Skocz do zawartości

Fallout 3 czy Stalker?


B-Side

Rekomendowane odpowiedzi

f3 to rpg przeniesione [niepotrzebnie?] do widoku fps.

To co? RPG-i mają być ciągle w 2D? Świat się zmienia, technologia też. To, co było dobre 10-12 lat temu, już by się nie sprawdziło.

No to porownaj.

A z jakiej racji? Czy ja mówiłem, że będę porównywał? Napisałem tylko, że jest sporo rzeczy do porównywania, nie tylko grafa i grywalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A z jakiej racji? Czy ja mówiłem, że będę porównywał? Napisałem tylko, że jest sporo >rzeczy do porównywania, nie tylko grafa i grywalność.

Wiec napisz chociaz jakie.

>To, co było dobre 10-12 lat temu, już by się nie sprawdziło.

Cytuj normalnie! - F23

Z tym sie nie zgodze. Poprzednie fallouty byly lepsze mimo ze byly w 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal cieszą i bawią. Po dziś dzień gram w drugą część Fallouta. Co do tematu, to po obejrzeniu filmów dokumentalnych o historii Czarnobyla uważam, że S.T.A.L.K.E.R. to gra stworzona nieumyślnie (nie powinno poruszać się tego tematu w grach). Tak czy inaczej Fallout 3 nie jest dla mnie kontynuacją starych, dobrych Falloutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie nie zgodze. Poprzednie fallouty byly lepsze mimo ze byly w 2D.

A co ma piernik do wiatraka? Chodzi mi o to, że stworzenie teraz gry, bazującej na jakimś przestarzałym silniku, beznadziejną fizyką, liniowością, nie miało by sensu! Jest XXI wiek, trzeba rozwijać nowe technologie, a nie odkopywać dinozaury...

Tak czy inaczej Fallout 3 nie jest dla mnie kontynuacją starych, dobrych Falloutów.

No dokładnie... To jest prawie ten sam Fallout, tylko w 3D, i na dobre mu to tylko wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale , F. bardzo krótki i trochę 'konsolowy ' , jak dla mnie , tak samo Gears of Wars. Wysadzenie miasta - plastikowa namiastka.Ciężko, na wymianie postów, uzasadniać swoje racje . Rozbudowane wymiany zdań są nudne dla innych.Co do Czernobyla , to uważam , że specjalnie twórcy pomieszali temat fikcyjny -Zona-, z katastrofą . Wiele osób nie czyta książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radzę przeczytać książkę - Czarnobyl - Spowiedź Reportera (autor: Igor Kostnin). Co prawda, jest tam może zapisanych 20 storn, na jakieś 200, reszta obrazki, ale książka fantastyczna, daje inny pogląd na tą katastrofę, ale, niestety, ja musiałem swoją z hurtowni sprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam ta ksiazke, przeczytalem ja jednym tchem. I zgadzam sie z Elvisem, ze nie powinno sie robic zabawy z wielkiej tragedii, wielu osob ale niestety ludzia zrobia wszystko zeby zarobic.

Tak czy inaczej Fallout 3 -->NIE<-- jest dla mnie kontynuacją starych, dobrych Falloutów.

No dokładnie... To jest prawie ten sam Fallout, tylko w 3D, i na dobre mu to tylko wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem wam tyle ze te gry mają trafiac qw gusta róznym typom ludzi(fanom swiatów postapo). Fakt ze fallout troche nie wyszedł, ale czy wy wiecie cos o tej grze? Ze jest ona na troszke podtunungowanym silniku gry TES4:Oblivion. To dlatego ze F3 stworzyła ta sama firma co Obliviona. a tak pozatym ja nie porównuje ktora gra jest lepsza bo kazda ma swoje wady takie jak hoc by system walki(zwykly nie VATS) w F3, a w stalkerze blędy i ilosc patchy do naprawienia ich(Co daje do zrozumienia ze jest ich duzo).Wiec nie oceniajcie gier z gory. A tak dla mnie S.T.A.L.K.E.R jest bardziej klimatyczny i ma B.Dobry interfejs.A F3 to ma fajna grafe i ciekawa wciagajaca fabule a pozatem znalazly sie tam elementy z poprzednich Falloutów takie jak Pancerz wspomagany czy chocby bractwo stali. P.S Obie mi sie bardzo podobają i nie kazcie mi wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Początek gry jest bardzo interesujący. Również grafika stoi na dobrym poziomie, jednak przesadzono z bump mapami. W rzeczywistości zbyt bardzo się one świecą. A więc co to są w ogóle bump mapy? Ah, służą one do mapowania wypukłości tekstur w grze i ich statycznej zmiany oświetlenia. Również bogactwo barw nie jest przyjemne dla oka; istnieje sporo męczącego kontrastu. Niestety gra bardzo szybko się nudzi i doprowadza do szału, że tak powiem. Fabuła została źle skonstruowana i wcale nie pasuje do świata postapokaliptycznego. Ograniczona możliwość poruszania się po mapie. Owszem, po odkryciu wielu miejsc istnieje możliwość automatycznego podróżowania pomiędzy nimi. Ale za to na każdym kroku czyha na gracza niebezpieczeństwo. Jeśli tak w ogóle można to ująć w przenośni. Źałosny brak humoru. System walki turowej sprawdził się w tym wypadku nawet dobrze. Gra warta polecenia dla tych, co naprawdę nie mają już w co grać. A miało być tak pięknie... Panie i panowie - nie grafika prowadzi grę, lecz jej fabuła i odpowiednie dobrane usprawnienia. Kto jeszcze nie grał w Gothica, niech w niego zagra. Jest to jedna z najlepszych gier RPG. Istnieje druga i trzecia część, a w produkcji jest naprawdę obiecujący Gothic 4: Arcania. W chwili obecnej Gothic II dominuje nad całą serią, przez co polecam oficjalny dodatek Noc Kruka i część pierwszą, by uzupełnić fabułę gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten Fallout, zastanawiam się czy warto za nim się uganiać? Jeżeli jest podobny klimatycznie do Stalkera to chyba warto? Nie przepadam za udziwnieniami w grze jeżeli jest ich zbyt wiele to mi nie podejdzie. Doradźcie czy warto ją kupować?

Chcę podkreślić, że to moje zdanie - poczekaj, aż gra potanieje, teraz szkoda pieniędzy.

Warto zagrać, ale za góra 4 dychy. Pisałeś w innym temacie o Wiedźminie, czyli RPG nie jest Ci obce, warta polecenia jest propozycja Elvisa, tylko nie tykaj Zmierzchu Bogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mużyki! Widzę że nie znajdę w Fallout substytutu Zony... W sklepach gra trochę droga a z drugiej ręki np Allegro mało ofert i licytacja długa... Zrobię jak radziłeś Fiedia - poczekam. O Ghotic-u czytałem ale nie grałem, młodsze pokolenie rodziny ciupało i chcieli mi pożyczać ale wtedy grałem w nieśmiertelne Diablo 2 i Sacred. Widziałem screeny z Fallout i wyglądały dość ciekawie. Nie cieszą mnie już zwykłe strzelanki i szukam czegoś z urozmaiceniem. Elvis, piszesz że grafika wypasiona, to zachęca ale czy będą bugi jak w Stalkerze? Bywało że ratowały mnie przed zarwaniem jeszcze większego kawału nocki... Mogę się przeżucić na GTA ale szwagier kupił wer. ang. a porządnego spolszczenia nie znalazł, i znowu ten angielski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będą bugi jak w Stalkerze?

I tutaj Bethesda Softworks się postarała. W grze występuje mała ilość bugów, o ile można je w ogóle spotkać. Wyszedł patch, który naprawia zawieszanie się gry. Tak samo jak Albert115, proponuję Ci grę w dwie poprzednie części. Kiedy dojdziesz już do Fallouta 2, to zainstaluj moda Restoration Project. To jak dotąd najlepszy mod do tej gry, wprowadza wiele ulepszeń i przywraca dużo lokacji i zadań, których ostatecznie twórcy nie umieścili w grze. Co prawda są to stare gry i grafika nie jest zbyt dobra, ale za to gra ma ciekawy klimat i fabułę.

Elvis, piszesz że grafika wypasiona

Można tak powiedzieć, ale jest zbyt kolorowo, przez co odechciewa się grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże nieco temat ;-) Co do Fallouta 3 to hmm BARDZO DOBRA gra, możecie mnie zlinczować ale to naprawde bardzo dobra gra i nie obchodzi mnie ze ktos powie ze to kicz bo sa lepsze, dlaczego?? Poniewaz oferuje duzo swobody, ciekawe lokacje, fajne rozwiazania typu przejscie questów czy zrobienie broni itp .Naprawde dużo lepsze jest zagranie w Falllouta 3 niż w kolejna odsłone NFS czy COD ... przeciez to jest juz nudne i monotonne to tak jak by S.T.A.L.K.E.R wyszedł 5 razy ale zmieniono w nim tylko 2 bronie i poprawiono grafike , bo tak wlasnie jest z grami pokroju COD-a itp. Oczywiscie fallout 3 ma minusy jak denna fabuła ( idziesz ratowac ojca a tak na prawde robisz całkiem co inego ) , nastepna rzeczą jest duza ilosc niewykorzystanych terenów jest tyle ciekawych lokacji na których sie nic nie dzieje szczególnego że az w sercu ściska . Inna rzecza wpieniajaca w F3 jest wczesniej wspomniane strzrelanie w głowe, nosz ku(cenzura) w takiej grze takie cos to mnie zraziło i szczerze odłożyłem wtedy gre na 2 dni bo myslałem że mnie rozerwie, dla ochłody grałem tylko w tetris myslac o tym jak mozna takim detalem uprzykrzyc zycie graczom mozna to było zastosowac w przypadku mutantów, no ale oczywiscie jaik sie okazało ludzie tez maja głowy ze stali i trzeba takiemu menelowi żebrającemu o wode pod megatona pół magazynka w mózg wpakować zeby sie odczepił , starsznie sie tym zirytowałem. Co do porównania która lepsza to nie wypowiadam sie powiewaz polecam jedna i druga a u mnie na półce moga z godnoscia stac koło siebie jako pozycje obowiazkowe dla graczy z ambicjami którzy chca pograc w dobra gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.