Skocz do zawartości

Will to Live Online


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

@Sierioża Również z ciekawości sprawdzę. Co do paczek... no raczej można się niepokoić ale nie dziwić. W końcu teraz to gra Free to Play, a takich, co ich mikrotransakcje opierają się tylko na rynku skórek i efektów nie wpływających na rozgrywkę (Dota 2, CS:GO, League of Legends), jest mało. Sam mam nadzieję, że te mikrotransakcje nie staną się ścianą nie do przebicia (Paywallem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system mikrotransakcji to jakiś rodzaj paywalla - dla jednych płatna kosmetyka to jak płachta na byka i choć realnie nie zwiększają możliwości, to po prostu MUSZĄ to mieć. Opcjonalne skórki czy nawet podbite o 0,5% statystyki płatnej pukawki względem wersji darmowej właściwie też mi jakoś bardzo nie przeszkadzają, bo takie różnice redukuje wyrabianie sobie skilla. Problem pojawia się wtedy, kiedy z f2p robi się pay2win, jak chociażby w przypadku Survarium. I jeśli nie płacisz realną kasą, to płacisz czasem poświęconym na zdobywanie wszystkiego bez sięgania do portfela.

O ile Survarium miało być alternatywną wizją Stalkera, tak Will to Live od początku wyglądało mi na laurkę dla niego, szczególnie Cienia Czarnobyla - i to jest chyba to, co przekonuje mnie do spróbowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pod sobą, ale cóż ;)

Pograłem dosłownie chwilę. Zrobiłem tutorial, potem trafiłem do zapyziałej wioski, nad którą rozciąga się całkiem stylowa kopuła. Nie jestem graczem MMO, więc zadania na przynoszenie 10 grzybów, potem 5 talerzy, widelców i łyżek, a potem - dla odmiany - 10 rumianków przyjąłem z lekkim zdziwieniem, ale od czegoś trzeba zacząć. Tak czy siak za te wybitne zasługi dostałem awans na drugi poziom i na tym moja przygoda z Will to Live się na razie zakończyła.

Menu wali sugestią wyskakiwania z kasy - tylko jeden slot na postać, za resztę trzeba płacić, ale jeszcze nie można (?)

Spoiler

20191108041059_1.thumb.jpg.bf03996d99b3734b9b210f05f8d80977.jpg

Po tutorialu w obozie, który trwa dosłownie 5 minut lądujemy z tym stylowym kozikiem w ekwipunku:

Spoiler

20191108042138_1.thumb.jpg.8b253c21b6000943a2ce0265bcce9f7a.jpg

Coś dla hazardzistów też się znajdzie...

Spoiler

20191108042327_1.thumb.jpg.b7c4f63a99bb2850b03dd716f4679c32.jpg

A podczas zbierania grzybków różnej maści...

Spoiler

20191108045317_1.thumb.jpg.0a5eaadc43145aca5103369bc9510d70.jpg

... walczymy z przerażającymi mutantami.

Spoiler

20191108045333_1.thumb.jpg.e1c4f4b2c1bfd756e56d14285de9f3ac.jpg

I jak na tę godzinkę spędzoną z grą - TAK, to jest laurka wystawiona Stalkerowi, w szczególności Cieniowi Czarnobyla. Sporo elementów się kojarzy, sterowanie jest w PODOBNY (ale nie identyczny) sposób drewniane, też mamy PDA, frakcje do których (chyba) trzeba się przyłączyć... No i tyle, więcej nie widziałem. Nie wiem na ile to jest w ogóle strzelanka, a na ile MMO, bo walka ze szczurami czy psami niczego tak naprawdę nie pokazuje. Może jeszcze wrócę, ale na razie w wolnych chwilach których ostatnio mam jak na lekarstwo wolę pogrywać w The Outer Worlds, bo to cholernie dobra gra jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.