Skocz do zawartości

Amunicja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gra jest sama w sobie absolutnie fantastyczna, tylko jest jeden minus. Czyli tak jak w tytule, amunicja. Czy wyobrażacie sobie np. jakiegoś żołnierza który nosi przy sobie 3 naboje w rezerwie i z rozładowanym karabinem? Nie? No właśnie, nie wiem kto to zaprojektował ale to już jest przesada. Ja rozumiem że to jest utrudnienie, ale np. bibliotekarz który może otrzymać 20 naboi z saigi w łeb i żyje? Lub tak jak było w X16, co w momencie kiedy napotkaliśmy kontrolera, to wyłaziły tysiące potworów. I pytam się właśnie o amunicję, bo czuje się trochę za przeproszeniem jak frajer włączając nieśmiertelność 12 raz. Ten temat bardzo mnie irytował, próbowałem oszczędzać amunicję na każdym kroku, później nawet rękawice pieściaża czy jak mu tam było kupiłem, lecz jak atakowałem np. bandyte nimi, to dostawałem kolbą za przeproszeniem, w ryj i przeciwnik rozłupywał rękawice w proch. Jeszcze najgorsze jest to, kiedyś grałem w OGSE i tam też tak drobnie amunicji było ale można tam było rozładowywyać bronie przeciwników, w OP2.1 to oni wszystkie karabiny opróżniają i nic nie ma w nich, ani śladu po naboju. Także, ktoś mógł by jakiś skrypt zmodyfikować, jakiś programista, żeby było przynajmniej 20 sztuk amunicji przy 1 trupie, proszę, bo naprawdę, przez ten temat zawsze odechciewało mi się grać. Ktoś mi mówił kiedyś że za 2 ogony nibypsów można było zamienić na 2 paczki amunicji do strzelby, 2 paczki to mi starczą aż do wyjścia z wysypiska. Ja rozumiem że ten mod ma być taki dla masochistów i hardkorowy, ale to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

Po pierwsze, istnieje patch który dodaje do gry możliwość dostawania większej ilości amunicji.

Po drugie ograniczona ilość amunicji do tak małej liczby jest po to abyś po zabiciu w kolejnych rozdziałach gry masy przeciwników nie miał po 50000 sztuk pocisków do każdego rodzaju broni.

Jest tyle zadań na których można się obłowić amunicją, że nie powinien być to problem a i w początkowych rozdziałach gry unikaj większych starć.

Ogólnie w grze występuje amunicja Izomorficzna i jest ona najlepsza.

Ten mod to nie spacerek od pkt a do b.. tylko ciężką praca z każdego wypadu do jakiegoś swojego pkt bazowego będziesz wracał z amunicją do której nie masz akurat giwery przy sobie. Planuj logistycznie, zamieniaj, skoro nie masz śrutu normalnego to weź coś po Magen śrut bo pewnie go trochę zdobyłeś. Nie masz amunicji do Kałacha weź broń zachodnią.

Wybieraj przeciwników, nie z każdym musisz wojować. Uciekaj, zwabiaj do innych stalkerów.

Ten mod na tym polega między innymi. Nie ma być łatwo.. z biegiem czasu dostaniesz bron pod amunicję szrapnel 25 i bibliotekarz będzie padał na jeden strzał. Dostaniesz Korda i Venon to będzie tylko wspomnienie...

Dostaniesz w końcu arty które podniosą twoje życie, wytrzymałość i noże, miecze łopaty i młoty którymi będziesz kładł przecinków nie strzelających.

Ja co prawda jestem już pod koniec gry.. ale obecnie do przeciwników (oprócz tych j... patyczaków) którzy nie strzelają ;) nie używam wcale broni palnej tylko miecz albo kij i do widzenia.. Każdy pada na cios.. ale to musisz grać, zdobyć arty i pancerz.

Poszukaj w postach na pewno znajdziesz ten patch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr_Sztychowka OP jest takim modem, którego się lubi albo nienawidzi. Nie pasuje Ci - to zamiast narzekać daj sobie z nim spokój - i tyle. Sobie i innym oszczędzisz nerwów:)

Co do amunicji.... W 1 poście tematu OP - 2.1 masz link do pliku pod nazwą Mały czit od Junxa (plik death manager). Powoduje on, że po zabiciu przeciwnika ma on magazynek ammo do broni jakiej używał, jego broń po podniesieniu jest w 90% sprawna, i tak samo jest z pancerzami jakie zabierzesz z trupów - są w 90% sprawne.

Ja korzystałem z tego usprawnienia i na brak ammo nie narzekałem, ba, bywało nawet, że miałem jej aż w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio No tak, ale dobrze by było mieć przynajmniej 500 sztuk amunicji, do pistoletu. Raz jak wracałem z X18 to tam przez mroczny parów wracałem i przy stacji paliw było z 13 bandytów, na to co ja przeżyłem przed tym to jeszcze mało było. Myślałem że będzie z 15 strzałów i po nich ale z 4 strzały w łeb im trzeba było zasadzić żeby padli., bo myślałem że to jest łatwy mod i przed X18 poszedłem na zapomniany las, z TOZem, tym TOZem pompką ,co się dostawało go od któregoś ochroniarza na bazie powinności, on chciał chyba szmaragdowego skrętaka, i później pomyślałem że pójdę na zapomniany las po trochę artów, a tam po 5 nibyolbrzymów nawaliło. Tam Bogu dzięki bronie są dosyć mocne to nibyolbrzymy padały na 10 strzałow z TOZa to zabiłem je wszystkie, lecz jednak wczytałem autosave bo 200 naboi do pompki poszło z dymem.

Ostatnio zacząłem uczyć się skradać, to udało mi się na ATP zabić 2 nibyolbrzymy z rękawic na strzała, bez zauważenia, ale np. bandyci to są tak spostrzegawczy, że nie da się ich walnąć z siekiery z tyłu, bo się obrócą i amen.

Raz znalazłem w schowku amunicję izmo, coś tam, ogólnie tą niebieską, i przypominała mi bardzo amunicję kulową. Większych zmian nie zauważyłem od amunicji kulowej, to używałem tą amunicję, jak normalną.

Ja zbieram każdy typ amunicji, bo jest po prostu droga, a ja skąpy. I w bazie powinności jest taka skrzyneczka, do której pakuje każdy typ amunicji. Ostatino miałem 400 sztuk 9mm to wystrzelałem wszystko w X16, miałem 400 sztuk do obokana, to samo, no i tak idzie z wszystkim.

Ja trochę też czasami jestem za bardzo pewny, bo kiedyś oglądałem u jakiegoś małego chyba francuskiego yt bera, co miał jakiś egzoszkielet z czachą, i milion artefaktów, i wybrał się zabrać PDA Kreta, a tam zastępy specnazu. Omal nie przeżył z tym egzoszkieletem, a ja się wybrałem z wzmocnionym kombinezonem najemników. Od tego momentu już wiem że trzeba uważać, od tego momentu zachowuję się jak Aleksandr Kajdanowski w filmie "Stalker"

No jak narazie ja mam słabe artefakty. Z 5 sztuk kamiennej krwi, 1 świecidełko, 1 błysk, 1 kotlet i jakieś 2 chyba jeszcze. Teraz jako broń białą używam rękawic pięściaża, i mniej więcej wszystko na strzała pada, nie wiem jak to jest z bibliotekarzami bo tak 2 dni temu dopiero te rękawice kupiłem to nie wiem jak to będzie z potężniejszymi mutantami. Już sobie zaspoilerowałem że jest gdzieś jakiś młot, który robi absolutną miazgę z kogoś, chyba go ze schowka dostać można. Moje rękawice mają bardzo słaby zasięg i to jest minusem nich.

A właśnie. Bo jak wracałem przez mroczny parów to jakiegoś jak by liścia znalazłem, trochę do gałązki był podobny i całą amunicję jaką miałem wydmuchałem na niego a on dalej żył. Wczytałem save i pozwoliłem sobie jemu mnie zaatakować i na strzała mnie zdjął. 

@wariatJa mam często zmienne uczucia co do OP2.1, no fajny jest bardzo mod, najlepszym plusem to jest dużo contentu, 64 map to jest naprawdę duża ilość. No a czasami też mnie irytuje i nie chce mi się dalej grać. Sobie nerwów już dużo zniszczyłem przy modzie "MISERY", to też było trudne, raz nawet zrezygnowałem z dalszej gry. Lecz po kilku dniach, zacząłem od nowa, nawet nagrywając i zakończyłem grę z odziwo nawet dobrymi zakończeniami. Też trochę nerwów poszło na "DEAD AIR", amunicja też była problemem ale kupiłem siekierę i zaoszczędziłem dziesiątki amunicji. No czasami trzeba było poświęcić trochę naboi, najczęściej na psy, bo wiadomo, krążą wkoło mnie i nie da się żadnego trafić z siekiery. W OP2.1 już pomyśleli o ludziach ze słabymi nerwami, dlatego dodali ułatwienia, kody. Czyli nieśmiertelność, superskok. Właśnie widziałem tego cheata od Junxa, jak zaczynałem grę i to kiedyś zrobiłem temat że do mnie od razu grupa żołnieży, w tym Kuźniecow od razu strzelali do mnie, nie wiedziałem czemu, ale sobie przypomniałem że przebiegłem przez most, nie dając im wódki. I wtedy wkurzyłem się, aktywowałem nieśmiertelność i strzelałem w Kuźniecowa ile wlezie. Kuźniecow nie umarł. To zacząłem instalować jakieś spawnery, i później już gra nie chciała się uruchomić.

Dziękuje za pomoc wam obu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego się spodziewałeś :) Tak to już jest w OP.21 przeciwnicy są mega trudni bo jakby na twoim etapie byli łatwi to ja pod koniec gry nie miał bym co robić. Niestety w Stalkerze nie jest tak, że w przypływie gry wzrasta moc pionków mogą się pojawić lepsi ale podstawowi zostaną podstawowymi.

Dziwie się też trochę twoim artom w schowkach kolekcjonera na lokacjach które odwiedziłeś  powinieneś wpaść na w miarę dobre arty które pomogły by Ci w grze..

Po to one są, abyś choć trochę mógł podreperować swój stan.

A co do tych gałęzi to witamy wśród stalkerów z OP 21 właśnie spotkałeś patyczka największego skurwiela (najtrudniejszy przeciwnik) zdejmiesz go albo ze Szrapnela albo z miotacza ognia albo z kija... zwykłem amunicji nie ma sensu trafić na niego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariatkurde, wiem że nudzę ale dało by się jakoś ten plik pobrać z np. google drive? Bo kiedyś złapałem wirusa przez tą stronę. Wirusa "workno ru", wszystko się na ruskie pozamieniało i nic nie mogłem zrobić niż zresetować komputer. Mam traume po tym :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio No spodziewałem się że będzie tak jak w podstawce. Że to ty się stajesz lepszy.

Ja jeszcze wogule nie słyszałem o jakiś schowkach kolekcjonera. Jak narazie to mam tylko zwykłe schowki.

A te patyczaki pojawiają się często? Nie wiem czy się ich bać czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariatNo tak. Pobierałeś kiedyś z tej strony? czy ktoś pobierał może. Bo jak gdziekolwiek widzę tę stronę to się ze strachu trzęsę.

Jeszcze 1 pytanie mam, bo już kliknąłem na tej stronie chyba przycisk pobierz, bo tam jeszcze był przycisk chyba do zapisania w chmurze. I jak kliknąłem to się jakiś komunikat po rosyjsku się pokazał. Nie rozumiem rosyjskiego i nie wiem czy to nie jest np. aby zezwolić na powiadomienia.

@IgnachinioNo to jak @wariat napisał, dasz mi swój xCore.dll? Proszę z całego serca :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idź do Sidora on Ci o nich powie i zacznij je robić. Pierwszy będzie na Kordonie pod płytą to podstawowe schowki (nie licząc Kostii) na którym można się fajnie obłowić.

Patyczaki z biegiem gry będą się pojawiały w większych ilościach ale pewnie będziesz miał już wtedy taką broń że sobie z nimi poradzisz bez problemu.

 

I nie spiesz się na łeb na szyję w tym modzie czas to twój przyjaciel rób zadania na Kordonie, Wysypisku Agro morduj przeciwników zdobywaj sprzęt :P BO potem będzie tylko trudniej i bez sensu się zniechęcisz...

xrCore.dll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Pamiętasz jak gadaliśmy na temat PDA? Jeśli tak to ja tam wspomniałem że nie czytałem dialogów. Od tego momentu czytam dialogi i oczywiście cierpię, bo nie wiem czasami o czym zadanie jest, zadanie które wziąłem jako poprzedni ja(nie czytałem dialogów). I teraz udałem się do Sidora i nie mam żadnej opcji dialogowej na temat tych schowków. Pamiętasz może jaka była odpowiedź Sidora? Wiem ręce opadają ale to już jestem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dr_Sztychowka napisał:

I teraz udałem się do Sidora i nie mam żadnej opcji dialogowej na temat tych schowków

Chodzi o Kolekcjonera? Sidor mówił, żebyś przeszukał wioskę. W na wpół zburzonym domu w wiosce na podłodze leży spory kawałek blachy. Pod nią znajdziesz notatkę Kolekcjonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.