
Na początku skupiałem się na odnajdywaniu miejsc znanych z gry i modów ale potem treść filmu 
mnie zmiotła.. Nie wiedziałem, że tak mało wiem na temat tej katastrofy.
Jeśli ktoś nie oglądał (film francuski z 2006 roku) polecam bo warto.

• Dodatnia 2

@kazikTen dokument znam na pamięć praktycznie,bo oglądam go może raz na kilka miesięcy. Jest jeszcze drugi fajny film dokumentalny, który rekonstruuje katastrofę i pokazuje dlaczego do niej doszło i jak do tego przyczyniła się ekipa sterująca reaktorem. Każdy powinien je znać, tylko ten lektor trochę psuje oglądanie...Mirek Utta to to nie jest,ale lepszy od IVONY :)

Spoiler

Edited by FeRu
  • Dodatnia 3

Awataru zmieniał nie będę, ale to dla pamięci wszystkich ofiar bezpośrednio podczas awarii, jak i w efekcie jej skutków.

kokarda.jpg.dbbc1a991ead9e46a063eabfe15c785c.jpg

Oby nigdy więcej takich zdarzeń.

Z racji wykonywanej pracy, brałem czynny udział w monitorowaniu jej skutków w Polsce, tak podczas pierwszych dni po niej, jak i jeszcze przez kilka lat później. I pamiętam to, jakby było wczoraj.

• Dodatnia 5