Jump to content

[Wasilij Machanienko ]„Droga Szamana. Etap 1: Początek.


Darrien
 Share

Recommended Posts

Szaman1.jpg.5740fe67c7821d561597746190084810.jpg

Wyjątkowa powieść fantasy nowego gatunku LitRPG. Numer jeden na liście najpopularniejszych e-booków w Rosji.


Barliona. Wirtualny świat pełen potworów, walk, przygód, tajemnic i graczy spragnionych tego, co w prawdziwym życiu niedostępne: elfów i magii, krasnoludów i gnomów, smoków i księżniczek oraz niezapomnianych konfrontacji.


Gracze Barliony pozostają online całymi miesiącami; zamknięci w podtrzymujących funkcje życiowe kapsułach, nie wracają do realu, ścigając się z innymi w levelowaniu postaci i zdobywaniu kolejnych osiągnięć. W Barlionie prawie wszystko jest dozwolone, a gracze nie odczuwają bólu i cierpienia. Tak działają filtry doznań: każdy cios, potknięcie, rana odbierane są przez graczy tak, jakby rozgrywały się na ekranie monitora: zupełnie bez bólu.

Ale od każdej zasady są wyjątki. Istnieje grupa graczy, dla których Barliona zamieniła się w piekło. To przestępcy, zesłani tam w ramach odbywania kary – ich filtry doznań są wyłączone. Odczuwają wszystko tak, jak w najprawdziwszym realu.

Główny bohater został skazany na osiem lat więzienia za nieumyślnie popełnione przestępstwo. W ramach kary osadzono go w jednej z barliońskich kopalni i przydzielono mu postać Szamana, jedną z najmniej popularnych klas. Ma wyzerowane statystyki. Nie zna reguł dotyczących życia więźniów – ich świat w Barlionie wygląda zgoła inaczej niż świat wolnych graczy.

Czy uda mu się przetrwać? Czy poradzi sobie z panującymi w wirtualnych więzieniach złem i przemocą? O tym przeczytacie w bestsellerowej powieści LitRPG Wasilija Machanienki.

 

OPIS Z TYŁU OKŁADKI.

 

Prawdę mówiąc, nie wiem, jak opisać swoje wrażenia po skończonej lekturze pierwszego tomu „Drogi Szamana”. Na pewno jest to cykl, którego absolutnie nie chciałbym mieć na swojej prywatnej półce. Dlaczego? Ano dlatego, że Wasilij Machanienko stworzył nowy gatunek literacki o nazwie „Lit-RPG”, jest to połączenie literatury (prawdopodobnie domyślnie fantastyki) z konwencją gry komputerowej, dokładniej, mówiąc z MMORPG-ami.

Choć w powieści czytelnik natrafi na pojęcia dedykowane graczom, to dzięki przypisom bez problemu zrozumie co i jak. Nie zrozumcie mnie źle, „Lit-RPG” z pewnością zdobyło swoje grono odbiorców, ale dla mnie są to książki „na raz”.

Nie będę do nich wracać, bo przeciwieństwie do „normalnych” książek brak im „tego czegoś”, powodującego, że chce się do nich wrócić pomimo znajomości fabuły. W sumie wyjątkowo mogę przejść do dalszego opisywania wrażeń po zakończonej lekturze, bez konieczności pisania wam o czym jest ta książka, bo zajawka świetnie mnie w tym aspekcie wyręcza."

 

Kliknij tutaj, żeby przeczytać całą recenzję!

A jakie jest wasze zdanie na temat „Drogi Szamana” oraz gatunku „Lit-RPG”?

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Обложка произведения Путь Шамана. Шаг 1: Начало пути

Czytałem wszystkie 11 książek, może być, Barliona.

Путь Шамана. Шаг 1: Начало; Путь Шамана. Начало Пути (2013)  - Droga Szamana. Krok 1: Początek;  Droga Szamana. Początek Drogi (2013)

Василий Маханенко

Wasilij Mihajłowicz Mahanienko

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, vidkunsen napisał:

Обложка произведения Путь Шамана. Шаг 1: Начало пути

Czytałem wszystkie 11 książek, może być, Barliona.

Путь Шамана. Шаг 1: Начало; Путь Шамана. Начало Пути (2013)  - Droga Szamana. Krok 1: Początek;  Droga Szamana. Początek Drogi (2013)

Василий Маханенко

Wasilij Mihajłowicz Mahanienko

Ja nie czytałem, mam w abonamencie Empik GO, tylko trzy książki... Papierowych egzemplarzy nie kupię, bo treść nie przekonuje, żeby mieć je na półce. Ot, takie czytadło, gdy prądu nie ma. 

Może niezłe by z tego wyszło słuchowisko, gdyby dobrano odpowiednich lektorów oraz zainwestowano w efekty specjalne.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity