Skocz do zawartości

Laserowy karabin ZKZM-500 z Chin???


Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z chińskich firm twierdzi, iż wyprodukowała zmodyfikowany karabin AK-47, który jest w stanie strzelać do celu oddalonego o około 800 metrów. Wszystko to dzięki wykorzystaniu specjalnego lasera.

kar.jpg.d6e9c3e25b63a90202dc16a9266741e5.jpg

ZKZM-500

Broń została oznaczona jako ZKZM-500 i jest w stanie podpalić niemalże każdy obiekt, w który zostanie wycelowana. Opisywany karabin, nazywany "Laserowym AK-47" ma być zasilany akumulatorami litowo-jonowymi, które są w stanie strzelać przez pół godziny zanim zostaną rozładowane. Karabinek może oddać 1000 strzałów. Broń umożliwia "oddanie strzału" przez ścianę lub inną przeszkodę. Oznacza to, że cel nie mógłby schować się przed wiązką, która doprowadziłaby do zapalenia się ubrania. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której karabinek laserowy o odpowiedniej mocy jest wykorzystywany do, na przykład, spowodowania eksplozji zbiornika z paliwem w samochodzie. Koszt produkcji jednego ZKZM-500 to około 100 tys. dolarów. Waga? Około trzy kilogramy.  Testowanie opisywanej technologii ma odbywać się w Xian Institute of Optics and Precision Mechanics. Chińczycy na pewno muszą borykać się ze sporymi problemami natury czysto naukowej. Lasery nie są w stanie zaoferować tak dużej mocy podczas umieszczenia ich w małym urządzeniu. Owszem, na naszej planecie znajdują się sprzęty, które są w stanie wystrzelić odpowiednią wiązkę lasera w kosmos, jednak nad powierzchnię ziemi dociera zaledwie kilka fotonów odbieranych przez urządzenia jako prosty sygnał.

kar1.thumb.png.ff3a76e02ac38820775364874e6c611c.png

Broń laserowa firmy Chengdu Hengan opracowana z myślą o policji

Państwo Środka od 2015 roku równolegle prowadzi kilka projektów broni laserowej przeznaczonej dla wojska i policji. Firma Chengdu Hengan produkująca sprzęt dla chińskiej policji w zeszłym miesiącu miała dostarczyć służbom porządkowym laserowy "karabin maszynowy" o zasięgu 500 metrów. Sprzęt rzekomo jednak nie ma tak dużej mocy, co ZKZM-500.

 

Źródło: http://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-laserowy-karabin-zkzm-500-z-chin,nId,2601409

Ode mnie: Jako że informacja ta nie ma żadnego innego potwierdzenia, prócz wypowiedzi samej firmy, dałem w tytule potrójny znak zapytania.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy to ma jakikolwiek sens? Tworzenie broni "na wypadek"?
Rozumiem "inni" ludzie ale no ku*wa jesteśmy jednym gatunkiem po kiego grzyba się niszczyć? Komuna? Kapitalizm? Czy co? Ja nic nie rozumiem... świat od kiedy poznał, że ludzi się kontroluje pieniędzmi i mass mediami po prostu oszalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AbiNeKhorn napisał:

świat od kiedy poznał, że ludzi się kontroluje pieniędzmi i mass mediami po prostu oszalał.

Wcześniej.

A karabin fajny, jeśli robi "pew pew" przy strzelaniu. Jak nie, to muszą nad tym jeszcze popracować :005:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chlebczarow napisał:

Jedna z chińskich firm twierdzi, iż wyprodukowała zmodyfikowany karabin AK-47

Czytam początek artykułu i już jestem rozwalony :) Kuźwa jaki zmodyfikowany Ak-47, normalnie leżę i kwiczę :047: co włożyli mu baterie i teraz strzela jak blaster ze star warsów. Pożal się boże dziennikarzyna jakiś.

Dla mnie to najprawdopodobniej propagandowy bełkot, nie uwierzę jak nie zobaczę w akcji ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się opowieści z lat 70` o potyczkach Rosjan z Chińczykami na granicy chińsko - mongolskiej, gdzie rzekomo Rosjanie niszczyli całe oddziały małych żółtych człowieczków przy pomocy broni laserowej :D 

Teraz dopiero się zastanowiłem, (to i tak sukces) w jaki sposób promień lasera może przenikać przez ścianę? W sumie temat bardziej pasuje do działu humorystycznego, bo wiarygodność tej opowiastki jest mniej więcej taka sama jak "posłuchajcie kumo ...". Tak więc potraktujcie to jako humoreskę i sorry za umieszczenie w niewłaściwej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zmodyfikowany karabin AK-47, który jest w stanie strzelać do celu oddalonego o około 800 metrów. Wszystko to dzięki wykorzystaniu specjalnego lasera.

Uuu, po przeczytaniu tego oczekiwałem prototypu z inteligentnym namierzaniem; wyceluj strzel i zapomnij. W sumie czemu nie, wszystko oparte jest na technologii militarnej, a ta ukazywana jest maluczkim z dużym poślizgiem. Więc nie był bym aż tak sceptyczny do takich tematów. Jedynie ten artykuł kiepski. I nie wiem, czy "o czymś" na baterię i strzelającego laserem można napisać zmodyfikoway Ak47, który działa na zasadzie odprowadzania gazów. No chyba, że będzie to podczepiany na szynie moduł. Może karabinek modułowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.