Skocz do zawartości

Muzyka


Pure

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób pytało na privie o jakieś utwory z opka i w ogólnej dyskusji też przewinęły się pytania o to, a jako iż nigdzie nie ma informacji jakie dokładnie utwory zostały użyte w modzie to zrobię prawie pełen spis. Po przejściu OP od razu zabrałem się za identyfikacje muzyki, której jest bardzo dużo i jest znakomita do takich klimatów post apo, także myślę że chociaż parę osób zainteresuje ta lista. Świat muzyki i gatunek dark ambient nie jest mi obcy więc dużo utworów znałem, ale przy niektórych musiałem się nieźle natrudzić aby je zidentyfikować i niestety są też takie których za cholerę nie mogę znaleźć i tutaj byłbym wdzięczny jeśli ktoś by pomógł mi tę listę uzupełnić bo sam bardzo chciałbym wiedzieć co to za utwory.

Utwory których nie odnalazłem zaznaczę na czerwono pod nazwą pliku który został wypakowany z moda. Podejrzewam, że niektóre z nich są soundtrackami z innych gier, ale też mam pewność że część z nich jest od jakichś niszowych artystów. Natomiast te które są zidentyfikowane będą posegregowane dla danych lokacji (nawet tych na które nie mogliśmy się dostać w grze), o dziwo też twórcy wrzucili na nie muzykę i to wartą uwagi jak dla mnie. Muzyki z radia nie będę opisywał bo był podany link w ogólnej dyskusji do niej. A skoro jest to temat poświęcony całej muzyce to ten link zostawię również tu http://synthira.ru/publ/prokhozhdenie_igr/obedinjonnyj_pak_2/muzyka_v_op_2/68-1-0-409 Niektóre nuty się powtarzają na lokacjach lub są soundtrackami ze stalkera więc wymieniać ich nie będę.

  • Agroprom:   Atrium Carceri - A Pale Sign Revealed,     amb_agro_morning_l
  • Anomalne Pola:   Carbon Based Lifeforms - Interloper,     Carbon Based Lifeforms - 20 Minutes,     amb_anomfields3_l
  • ATP:   Lustmord - Heresy Part ii,     Atrium Carceri - Ones Atop The Unknown,     Atrium Carceri - Onyx,     Kammarheit - The Hierophant
  • Bąbel przestrzenny:   Council of Nine - The Magi,     Northumbria - Frozen Lake,     Subatomic Dreams - Expansion
  • Bagna:   Lustmord - Undulating Terrain,     Atrium Carceri - Aphotic,     Cities Last Broadcast - Glossolalia,     amb_marsh2_l
  • Bunkier D-6:   Klangsegler - Abandoned Homes
  • CEA-1:   Lustmord - Abaddon,     Sephiroth - Wolftribes,     Desiderii Marginis - Muffled
  • CEA-2:   Atrium Carceri - House of Tintures,     Desiderii Marginis - Silent Messenger,     Lustmord - Sublimation
  • Czarnobyl-1:   Raison D'etre - Ascent of The Blessed,     Ry Cooder - Last Man Standing,     Henrik Olsson - Departure,     Nortt - Kisteglad,     Hildur Guðnadóttir - Convoy
  • Czerwony las:   Kammarheit - The Ruins and The Serene,     Phelios - Eye of Terror,     Daniel Backes - The Plan Ist Activated
  • Dzicz:   Sephiroth - The Clock of Distant Dreams,     Atrium Carceri - Perfect Tundra,     Atrium Carceri - Entrance
  • Dolina mroku:   Sunn o))) & Ulver - Western Horn,     Atrium Carceri - Old Tunnels,     Sephiroth - The Moongate,     Zombie Holocaust OST - Fascinating Horror
  • Generatory:   Sephiroth - Dark Father,     Atrium Carceri - The Leap,     Parhelion & Zac Keiller - Sunless Sea
  • Jantar:   Lustmord - Destruction,     Kammarheit - The Fossilised Structures,     F.E.A.R. OST - Exeunts Omnes
  • Jupiter:   Kammarheit - Making The First Flower
  • Kordon:   Atrium Carceri - Dark End,     Svartsinn - September Dirge,     John Murphy - 28 Theme
  • Kurczatow-37:   Sephiroth - The Call of The Serpent,     Violet Light and a Hum - Hunger,     amb_kurchatov_midday_l,     amb_kurchatov_night_l
  • Labirynt:   Sunn o))) & Boris - N.L.T.     Desiderii Marginis - Come Ruin and Rapture,     Lustmord - Neural Ether,     Bad Sector - Manta
  • Limańsk:   amb_limansk2_l
  • Magazyny wojskowe:   Lustmord - Atoll,     Dread & Lustmord - Dread Naught,     Vikings - Earl Accepts The Challenge
  • Martwe miasto:   Atrium Carceri - Laudanum,     Robert Rich - Edge of Nowhere,     Atrium Carceri - The Untold,     Arcana - Somnolence,    
  • Mroczny parów:   Outlast 2 OST- I Thought We Were All Dead,     Limbo OST - Menu,     Sephiroth - Dark Garden
  • Niezbadane tereny:   Atrium Carceri - Leviathan,     Atrium Carceri - Journey Home,     Svartsinn - Vemod
  • Perymetr:   Dark Shadows OST - Vicki Enters Collinwood,     amb_perimetr1_l,     amb_perimetr2_l
  • Plac budowy:   Atrium Carceri - Slower,     Atrium Carceri - Of Salt,     Sephiroth - R'lyeh,     Sephiroth - A Map of Eden Before The Storms
  • Podziemia Prypeci:   Atrium Carceri - Maintenance Tunnels,     Atrium Carceri - Industrial District,     Lustmord - Benediction
  • Polesie:   Understated Theory - Solar Refraction,     Understated Theory - Valley of The Lost,     Daniel Backes - The Last Survivor,     Northumbria - Where The Water Meet The Sky
  • Prypeć:   Atrium Carceri - Black Needle,     Kammarheit - Dreams and Seracs,     Kammarheit - Spatium,    
  • Radar:   Lustmord - Testament,     Atrium Carceri - Eschatology
  • Sarkofag:   amb_sarcofag2_l
  • Stacja naukowa:   Nordvargr - Nile Deep,     amb_science_station1_l
  • Stara wieś:   Atrium Carceri - Endelss Halls,     Desiderii Marginis - Black Feathers,     Trentemoller - Blood In The Streets,     amb_lostvalley_night_l
  • Szpital:   Parhelion & Zac Keiller - In The Midst of Eternal Ice,     amb_hospital3_l
  • Warlab:   Peter Bjärgö & Gustaf Hildebrand - The Secret Watchers,     Gustaf Hildebrand - Accretion,     Robert Rich - One Year of Sound
  • Wschodni kordon:   Understated Theory - No Man's Land,     Daniel Backes - Siberian Command Base,     Daniel Backes - Unknown Danger
  • Wschodnia Prypeć:   Kammarheit - Landfall
  • Wysypisko:   Sunn o))) - Sin Nanna,     Lustmord - Black Star,     Twilight OST - I Know What You Are
  • X-5:   Nordvargr - At The Crossroads of Immortality,     Nordvargr - Manifestation,     amb_x5_lab2_l
  • X-8:   Nine Inch Nails - Corona Radiata
  • X-10:   Herbst9 - IX,     Asimonde - Secrets of Final Summon
  • X-14:   Jóhann Jóhannsson - Night Vision,     Asphodela - The Lake and The Sea 2016
  • X-17:   Hildur Guðnadóttir - The Kidnap,     Iron Cthulhu Apocalypse - Serpent Tempter,     amb_x17_lab4_l
  • X-18:   Svartsinn - Misanthropic Odyssey (Visions Mix)
  • Zakład metalurgiczny:   Sephiroth - Abyssanctum,     Epic North & Really Slow Motion - Exosuit,     Keosz - All I Had to Do
  • Zapomniany las:   Lustmord - Benediction,     Sephiroth - The Call of The Serpent,     Ulf Söderberg - Varoffer,     Hanz Zimmer - Bank Robbery,     Doom OST - Hellwalker
  • Zaton:   Atrium Carceri - All Dreams Mined,     Nature's Balance - Transpiration

Niestety nie mam opka już na dysku i nie wiem jakie są odpowiedniki lokacji, dla nazw plików z utworami więc podam je pod tymi nazwami. Jedna z nich to z pewnością lokacja "przedsionek".

  • amb_damned:   Purl & Sinius - Cascade,     Daniel Beckes - The Necromancer,     Vestigial - The Comming
  • amb_dshor:   Northumbria - Still Valley I,     Yamaoka & Purl - Voice of Light,     Opii - Encounters
  • amb_predbannik:   Asphodela - Island,   Asphodela - Echelon,     amb_predbannik3_l
  • amb_promzone:   Vestigial - Anthropic Uncreation,     Understated Theory - Solar Refraction

Z ciekawostek które odkryłem to fragment utworu Herbst9 - IX (X-10) w oryginale brzmi tylko minute. W op został on umiejętnie zapętlony z dodanym mocnym basem. Drugą ciekawostką jest niezidentyfikowany utwór z sarkofagu, który jest jakimś mixem twórców op. Udało mi się ustalić, że końcowe 30 sekund (chrypiący głos rytualny) pochodzi z utworu "Peter Andersson - Tulpa Part VII Yang Tul Unveiled". Przesłuchałem cały album i niestety tylko ten krótki fragment pasuje do "op mixu".

 

 

  • Super 2
  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@carlopapa Widzę, że w podesłanym wyżej spisie akurat ten segment jest pominięty, może w OP dodano go później. Znalazłam wpis na bar-reaktor/stalker-worlds.ru, gdzie ktoś podesłał wypakowany zbiorek, ale jak na złość link już nie działa :062:
Ewentualnie, o ile ktoś mnie nie wyprzedzi, wypakuję kiedyś te pliki samodzielnie, na razie nie mam za bardzo czasu, a pamiętam, że trzeba trochę kombinować. Można też nagrać po fragmencie utworu i wrzucić na stronę AudioTag.info, przy pomocy której często udaje się zidentyfikować tytuły.

Na pocieszenie - w tym wątku na bar-reaktor było podane parę utworów, które rzekomo pochodzą z tej playlisty:

  • FEDER - Goodbye (feat. Lyse)
  • Rompasso - Angetenar (Original Mix)
  • Aris - S.O.S (DJ Antonio Remix)
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.