Skocz do zawartości

Mapa opanowana w całości przez bandytów


smierc21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy dobry dział wybrałem ale mam nadzieję że tak. Gram w coc+hybrid i mam problem ze całą mapę opanowali bandyci a jak próbuję odbić cokolwiek to mogę się spodziewać ich armii,np przy lesniku jest ich minimum 20 i przychodzą kolejni a jak już coś się odbije to nie minie doba w grze i już bandyci odbijają spowrotem i tu jest pytanie czy istnieje jakaś możliwość zresetowania mapy lub pozycji wszystkich frakcji żeby móc od początku zapobiec a nie stracić swojej postaci ??? 

Ps. To mój pierwszy post na jakimkolwiek forum więc nie wiem czy dobrze opisałem problem 

@Junxlicze że pomożesz

Edytowane przez smierc21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smierc21 Witaj na forum :)

W Hybrid do CoC grałem już dawno temu i nie pamiętam wszystkiego. Jednak twój problem sobie przypominam. 

Wrogo nastawione frakcje bardzo szybko zdobywały nowe tereny i robiło się to uciążliwe. Nie mam innych pomysłów jak zmniejszenie czynnika populacji u stalkerów w opcjach. Powinno to nieco spowolnić ich ekspansje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Hmmm nawet o tym nie pomyślałem ale to i tak już może bym za późno bo od kordonu do połowy zatonu jest wszystko bandytów więc chyba nawet po zmniejszeniu i tak będzie ich coraz więcej przybywać lub będą szybko odbijać.

Nie orientujesz się czy jest jakiś sposób na reset frakcji czy coś takiego żeby wszyscy wrócili na swoje początkowe lokacje czy coś takiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, czy istnieje takowa możliwość. Ja na twoim miejscu spróbowałbym zacząć od nowa ze zmniejszonym czynnikiem populacji wśród stalkerów. 

Ewentualnie rozejrzyj się za innymi modami do CoC. 
Na przykład: Legend Returns  
Mod jest o tyle ciekawszą propozycją, że masz fabułę w większości frakcji. Nie biega się już bez celu. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend Returns jest w formie Repacka. Do jego instalacji nie potrzebujesz żadnej części Stalkera ani nawet CoC. Instrukcja instalacji jest w linku, który podałem więc nie powinno być żadnych problemów :) 

Jeżeli chodzi o plusy lub też i negatywne " łapki w dół " to masz je w prawym dolnym rogu każdego posta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmienić moda. CoC Hybrid jest wspaniałym modem tylko przez 2-4 pierwsze godziny a dalej zaczyna się piekło. 

Ja miałem tak że wojskowi przejmowali wszystko, od kordonu aż po zaton i pewnie by generatory zajęli ale nie doczekałem tej chwili bo odinstalowałem moda. 

 

Ciężko ich wytępić bo są to oddziały które liczą po 20-40 żołnierzy i się szybko respawnują, nie wspominając o tym że martwe ciała nie znikają co obciąża dodatkowo gre i powoduje wylot na pulpit przy większej ilości trupów. 

Ewentualnie możesz pobrać plik który zmniejsza intensywność wojen frakcji pt "wolniejsza wojna frakcji". 

https://stalkerteam.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=16241

 

 

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx Właśnie mam ten problem spędziłem w zonie według statystyk koło 30 godzin na 1 save. Starałem się jak tylko mogłem żeby to sie tak bardzo nie rozprzestrzeniło ale jak się już zająłem misjami pobocznymi jak i fabularnymi to jak w opisie moda zona żyła swoim życiem i jak już się skończyło misje to już było za późno na ratowanie bo od kordonu do zatonu wszystko było zajęte przez bandytów przez co teleportując się do czerwonego lasu koło leśnika było minimum 20 bandytów plus dochodzących po minimum 10 jednostek więc było to już uciążliwe żeby cokolwiek móc zrobić. I z tego powodu gram teraz w moda poleconego przez @Agrael czyli Legend return's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie poruszałem ten problem w temacie poświęconym Hybridowi, ale dodam od siebie, że jeżeli przykładowo wojsko zespawnuje grupkę w sąsiedztwie inne frakcji, z którą się przyjaźnimy, to członkowie tej frakcji potrafią zgłupieć i zaatakować gracza. Prowadzi to przykładowo do tego, że pilnujący bramy do Baru członkowie Powinności otwierają ogień bez ostrzeżenia albo atakują Cię Stalkerzy, którym biegniesz pomóc w walce z trepami.

Wielka szkoda, bo wielu rozwiązań mi w Legend Returns brakuje, bo wielu godzinach siłowania się z Hybridem LR wydaje się biedne i wybrakowane w wielu aspektach (brak baterii, zbyt łatwy zarobek, zidiociałe mutanty, które można odstrzelić stając poza zasięgiem ich wzroku, brak craftingu i wszystkich tych śmieci, które można rozbierać i coś składać - uwielbiam być obwoźnym sprzedawcą lunet w Hybridzie :))

Z drugiej strony LR oferuje wiele fabularnie, ma ciekawy model rozwoju postaci, pozwala modyfikować broń (w ostatnim Hybridzie trzeba było "odkomentować" sobie w plikach możliwość modyfikacji u techników, a z kilkoma broniami mi się nie udało). Generalnie jest apetyczny, ale im dłużej w niego gram tym bardziej tęsknię za cerowaniem SEVY po każdej walce i ostrzeniu noża od czasu do czasu...

W dniu 22.01.2020 o 17:19, Junx napisał:

@smierc21 będzie, może w tym roku się uda ;]

Dajesz nadzieję, cieszy się me serce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.