Skocz do zawartości

Dwie sprawy.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza sprawa.

Hej Team. 
Nie wiem czy ktoś to zauważył ale ostatnio mniej udzielam się na Naszym Forum.
Wynika to z tego, że znalazłem stałą pracę na pełnym etacie jako informatyk w ciekawej firmie.
W Firmie bezpośredni kontakt mam z żoną szefa która jest na poziomie i pracuje w drugiej części biura. Na szczęście pracuję w innej lokalizacji niż szef :) 
To jest małe ciche biuro na uboczu miasta a jak przejeżdża uliczką za oknem samochód to się dziwię ;)   

Jeśli jutro na biurku nie znajdę wypowiedzenia to 19 stego będę miał przedłużoną umowę - warunki do negocjacji. 
Szkoda by było..  bo w końcu robię to co lubię i jeszcze mi za to płacą. 
Wiem, że Was zanudzam ale pochwalę się, że w ciągu 1,5 dnia ogarnąłem 
najtrudniejszy w firmie program TurboDriven BorgWarner - baza numerów turbosprężarek i ich zamienników. 
Dobrze zna go tylko szef a teraz ja :) 

Co jest jeszcze bardzo fajne.
Dostałem propozycję od szefowej możliwości wykupienia dowolnego kursu (na koszt firmy) związanego z moimi zainteresowaniami informatycznymi na terenie PL :)    

Firma jest bardzo rozwojowa handluje z całym światem motoryzacyjnym.
Podsumowując.
Jeśli piszę na forum mniej i nie od razu odpowiadam na pytania to sorry ale najpierw rachunki i miska dla mojego kota i dla mnie a potem przyjemności.       

p.s. zagadka znajdź w szafce mojego kota zdjęcie z dzisiaj:

20181007_153147.thumb.jpg.35b57b6ab4d042311d0f0e87b7844e72.jpg

Druga sprawa:

Zachorowałem na nową kartę dźwiękową: 

https://www.google.pl/search?client=opera&q=Creative+Sound+BlasterX+AE-5&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

hero-sound-blasterx-ae-5.thumb.png.7198055cb80e6ad84843cb9d3dfb4d04.png

Jeśli utrzymam pracę zrobię sobie prezent na gwiazdkę ;)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan, szef nie jest do lubienia, szef jest od płacenia:) Wchodzenie w dyskusję z szefem nie jest dobrym pomysłem, a utrzymywanie "bezpośredniego kontaktu z żoną szefa", to proszenie się o kłopoty:).

Co ma w sobie ta karta dźwiękowa, że jesteś gotowy tyle zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox to trochę nie tak...

Nie dyskutuję z nim. 
Bezpośredni kontakt z szefową trzeba rozumieć w ten sposób, że firma jest w dwóch lokalizacjach akurat w 
mojej rządzi szefowa a w drugiej (na drugim końcu miasta) szef.  I to tylko tyle. 

Co do karty dźwiękowej fajnie wygląda, recenzje są rewelacyjne a w związku z tym, że mam zestaw głośników 5.1 Creative może być tylko lepiej  :)       

   

      

8 godzin temu, kobal napisał:

Zapewne dobrze "dźwięczy" :) 

Tego jeszcze nie wiem ale dawno czekałem na ruch Creative wobec ekspansji ASUS na rynku dźwiękówek.
Ostatnią (jak dla mnie) kartą Creative była Soundblaster Z.
Karta która po włożeniu do kompa grała tak ja powinna bez zbędnych ustawień i to dobry wybór jeśli nikt nie oczekuje czegoś więcej.. Niestety ja szukam karty która zapewni oprócz super dźwięku bardzo niską a najlepiej minimalną (zerowa jest na razie niemożliwa) latencję przy nagrywaniu dźwięku po linii. To jest moje wymaganie. 
Jedyna karta Creativa która dawała sobie radę z niską latencją był Sound Blaster Audigy 2ZS ale niestety 
nie ma jej na złączu PCI-e 1. A nowe zamienniki z dodatkiem RX  które miały być następcami 2ZS  to porażka. Wszystkie wspomniane karty miałem i przetestowałem.


Więc wraz z pojawieniem się Sound Blaster X PRO GAMING AE-5 pojawiła się jak dla mnie nowa nadzieja :)        

                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.